مقالات خانه چین
فروشگاه

نکات ضروری در باره تندیس

استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای ساخت تندیس‌ باعث شده طرح‌ها و اشکال مختلفی را بتوان با بهترین کیفیت ساخت. هر کدام باید طرحی داشته باشند که نشان‌دهنده رویدادی باشد که در آن این تندیس‌ها اهدا می‌شوند. اگر طرحی را که انتخاب می‌کنید مناسب رویداد باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد و در یادها خواهد ماند. تندیس‌ها می‌توانند از یک ماده و یا از چندین ماده اولیه ساخته شوند. مواد به کار رفته در تندیس‌ها باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر زیبایی، ساده هم باشند و از طرح‌های شلوغ نباید استفاده شود. زمانی که یک ماده اولیه بیشترین حجم را داشته باشد، تندیس با آن شناخته می‌شود، مانند تندیس پلکسی که در این نوع از تندیس، پلکسی بیشترین حجم را در ساخت آن خواهد داشت.

تندیس‌ها از سال‌های دور تا اکنون نشانگر افتخار، موفقیت و پیروزی بوده‌اند، بنابر این جای تعجب نیست که در طول سال‌ها انواع مختلفی از آنها بوجود آمده باشد. قرن‌ها پیش، تندیس‌ها یک نماد ساده برای موفقیت بودند و در واقع، آنها متناسب با سطح زندگی مردم بودند و بعضی از آنها به روش ریخته‌گری ساخته می‌شدند، البته در حال حاضر هم موفقیت‌ها را نشان می‌دهند ولی دارای شکل‌ها و مدل‌های گسترده‌تری هستند و با جلوه‌ای بهتر ارائه می‌شوند.

تندیس شیشه‌ای

در سال‌های اخیر، شیشه و کریستال به طور فزاینده‌ای در ساخت تندیس در میان جامعه رواج یافته‌اند، این بدان علت است که محصولات بدست آمده دارای طرح‌های جذاب و دارای زیبایی خاص خود باشند. به طور معمول این تندیس‌ها در مراسم هنری و همچنین برای رویدادهای شرکتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای طرح‌های مختص به خود و معتبر هستند. چیزی که این نوع از تندیس‌ها را جذاب می‌کند این واقعیت است که می‌توان جزئیات و مشخصات از جمله متن و یا طرح مورد نظرمان را روی آنها حک کنیم، این باعث می‌شود که این مورد، یک شیء نمایشگر بسیار جذاب باشد. برای کسانی که به دنبال نسخه ارزان قیمت تندیس کریستال هستند، می‌توانند از تندیس شیشه‌ای که مدل‌های مختلفی از آنها موجود است، استفاده کنند که در درخشش مانند کریستال به نظر می‌رسند.

سردیس

یکی از زیباترین شکل‌های تندیس بوده که مجسمه‌ای از سر افراد است. این تندیس‌ها با استفاده از هنر مجسمه سازی و دارای محبوبیت در مراسم و مناسبت‌های هنری، به راحتی نظر مردم را جلب خواهند کرد. یکی از معروف‌ترین آنها جایزه اسکار است. جالب است بدانید جایزه اسکار را نمی‌توان به هر کسی فروخت. در بعضی شرایط این گونه تندیس‌ها را فقط می‌توان به بنیاد‌ها یا نهادهای خاص بشر دوستانه برای جلب حمایت مردم اهدا کرد. معمولا چهره افراد معروف برای ساخت سردیس استفاده می‌شود و افراد زیادی تمایل به داشتن سردیس دارند. سردیس‌ها در اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند و از اندازه‌های کوچک و رومیزی تا اندازه بزرگ که در خیابان‌ها و پارک‌ها نصب می‌شوند را می‌توان مشاهده کرد.

تندیس کاپ

این طرح از تندیس یکی از رایج‌ترین طرح‌های بصری تندیس‌ها است، همچنین یکی از رایج‌ترین تندیس‌ها در رویداد‌های ورزشی، به خصوص رویدادهای بزرگ هستند. این طرح کاپ را می‌توان در ابعاد کوچک ساخت و بر روی پایه گذاشت و زیر آن را لوح تقدیر قرار داد. تندیس‌های کاپ معمولا در جهان فوتبال بسیار محبوب هستند و اکثر علاقه‌مندان به ورزش با برخی از نمونه‌های آن آشنا هستند. در حالی که این طرح ممکن است یکی از محبوب‌ترین نمونه‌های تندیس‌ها در بازار باشند، این تنها مورد نيست.

تندیس‌ها در تمام اشکال، مدل‌ها و اندازه‌ها در دسترس هستند، و این بخشی از چیزی است که آنها را بسیار جذاب می‌کند. به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت تندیس‌های مختلف و انواع تندیس‌هایی که در رویدادها، مناسبت‌ها و مراسمی که آنها اهدا می‌شوند، و ارزش‌هایی که مردم به تندیس‌ها می‌دهند، باعث انتخاب مناسب‌تر برای سفارش تندیس مورد نظرتان می‌شود.

کاربرد تندیس ها

تندیس هایی که صرفا برای ارائه پیامی از سازنده آن به تماشا گذارده می شود.
تندیس های فضای باز که عموما در میادین یا پارک ها نصب می شوند و بخشی از هویت شهری را می سازند.
تندیس هایی که برای تجلیل و تقدیر از افراد برگزیده به آن ها اهداء می گردد.

فراموش نکنید که ساخت تندیس‌ بخش مهمی از هویت یک جشنواره، رویداد، رقابت و… هستند. بنابراین می‌توانند اعتبار رویداد شما را افزایش داده و یا آن را دچار خدشه کنند. از این رو باید بتوانید انتخاب دقیق و درستی برای طرح مدنظر داشته باشید؛ و آن را توسط یک تیم مجرب و مطمئن بسازید.

زیبایی تندیس ساخته شده باعث می‌شود تا سال‌های سال در دکور و پیش چشمان دریافت کننده آن باقی بماند. در این زمینه همچنین توجه کنید که جنس تندیس پلکسی باید به‌گونه‌ای باشد؛ که در طول زمان کیفیت، زیبایی و جلای خود را از دست ندهد.
ما در مجموعه دیبانگار برتر آماده هستیم تا به همه سوالات شما در زمینه ساخت تندیس پاسخ دهیم. کافی است با ما تماس بگیرید تا از مشاوره همکاران ما در این زمینه بهره‌مند شوید.

حجم و اندازه تندیس و مجسمه در دکوراسیون

حجم و اندازه تندیس و مجسمه در دکوراسیون چیزی است که برای آن قاعده و قانون خاصی تعریف نشده است. هنگامی که قصد انتخاب و خرید مجسمه یا تندیسی را دارید، ابتدا متراژ فضای خود را در نظر بگیرید، سپس از میان مجسمه هایی با اندازه های مختلف، بهترین مورد را انتخاب نمایید. استفاده از مجسمه های خیلی بزرگ، تناسب و توازن فضا را بهم می زند؛ همچنین مجسمه هایی با اندازه کوچک و در تعداد زیاد، موجب بی نظمی و شلوغی در خانه می شود. بنابراین این نکته را حتما به یاد داشته باشید که مجسمه را نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک انتخاب کنید. مجسمه های بزرگ مناسب قرار گرفتن در سالن پذیرایی خانه های بزرگ هستند. این مجسمه ها معمولا به صورت ایستاده در گوشه ای از سالن قرار می گیرند. تندیس های کوچک نیز در تمام قسمت های خانه قابل استفاده است.

هنر مجسمه‌سازی یا تندیسگری

تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود. به کسی که تندیس می‌سازد پیکرتراش می‌گویند که با حجم‌سازی تفاوت دارد

مجسمه‌های بسیاری برای بزرگ‌داشت وقایع تاریخی ساخته شده‌اند. از آن جمله می‌توان به مجسمهٔ نبرد هیروشیما اشاره کرد. مجسمه‌ها ممکن است به یادبود بزرگان تاریخ ساخته شوند، همچون مجسمهٔ مهاتما گاندی و بسیاری مجسمه‌ها نیز به عنوان هنری عمومی به نمایش گذاشته می‌شوند. معدودی مجسمه‌ها خود به مظهری از تاریخ بدل می‌شوند، مانند مجسمه آزادی در ایالات متحده. همچنین در ایران سالانه بسیاری از جشواره‌ها و یا دوسالانه‌های برپا می‌شود که به عنوان قدردانی و یادبود به منتخبین [تندیس] هدیه داده می‌شود.

مجسمه, تندیس, هنر مجسمه‌ سازی

مانند جشنواره‌های: جشنواره فیلم فجر، تندیس سیمرغ بلورین، جشنواره بین‎المللی فیلم جوان و نوجوان، دو سالانه مجسمه‎سازی، دو سالانه نگارگری، جشواره بین‌المللی موسیقی فجر، تندیس چنگ زرین، جشنواره فیلم رشد، جشنواره بین المللی تئاتر رضوی، جشنواره بین المللی تولیدات رادیویی و.... یک نفر انسان هم می‌تواند یک مجسمه باشد . مجسمه‌ها فقط نگاه می‌کنند .

مجسمه‌ها می‌توانند از مواد مختلفی چون گچ، فایبرگلاس، فلزاتی همچون طلا، نقره و برنز، انواع سنگ‌ها مانند سنگ مرمر و … ساخته شوند و بسته به موارد استفاده در اندازه‌های مختلفی دارند:

مجسمه‌های کوچک را تندیسک (statuette) نیز خوانده‌اند. مجسمه‌هایی که تنها سر و شانه را به تصویر می‌کشند نیم‌تنه (bust) نامیده می‌شوند. و به مجسمه‌هایی که در آن‌ها تنها شکل سر تصویر شده باشد، سردیس گفته می‌شود.

تندیسک‌هایی که به عنوان یادبود در مراسم‌های مختلف اهدا می‌شود را در ایران با همان عنوان تندیس می‌شناسند.

مجسمه, تندیس, هنر مجسمه‌ سازی

هنر مجسمه‌سازی یا تندیسگری
مجسمه‌سازی، تندیسگری یا پیکرتراشی هنر همگذاری یا ریخت دادن به اشیا است و ممکن است در هر اندازه یا با هر سازمایه‌ای (مصالحی) انجام گیرد.

به فرآورده‌های این هنر تندیس، پیکره یا مجسمه گفته می‌شود. هر پیکر سه بعدی که به منظور دارا بودن یک بیان هنری آفریده شده را می‌توان تندیس نامید.

البته باید توجه داشت که هر شکل دادنی را مجسمه سازی نمی‌گویند بلکه باید در ورای ان یک فکر، خلاقیت یا یک نوآوری وجود داشته باشد.

مجسمه, تندیس, هنر مجسمه‌ سازی

مجسمه‌سازی و مذهب

یونانیان، خدایان متعدد خود را بصورت مجسمه در معابد خود قرار میدادند و آنها را پرستش می‌نمودند. مجسمه‌های سنگی و برنزی بیشماری نیز از قهرمانان خود در میدانها و معابر عمومی می‌گذاشتند.

مصریان عقیده داشتند که روح هر انسانی پس از مرگ به این جهان بر می‌گردد و برای اینکه آن روح سرگردان نشود مجسمه‌هایی از سنگ یا برنز یا چوب یا گچ می‌ساختند و در مکانهای امنی قرار میدادند و چون آن مجسمه‌ها کاملاً شبیه اشخاصی که مرده بودند ساخته می‌شد به عقیده آنان روح به آسانی می‌توانست در آنها جای گیرد. افزون برآن مصریان نیز خدایان خود را بصورت موجوداتی در سنگ یا برنز مجسم می‌کردند و در معابدشان قرار می‌دادند.

ایرانیان پیش از اسلام، هنگامیکه تمام ملل جز ملت یهود به خدایان متعدد اعتقاد داشتند، دارای مذهبی بودند که به توحید خیلی نزدیک بود. هرودت که ایرانیان دوره هخامنشی را به هم میهنان خود در کتابی با عنوان «تاریخ» معرفی نموده تعجب می‌کند از اینکه ایرانیان برای خدایان خود معبد و مجسمه‌ای نمی‌سازند و می‌گوید آنها برای انجام آیین‌های مذهبی خودشان روی بلندیها می‌روند و خداوند خود را به این طریق پرستش می‌کنند.

پیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی

گذاشتن نسل جدید تندیس و پیكره‌های زیبای انسانی در سواحل و معابر تردد مردم در فرانسه چهره‌ی شهر زیبا و شاداب ترشده است.

وقتی صبح اول وقت از خانه خارج شوید و با چنین تندیس‌های زیبا و عجیبی رو به رو شوید، چكار می‌كنید؟

هنرپیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی+عکس

در یك صبح بهاری وقتی مردم فرانسه زندگی خود را آغاز می‌كنند. در مسیرهای تردد خود به سوی محل كار و فعالیت روزانه با تندیس‌های زیبای برنزی كه مانند خود برای رفتن به محل كارشان عجله داشتند، مواجه شدند.

هنرپیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی+عکس

این یكی كه درب وردی یكی از شركت ایستاده است.

هنرپیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی+عکس

این هم از انسان‌های اولیه كه هنوز دست از كار و تلاش بر نداشتند.

هنرپیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی+عکس

مردی با جعبه موسیقی می‌رود یا باز می‌گردد؟

هنرپیكره سازی مدرن تندیس‌های انسانی+عکس
اسكله در پیكره مرد برنزی

همه ما از اضافه کردن طرح های جدید، رنگ و زیبایی به خانه خود لذت می‌ بریم و چه راهی ساده‌ تر از اینکه از آثار هنری مانند انواع مجسمه با ترکیب رنگ‌ های قوی و طرح های فوق العاده، تصویر سه‌ بعدی و قابل‌ لمس بخریم. اگر بخواهید دنیای وسیع هنر مجسمه‌ سازی و یا تندیس سازی را به دسته‌ های مشخص تقسیم کنید، گیج می شوید و در نهایت هم کمک چندانی برای تصمیم‌ گیری در مورد انتخاب مناسب ترین مجسمه دستگیرتان نمیشود. هنگام خرید مجسمه باید از خود چند سوال بپرسید که آیا این مجسمه های زیبا می‌ توانند منظره بی نظیری در فضای بالای شومینه خانه من ایجاد کنند؟ و یا اینکه آیا خرید یک جفت نقش برجسته دیواری یا همان دیوار کوب برای تزیین راهروهای باریک در خانه مناسب‌ تر است؟ در این مطلب به نکاتی اشاره می‌ کنیم تا خرید مجسمه‌ دکوری را راحت تر انجام دهید و یا اگر قصد خرید کادو برای شخصی را دارید، بتوانید انتخابی منطقی و شکیل تر داشته باشید.

مجسمه تکامل یکی از انواع مجسمه

خرید انواع مجسمه و تندیس

خرید مجسمه تزیینی منزل

به‌ طور نرمال بیشتر افراد دوست دارند مجسمه‌ ها و آثار هنری را برای مدتی طولانی‌ تر نسبت به بقیه لوازم دکوری نگه‌ دارند و دقیقا به همین علت است که این مجسمه‌ ها باید مقاوم‌ تر و مستحکم تر از دیگر لوازم تزیینی باشند. حتما اندازه و ابعاد مجسمه را به‌ خوبی اندازه‌ گیری کنید تا از تناسب آن با محیط خانه خود مطمئن باشید؛ باید بدانید که یک شاید یک مجسمه بزرگ چوبی در مغازه بسیار باشکوه و خیره‌ کننده به نظر برسد، اما ممکن است همان مجسمه در خانه شما بیش‌ از اندازه بزرگ و دست‌ و پا گیر باشد. از طرفی دیگر اگر شما به دنبال اثری فلزی هستید، ممکن است خرید مجسمه برنزی را به مجسمه سیمی ترجیح دهید. نکته مثبت در مجسمه‌ ها این است که در ابعاد مختلفی وجود دارند و شما می‌ توانید مطمئن باشید که مجسمه دکوری مدنظر خود را قطعا پیدا خواهید کرد که مناسب دکوراسیون خانه تان باشد و زیبایی منزل شما یا محل کارتان را دو چندان کند.

نکات ضروری در باره تندیس

در کنار همه این موارد ذکر شده فراموش نکنید که نهایتا همه‌ چیز بستگی به سلیقه شما دارد. شما تعداد زیادی مجسمه مدرن، انتزاعی و بسیاری از سبک‌ های دیگر را در فروشگاه‌ های لوکس و یا فروششگاه های اینترنتی خواهید دید؛ بنابراین خود را به سبکی خاص محدود نکنید. بهتر است مجسمه‌ هایی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد. شما با انتخاب درست از انواع مجسمه و تندیس می‌ توانید آثار هنری مورد علاقه خود را سال‌ های سال در مرکز خانه خود با شکوه اولیه نگه‌ دارید و هر روز با دیدن آن ها لذت ببرید.

نکات ضروری در باره تندیس

مصالح سازنده مجسمه تزیینی منزل چیست؟

یکی از تصمیمات مهمی که شما در هنگام خرید مجسمه با آن روبرو هستید نوع مصالح استفاده‌ شده برای ساخت مجسمه است. در مجسمه‌ سازی تفاوت میان هر متریال در نوع فرم دهی آنها دیده می شود. انتخاب شما نیز تنها بستگی به زیبایی شکل نهایی مجسمه دکوری دارد. برای مثال مجسمه شیر در تصویر بالا با سایز 32 در 18سانتی متر ارائه می شود که بسیار شکیل و لاکچری می باشد.

مجسمه جغد زرین

یکی از انواع مجسمه و تندیس های محبوب بین مردم، مجسمه های برنزی است.

مجسمه‌ های برنزی به روش قالب‌ زنی شکل و فرم داده می‌ شوند. این مجسمه‌ های زیبا در سایزهای مختلفی وجود دارند. سایز بسیار کوچک را برای شلف دیواری خانه و اندازه‌ های بزرگ را برای قرار دادن روی زمین یا سطح بلندی از وسایل در دکوراسیون خریداری میشود. نکته مثبت در تمامی مجسمه های برنزی مقاومت بالای آنها نسبت به سایر انواع مجسمه و تندیس است.

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های شیشه ای است.

این مجسمه ها از شییشه ساخته شده است. برای فرم دهی به شیشه به شکل‌ های مختلف، از گرما استفاده می‌ شود. این مجسمه در رنگ‌ های بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند. مجسمه‌ دکوری شیشه ای بسیار آسیب‌  پذیر بوده و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه‌ داشته شوند، تا برایشان مشکلی پیش نیاید.

انواع مجسمه شیشه ای

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های فلزی است.

مجسمه های فلزی معمولا با تکه هایی از فلز ساخته میشود و به وسیله گرما فرم و شکل داده میشوند. این مجسمه ها در بین مجسمه های تزیینی بسیار مقاوم هستند.

انواع مجسمه فلزی

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های چوبی است.

این نوع از مجسمه های زیبا با تراش تکه های چوب به وجود می آید. بسته به نوع چوب استفاده شده در این نوع از مجسمه های دکوری دوام آن می تواند متفاوت باشد. همچنین مراحل و فرآیندی که بعد از ساخت و تراشیدن مجسمه روی آن انجام می شود، مقاومت مجسمه چوبی را تحت تاثیر قرار می دهد.

نکات ضروری در باره تندیس

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های برنجی است.

برنج بسیار دیرتر از برنز کشف و پیدا شد، حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح.
یک فلز به رنگ زرد روشن است که در صورت پرداخت شدن، برق فوق العاده خواهد داشت
و چون به سادگی لک برمیدارد و تیره میشود، نیاز به پالیش شدن و پرداخت شدن دارد تا درخشش خود را حفظ کند
صنعتگران قدیمی با پوشش خاصی سعی میکردند از آن محافظت کنند البته این کار
ممکن است درخشش آن را برای زمان طولانی تری حفظ کند اما از تیره شدن آن جلوگیری نمیکند
برنج، نرم و منعطف است و میتواند به ورقه هایی قابل لوله شدن تبدیل شود.
به سادگی میتواند آن را چکش زد و شکل های دلخواه خود را ساخت
از برنج به عنوان متریال پایه برای جواهرات و زیور الات فلزی نقره یا طلا استفاده میشود.

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های سنگی است.

در شیوه مجسمه سازی با سنگ بیشتر از سنگ های تراورتن و مرمریت استفاده میشود؛ خاصیت آهکی بودن این سنگ ها باعث برش پذیری بهتر آنها می گردد و هنرمند با تراشیدن قسمت های اضافی حجم مورد نظر را روی سنگ ایجاد مینماید. مجسمه سازی با سنگ علاوه بر آثار هنری برای تزئین بنا ها نیز کاربرد دارد. از این تکنیک برای پیکر تراشی و ساخت تندیس استفاده میشود و هنرمندان ایتالیایی از پیشتازان این تکنیک در دنیا هستند. ابزارهایی مثل قلم، چکش و فرز سنگ بری برای مجسمه سازی با سنگ ضروری هستند.

انتخاب بهترین محل قرار دادن تندیس و مجسمه در دکوراسیون

بهترین مکانی که می توان در آن از مجسمه و تندیس استفاده کرد، آن قسمت هایی از خانه است که امکان قرار دادن مبلمان در آن وجود ندارد. مثلا در یک خانه معمولی، قسمت هایی همچون راهرو، کناره میز تلویزیون و پاگردها، مکان هایی هستند که نمی توان از مبل در آن ها استفاده نمود. بنابراین، مکان های گفته شده بهترین مکان برای قرار دادن مجسمه می باشند.

البته پیدا کردن بهترین مکان برای قرار دادن مجسمه، مستلزم دانستن موارد دیگری نیز می باشد. برای مثال، شما باید بدانید با قرار دادن مجسمه و تندیس در دکوراسیون، قصد ایجاد چه حس و حالی را در بیننده دارید؟ و یا از چه نوع مجسمه یا تندیسی می خواهید استفاده کنید. تمام این موارد به شما کمک می کند مکان مناسب جهت قرار گرفتن این اقلام تزیینی را پیدا کنید. رعایت نکات پیرامون پیدا کردن مکان مناسب برای قرار دادن تندیس و مجسمه به شما کمک می کند اگر در این امر دچار سردرگمی شدید، مشکلتان حل شود.

استفاده از تندیس و مجسمه در دکوراسیون داخلی خانه (3)

استفاده از تندیس و مجسمه در دکوراسیون داخلی خانه

نحوه صحیح انتخاب تندیس و مجسمه در دکوراسیون

شما با درنظر گرفتن عناصری که در دکوراسیون داخلی منزل خود و در اطراف تندیس یا مجسمه به کار برده اید و توجه به سبک و رنگ بندی آن ها، می توانید از مجسمه های مختلفی در دکوراسیون استفاده نمایید. توجه به وسایلی همچون تابلوها و یا کوسن هایی که در دکوراسیون داخلی خانه تان وجود دارد، یکی دیگر از راه های انتخاب بهترین تندیس در دکوراسیون است. ایجاد نهایت هماهنگی و سازگاری بین ملزومات به کار رفته در دکوراسیون و مجسمه می تواند ظاهری ایده آل و مدرن را به دکوراسیون خانه شما ببخشد. اگر تندیس و مجسمه ای که انتخاب کرده اید با دکوراسیون شما هماهنگی نداشته باشد، هرمقدار که هزینه هم که کنید باز هم نتیجه ایده آلی که به دنبال آن بودید به ثمر نخواهد نشست.

مطالب آموزشی مرتبط:

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید

تندیس، سردیس چیست؟ تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود. به کسی که تندیس می‌سازد پیکرتراش می‌گویند که با حجم‌سازی تفاوت دارد. مجسمه‌های ....

هر آنچه درباره تندیس، سردیس و مجسمه باید بدانید

   محصولات مشابه