مقالات خانه چین
فروشگاه

تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟

تخته شاسی به قطعه ای چوب از جنس MDF یا فیبر گفته می شود که در یک طرف آن چسب مخصوص خورده شده و در طرف دیگر فضای خالی برای قرار گرفتن بر روی پیچ یا میخ و نصب روی دیوار را دارد
نحوه کار به این صورت است که اول تصویر مورد نظر شما بر روی کاغذ ( کاغذ کوتد گرم بالا ) چاپ می شود، سپس لمینت ( مات یا براق ) شده و سپس پلات لمینت شده بر روی قسمت چسب دار تخته شاسی چسبانده می شود
استفاده از تخته شاسی بیشتر برای تصاویر خانوادگی و نصب در منزل مرسوم است، ولی در حال حاضر تخته شاسی جایی در تبلیغات نیز باز کرده اس

جنس تخته شاسی

تخته شاسی ها از جنس های مختلفی ممکن است ساخته شوند مانند تخته های سه لایی و یا فیبری، و انواع چوب هایی که استحام و فرم مناسبی برای نمایش تصویر روی خود دارند می توانند به عنوان جنس تخته شاسی مورد استفاده قرار گیرند. اما محبوب ترین نوع آن مدل (ام دی اف) است که از کیفیت و زیبایی بیشتری برخوردار است. ودر بازار هم معمولا از این مدل به چشم می خورد.

. شما می توانید تصاویر نمونه کارها، فعالیت ها، خدمات و محصولات خود را بر روی تخته شاسی چاپ کرده و در محل کار، دفتر و یا شرکت خود نصب کنید . که علاوه بر زیبایی بصری، تبلیغات محیطی خود را نیز داشته باشید .

شاسی عکس

تخته شاسی ابزاری جهت نمایش عکس می باشد که یک طرف از آن مقداری چسب مخصوص دارد که با جدا کردن لیبل از روی شاسی می توانید عکس را روی آن بچسبانید. اما یک طرفف دیگر تخته شاسی دارای چند فضای خالی است تا شما بتوانید آن را بصورت دیواری یا رومیزی به نمایش بگذارید.

تخته شاسی عکس بیشتر برای تصاویر شخصی و خانوادگی بکار می رود اما در حال حاضر از آن برای تبلیغات هم استفاده می شود. برای این منظور می توان عکس ها و فعالیت ها یا خدمات خود را روی آن بچسبانیم و آن را در معرض دید عموم در محل کار یا شرکت خود قرار دهیم.

تخته شاسی عکس در ضخامت های 8 میلی متر، 21 میلی متر و 32 میلی متر موجود می باشد که بسته نوع نیاز و مصرف خود می توانید هر کدام را تهیه نمایید.

نوعی دیگر از تخته شاسی در فروشگاه متفاوت موجود می باشد که تخته شاسی شیشه ای نام دارد. تخته شاسی شیشه ای بدون چسب می باشد و می توان به تعداد دلخواه عکس درون آن را تغییر داد، قیمت تخته شاسی شیشه ای بیشتر است اما برای کسانی که میخواهند چند نمونه عکس را در آن قرار دهند و هر چند وقت یکبارعکس خود را تعویض کنند مناسب می باشد.

تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟

چاپ روی تخته شاسی | چاپ شاسی | شاسی ام دی اف | شاسی عکس

عکسها منشا و منبع خاطرات و تصویر مشترک افراد یک خانواده، گروه و… از تجربیات مشترک زندگی است. استفاده از تصاویر وعکس ها چاپ شده در محیط کار و زندگی می تواند سبب زیبا سازی فضا و یاد آوری لحظات ارزشمند زندگی باشد و در این راستا مورد استفاده قرارگیرد. در گذشته استفاده از قاب های رنگارنگ با طرح های مختلف رواج داشت که در دکوراسیون منازل نقش اساسی داشتند ، اما این روزها دیگر استفاده از قاب عکس قدیمی شده ، یکی از جایگزینها برای آذین بندی منزل و محل کار با خاطره ها و تصاویر مورد علاقه، تخته شاسی است که روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود.

انواع تخته شاسی

تخته شاسی برای ثابت نگهداشتن کاغذ و ایجاد شرایط مناسب برای چاپ عکس استفاده می شود از تخته شاسی از جنس فیبر یا تخته سه لا در اندازه های مختلف و متناسب با ابعاد استاندار کاغذ و مقوا تهیه و برای چاپ عکس ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به فکر زیباسازی دکوراسیون منزل و محیط کار با عکس و آرم خودتان هستید، چاپ عکس شما روی MDF پیشنهاد مناسبی است. کیفیت چاپ روی این محصول فوق العاده است و همچنین هزینه چاپ روی این محصول به صرفه می باشد. استفاده از تخته شاسی تنها درعکسهای خانوادگی مرسوم نیست بلکه درصنعت تبلیغات ، تجارت و… هم کاربرد های فراوانی دارد. عکس مورد نظر شما در ابعاد کوچک تخته شاسی به صورت مستقیم بر روی تخته شاسی چاپ می شود، اما در ابعاد بزرگ عکس مورد نظر شما ابتدا بر روی کاغذ مخصوص با کیفیت عالی چاپ شده و بعد با چسب مخصوص برروی تخته شاسی چسبانده می شود. شاسی های MDF با چسب آلمانی و آمریکایی و نوار ترک مرسوم هستند. دراین نوع چاپ ابتدا چاپ مستقیم روی کاغد ابریشم و پرس روی تخته شاسی MDF انجام می پذیرد. تخته شاسی mdf در سایزهای متفاوت برای چسباندن عکس روی آن قابل استفاده در منازل ، عکاسی ها، آتلیه ها، سازمان ها و شرکت های تبلیغاتی، انجام تمام امور چاپ و آلبوم های دیجیتال بکار می رود. چاپ عکس بر روی تخته شاسی به صورت یک تکه و سه تکه که بیشتر فانتزی است قابل انجام است. چاپ با کیفیت برروی تخته شاسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که کیفیت مناسب عکس در راس همه آنهاست سپس کیفیت چاپ و دستگاه چاپ عکس هم مهم است که چه نوع دستگاهی و با چه کیفیتی باشد. درآخر کیفیت و جنس تخته شاسی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. چاپ برروی تخته شاسی می تواند به سه صورت لاستر(مات)،چاپ سیلک و چاپ متالیک صورت پذیرد. بسته به نوع چاپ و قطع چاپ قیمت چاپ عکس بر روی تخته شاسی متغییر خواهد بود.

ابعاد مختلف تابلو شاسی

کیفیت تخته شاسی

کیفیت تخته شاسی یکی از عواملی است که باعث نصب و چسباندن صحیح کاغذ چاپ شده بر روی آن می گردد . از اینرو استفاده از ابزار دقیق در صیقلی نمودن سطح MDF استفاده شده در تخته شاسی از موارد مهمی است که باید بدان توجه کرد. عدم صیقلی بودن مناسب تخته شاسی ، موجب ایجاد حباب و برآمدگی بر روی کار نهایی خواهد شد . کیفیت چسب دوطرفه به کار گرفته شده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت تخته شاسی است.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

آثار هنری به زیباتر شدن محیط اطراف ما کمک می کنند. ما در دنیایی زندگی می کنیم که مد و عقاید شخصی نشان می دهند که افراد دلارهای خود را که به سختی بدست آورده اند کجا و چطور خرج می کنند. هنر به عنوان موضوعی خاص، کاملا شخصی است. ح....

راهنمای خرید تابلو و آثار هنری

راهنمای خرید تابلوی دیواری

راهنمای خرید تابلوی دیواری

راهنمای خرید تابلوی دیواری: تابلوی دیواری یکی از اقلام تزئیناتی پرکاربرد است که می تواند فضای خانه را به طور کامل تغییر دهد.در هنگام انتخاب یک تابلوی دیواری می بایست به نکان زیادی توجه داشت.....

راهنمای خرید تابلوی دیواری

راهنمای خرید تابلوی هنری برای دکوراسیون ویلا

نکات مهم انتخاب تابلو منظره، طراح دکور خودتان شوید!

راهنمای خرید تابلو دیواری

   محصولات مشابه