مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه انتخاب قاب عکس ایده آل

هنگامی که شما یک عکس زیبا را برای چاپ انتخاب کردید ، مرحله بعدی انتخاب قاب مناسب است - یک عکس که باعث افزایش عکس شما می شود و آن را به آثار هنری واقعی تبدیل می کند. خبر خوب انتخاب یک قاب عکس به محض دانستن اصول اولیه آسان است. برای کمک به ما ، همه رازهای مربوط به نحوه انتخاب یک قاب عکس ، چه فلزی ، چوبی ، مشکی یا سفید را به اشتراک می گذاریم.

نحوه انتخاب قاب عکس ایده آل

چاپ بوم

کتاب عکس

کتاب عکس

دعوت عروسی

دعوت عروسی

کارت های فارغ التحصیلی

کارت های فارغ التحصیلی

دعوت های کودک دوش

دعوت های کودک دوش

پس از تعیین نوع ایده آل برای قاب عکس ، پروژه خود را با انتخاب قاب های چوبی شخصی و سایر فریم ها به پایان برسانید.

انواع محبوب فریم

طیف گسترده ای از اندازه ها و انواع فریم موجود است و تعداد کمی از آنها به ویژه محبوب هستند: قاب های چوبی ، فریم های سیاه یا سفید و فریم های فلزی. این سبک ها ، در صورت استفاده صحیح ، نمایش کلی آثار هنری شما را تقویت می کنند.

قاب عکس چوب

قاب عکس چوب

به عنوان یک ماده طبیعی ، چوب حسی گرم و کلاسیک را ارائه می دهد. بسته به رنگ مورد استفاده ، از نور تا تاریک بسته به رنگ استفاده می شود ، قاب های چوبی گزینه های زیادی را برای تکمیل و تضاد تصاویر خود به شما می دهند. عکس هایی با رنگ های گرمتر ، مانند قرمز ، قهوه ای و نارنجی ، با قاب های تیره تری که از چوب هایی مثل چوب ماهون و گردو ساخته شده اند به بهترین وجه به نظر می رسند. تن های خنک تر در یک تصویر ، مانند بلوز ، سبزیجات و اسطوخودوس ، با قاب های چوبی سبک تر از بلوط ، خاکستر و کاج جفت بهتر می شوند.

انتخاب یک قاب چوبی نیز به بقیه دکورها در اتاق و خانه شما بستگی دارد. قاب های چوبی از طرح های ساده تا طرح هایی با جزئیات تزئین شده و پیچیده متفاوت است. بنابراین حتماً فریم خود را مطابق با آن ، مطابق با سبک سنتی ، کشور ، روستایی یا شیک خود مطابقت دهید.

قاب عکس سیاه یا سفید

قاب عکس سیاه یا سفید

قرار دادن عکس شما در یک قاب با رنگ جامد ، مانند سیاه و سفید ، می تواند زیبایی را هنگام استفاده مناسب برجسته کند. فریم های سیاه ظاهری زیبا و رسمی را نشان می دهند ، در حالی که فریم های سفید تمایل بیشتری به طبیعت دارند گاه به گاه و الکترود هستند. هر دو فریم سیاه و سفید ظاهری مدرن و ظاهری روان دارند.

یک قاب سیاه ویژگی های تیره تر را در عکس شما برجسته می کند و به عنوان تضادی با سبک تر عمل می کند. به همین دلیل بهتر است از عکسی با مقادیر تیره و تیره در یک قاب سیاه استفاده کنید تا ظاهری متعادل ایجاد شود.

نحوه انتخاب قاب عکس ایده آل

فریم های سفید یک پرچم مشابه را تولید می کنند. آنها تمایل دارند که تاریکی عکس ها را برجسته جلوه دهد ، و رنگ های روشن در پس زمینه مخلوط می شوند. فریم های سفید برای عکس های گاه به گاه و صادق بهترین کار را دارند.

برخی از افراد همچنین تصمیم می گیرند که عکس های سیاه و سفید را در این قاب های با رنگ جامد قرار دهند. این غالباً یک احساس هنری و شیک را ایجاد می کند ، به خصوص هنگام ایجاد دیوار گالری.

قاب عکس های فلزی

قاب عکس های فلزی

فریم های فلزی ، مانند قاب های سیاه ، یک پرنعمت مدرن و مرسوم ، مد روز دارند. آنها رنگ آمیزی یک عکس را بلند می کنند ، و آن را پر جنب و جوش تر و چشم نواز تر می کنند. به دلیل ظاهری درجه یک ، قاب های فلزی فلزی برای عکس های خانوادگی ، مناظر خیره کننده و عکس های عروسی به خوبی کار می کنند. از طرف دیگر ، عکسهای کاندیدا ممکن است در یک قاب سیاه ، سفید یا چوبی بهتر به نظر برسند.

عکسهای سیاه و سفید نیز با قابهای عکس فلزی به خوبی جفت می شوند. آنها رنگی متضاد از خود عکس ارائه می دهند.

نکاتی برای انتخاب یک قاب

نکاتی برای انتخاب یک قاب

نکته 1: مطابقت با رنگ های خاص در عکس خود با رنگ قاب را بیش از حد تأکید نکنید. در عوض ، هنگام انتخاب یک قاب ، لحن کلی تصویر را در نظر بگیرید.

نکته 2: برای هنرهای معمولی یا ساده یک قاب سبک تر انتخاب کنید و برای قطعات ظریف یا رسمی یک قاب تیره تر انتخاب کنید.

نکته 3: تطبیق یک قاب با دکور اتاق موجود شما از تطبیق یک رنگ در تصویر خود با خود قاب مهمتر است. یک قاب را انتخاب کنید که یا دکور فعلی شما را تکمیل کند ، یا فقط جرقه درست کنتراست را اضافه می کند.

نکته 4: برای کمک به برجسته کردن آثار هنری خود ، اطمینان حاصل کنید که رنگ قاب شما خیلی شبیه به رنگ دیوار شما نیست.

نکته 5: رنگ فریم و رنگ فریم شما باید متفاوت باشد. وقتی آنها خیلی شبیه هم هستند ، توجه به فریم به جای آثار هنری مورد توجه قرار می گیرد.

جایگزین های قاب عکس

علاوه بر قاب عکس ، گزینه های ساده دیگری نیز برای تبدیل عکس های شما به آثار هنری خیره کننده وجود دارد.

چاپ بوم

چاپ بوم

چاپ بوم با استفاده از چاپگر جوهر افشان مخصوص ساخته شده بر روی بوم طراحی شده است. به عبارت دیگر ، یک عکس به یک اثر ماندگار در هنر تبدیل شده است. چاپ بوم بصورت قاب یا قاب بندی می شود.

چاپ فلزی

چاپ فلزی

چاپ های فلزی عکس های با دوام و با کیفیت بالا هستند که در یک طراحی بدون قاب نمایش داده می شوند. تصویر روی تابلوهای فلزی ضخیم 45/0 اینچ لایه بندی شده است و به صورت حرفه ای به پایان رسیده است. چاپ های فلزی قطعات هنری براق و مدرن هستند که عکس ها را به زندگی می کشانند. چاپهای فلزی ما دارای یک چوب لباسی ایمن هستند که برای نصب آسان دیوار نصب شده اند.

چوب دیوار هنر

چوب دیوار هنر

گزینه دیگر برای عکس های شما ایجاد هنر دیوار چوب است. در این فرایند ، تصویر شما با دقت روی تکه ای از چوب مرغوب و با کیفیت چاپ می شود و ظاهری زیبا و بی موقع را به وجود می آورد. هنر دیوار چوب مکمل خانه های سنتی ، روستایی ، کشور و کلبه است.

به سلیقه خود و با توجه به دکور خانه، یکی از قاب‌های زیر را انتخاب کنید:

1- قاب‌عکس‌های چوبی و آنتیک:

چوب‌های برش نخورده حال و هوای قدیمی به عکس شما می‌دهند. می‌توانید چند تکه چوب‌ جنگلی خریداری کرده یا از انبار قدیمی یا حصار خانه ویلایی خود بیرون بکشید. ناتمام گذاشتن چوب، جلوه روستایی به آن می‌دهد.

خیلی راحت چهارطرف آن را با میخ و چکش به هم وصل کنید و برای پشت آن از پلاستیک یا یک قطعه شیشه استفاده کنید.

بگذارید چوب به حالت طبیعی خود باقی بماند تا جلوه روستایی و قدیمی پیدا کند.

2- شیشه:

مدل دیگر قاب‌عکس، قرار دادن عکس مورد نظر بین دو شیشه بدون قاب است که به وسیله یک پایه به هم وصل شوند. چون قابی وجود ندارد توجه‌ها به خود عکس بیش‌تر جلب خواهد شد.

این مدل قاب برای دفاتر کار و دکوراسیون مدرن مناسب است.

3- خود رنگ بزنید:

می‌توانید چهار تکه چوب تهیه کنید و با توجه به رنگ دکوراسیون، خود آن را رنگ بزنید. با توجه به رنگ زمینه عکس نیز می‌توانید رنگ قاب را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از این قاب در اتاق‌خواب کودک استفاده کنید، از رنگ‌های شاد و مورد علاقه او استفاده کنید.

انتخاب قاب عکس مناسب , روش های انتخاب قاب عکس

مطالب آموزشی مرتبط:

قاب عکس چیست و چه کاربردی دارد

قاب عکس چیست و چه کاربردی دارد

قاب عکس فضایی است که شما عکستان را در داخل آن قرار می دهید ، بر روی آن طلق یا شیشه قرار دارد که سبب محافظت از عکس شما می شود هدف از استفاده این قابها علاوه بر محافظت از عکس سبب زیبایی و جلوه دادن عکس شما میباشد باید دقت کنید و....

قاب عکس چیست و چه کاربردی دارد

راهنمای نوع و رنگ قاب

راهنمای نوع و رنگ قاب

یک قاب می‌تواند مکمل هر تصویر زیبا در زندگی باشد. همیشه در انتخاب قاب به 3 سوال مهم و اساسی پاسخ دهید تا با بهترین انتخاب زیبایی تصاویر هنری خود را دو چندان نمایید. 1) موضوع تصویری که می‌خواهم قاب کنیم چیست؟ 2) نکته مهم و قاب....

راهنمای نوع و رنگ قاب

بهترین روش های نصب قاب بر دیوار

چیدمان و انتخاب قاب ها و شاسی ها

انواع قاب عکس فانتزی، هرچی بخوای از رومیزی تا دیواری!

   محصولات مشابه