مقالات خانه چین

فروشگاه

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

راهنمای فرش - راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی

فرشهای الیاف طبیعی از دیرباز مورد علاقه های طراحان بوده اند - بافت خاکی آنها فضایی آرام و راحت را به فضایی می بخشد و دوام بالاتر از حد متوسط ​​آنها باعث می شود آنها نیز به یک انتخاب عملی تبدیل شوند. اما با وجود چنین طیف وسیعی از سبک ها و متریال های موجود در بازار ، چگونه فضای اطراف خود را مناسب می یابید؟ در زیر ، چهار نوع معمول فرش الیاف طبیعی را بیان می کنیم:

  • جوت
  • چمن دریا
  • سیزال
  • کنف.

از جوانب مثبت و منفی گرفته تا نکات مهم مراقبت ، همه چیزهایی که باید برای یافتن سبک ایده آل شما بدانید را بیان میکنیم.

انتخاب فرش بر اساس میزان استفاده از آنها در روز

در هنگام خرید یک فرش با الیاف طبیعی ، محل قرارگیری ، استفاده و نگه داشتن آن را در ذهن داشته باشید. آیا فرزندان خردسالی دارید که روی فرش می نشینند یا بازی می کنند؟ شما نمی خواهید یک پارچه خراشیده را انتخاب کنید. خرید برای یک مکان پر رفت و آمد؟ یک رنگ تیره یا پارچه ای مقاوم در برابر لکه را انتخاب کنید تا ظاهر آن تازه به نظر برسد.

مناطق پر رفت و آمد شامل راهروها ، اتاقهای خانوادگی ، راه ر ورودی و آشپزخانه می باشد. فرش هایی با دوام و مقاوم در برابر لکه بهترین انتخاب برای این فضاها هستند.

اتاق های دارای ترافیک متوسط ​​از فرش های معمولی استفاده کنید، هماننده اتاق غذاخوری و دفتر خانه.

فضاهای کم ترافیک شامل اتاق خواب ، اتاق نشیمن رسمی و اتاقهای مهمان است. فرش های موجود در این اتاق ها کمترین کثیفی و پارگی را به خود می گیرند ، بنابراین از لوکس تر شدن با رنگ های سبک تر و مواد نرم تر استفاده کنید.

انتخاب فرش بر اساس میزان استفاده از آنها در روز

فرشهای جوت

فرشهای جوت از بافت کاملاً ناقصی برخوردار هستند که زیبایی خاکی را به اتاق اضافه می کند. همان الیافی که حالت بهم ریختگی دارد استفاده می شود ، جوت در ساقه های براق و سبز که قبل از بافتن خیس شده ، سلب شده و می چرخد رشد می کند. این فرآیند به الیاف رنگ قهوه ای طبیعی می بخشد ، اما می توان طیف وسیعی از رنگ ها را نیز در نظر گرفت.

مزایا: از آنجا که الیاف جوت از ساقه گیاه و نه برگهای آن حاصل می شود ، مواد بسیار شگفت آور هستند. تقریباً شبیه پشم است.

منفی: این نرمی به معنای کمترین ماندگاری آن در دسته است ، و آن را برای مناطق کم مسافر و متوسط ترافیک بهتر می کند.

تمیز کردن و مراقبت: خلاء مرتباً تخلیه می شود و به سرعت لکه گیری می شود.

فرشهای جوت

فروش انواع فرش ها با طرح های مختلف

فرشهای سیزال

كلمه كليد با sisal دوام است. الیاف سیزال سخت ترین گروه (که معمولاً برای ساخت طناب و نخ ریختن از آن استفاده می شود) ساخته شده از سیزالانا یا گیاه آگاوی است. مانند جوت ، سیزال قابل رنگ شدن است و در طیف وسیعی از رنگهای خاکی قرار می گیرد.

جوانب مثبت: سیسیل مخصوصاً بادوام برای مناطق پر رفت و آمد عالی است.

منفی: الیاف سیزال درشت هستند ، بنابراین کمتر از جوت راحت نیستند. آنها مستعد هستند که با سایش زیاد لاغر شوند ، بنابراین از استفاده از دونده های سیزال در پله ها خودداری کنید. و از آنجا که سیزال جاذب است ، می توان لکه های سخت را از بین برد.

تمیز کردن و مراقبت: خلاء زیاد داخل آن باعث می شود سریعاً نشت را از بین ببرید.

فرشهای سیزال

فرش دریای گراس

چمن دریایی بافت زیبایی دارد. در باتلاق های آب نمکی رشد کرده ، بسیار ناچیز است و در نتیجه بسیار مقاوم در برابر آب است. الیاف چمن دریایی دارای درخشش ملایمی هستند و غالباً با یک رنگ سبز روشن که به خاکی محو می شود شروع می شوند. فرشهای چمن دریایی معمولاً با پنبه یا چرمی پوشانده شده و دارای لاتکس هستند ، بنابراین اگر برگشت پذیر نباشند ، در معرض دید قرار می گیرند.

جوانب مثبت: چمن دریا مقاوم در برابر لکه و بسیار بادوام است. همچنین در زیر پاهای برهنه بهتر از سیزال احساس می شود ، بنابراین برای آشپزخانه ها و حمام ها انتخاب خوبی است. چمن دریایی به سرعت در حال رشد و برداشت آسان است و آن را به گزینه ای دوستدار محیط زیست تبدیل می کند.

منفی: مانند بسیاری دیگر از فرشهای الیاف طبیعی ، سبک های چمن دریایی را نمی توان در فضای بیرون استفاده کرد. از آنجا که الیاف به خوبی رنگ نمی شوند، انتخاب رنگ محدود است.

تمیز کردن و مراقبت: خلاء داخل آن باعث می شود مرتباً تخلیه شود و به سرعت لکه گیری می شود.

فرش دریای گراس

فرش های کنفی

الیاف کنف هزاران سال است که در منسوجات استفاده می شود. مانند چمن دریا ، طبیعتاً بادوام است و فرشهای بسیار سخت پوشیده را ایجاد می کند. در حالت طبیعی ، کنف یک رنگ قهوه ای مسی است ، اما می توان آن را به صورت الگوهای پیچیده رنگ کرد و بافته کرد.

جوانب مثبت: کنف پایدار ، مقاوم در برابر کپک و فوق العاده قوی است. و در حالی که بافت آن می تواند درشت باشد ، با استفاده نرم می شود.

منفی: می توانید از فرشهای کنف انتظار ریختن داشته باشید.

تمیز کردن و مراقبت: جاروبرقی مرتباً و محل تمیز بودن آن را انجام دهید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش


بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش   

خرید فرش کاری نیست که اغلب مردم انجام می دهند. در حقیقت ، برخی ممکن است در طول زندگی فقط چند بار اقدام به خرید فرش کنند. به همین دلیل ، مصرف کنندگان در روند خرید فرش سردرگم می شوند و در پایان با فرشی روبرو شوند که متناسب با نیاز آنها نمی باشد. ادامه مطلب

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

  

6 نکته برای نصب فرش خانه


6 نکته برای نصب فرش خانه   

نصب و راه اندازی حرفه ای توسط یک خدمه با تجربه اکنون بسیار ارزان و سریع است در نتیجه توجیه انجام این کار توسط خودتان دشوار است. اکنون موکت فرش با هزینه های نصب فروخته می شود زیرا تعداد کمی از مصرف کنندگان می خواهند دردسر نصب را تحمل کنند. ادامه مطلب

6 نکته برای نصب فرش خانه

5 نکته در خرید برای انتخاب فرش

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

5 بسیار ضروری نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

داستان داخل موکت

 

   محصولات مشابه