مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب مبلمان راحتی مدرن و شیک

انتخاب مبل مدرن برای دکوراسیون منزل می تواند مزایای بسیاری را به دنبال داشته باشد. برای مثال این نوع از مبلمان نسبت به مبلمان کلاسیک تنوع چیدمان، طرح و رنگ بیشتری دارند و در نتیجه دست شما را در انتخاب و چیدمان کاملا باز می گذارند. علاوه بر آن می توان به این ویژگی اشاره کرد که مبل مدرن هم می تواند به عنوان یک مبل تکی مورد استفاده قرار بگیرد و هم در قالب یک ست مبل و همراه با قطعات همراه خود. علاوه بر این بد نیست به این ویژگی از مبل مدرن نیز اشاره کنیم که این نوع از مبلمان غالبا حمل و نقل راحت تر و آسان تری نسبت به سایر انواع مبلمان خواهند داشت.

بعد از یک روز پر مشغله و سخت بی شک همه افراد تمایل دارند که روی مبلمانی نرم و راحت استراحت کنند بنابراین انتخاب مدل مبلمان مدرن منزل از اهمیت زیادی برخوردار است و در هنگام انتخاب مبلمان منزل بهتر است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید مبلمانی نرم و راحت را برای پذیرایی از مهمان ها و یا استراحت خود در منزل تهیه کنید.

مبلمان راحتی امروزه در انواع مدل های مختلف موجود هستند که برای داشتن انتخابی ایده آل و مناسب از بین این مدل مبل های متنوع بهتر است به سبک دکوراسیون سالن پذیرایی و یا اتاق نشیمن و سایر وسایل موجود در این بخش از منزل توجه داشته باشید.

مدل مبل ال

مدل مبلمان مدرن با انواع طراحی زیبا و کاربردی

مدل مبل های مدرن راحتی در انواع رنگ های روشن و تیره و جنس های مختلف موجود هستند و بهتر است از بین این مدل های متنوع و زیبا مبلمانی با دوام و با کیفیت عالی را انتخاب کنید تا مجبور نباشید در مدت زمان کوتاهی مبلمان منزل خود را تعویض کنید. در ادامه انواع مدل مبلمان مدرن با طرح های شیک و جذاب را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده این مدل ها نهایت لذت را ببرید.

مدل مبلمان راحتی و مدرن

مدل مبلمان راحتی مدرن شیک

رنگ و طرح مبلمان و نحوه چیدمان مبل ها می تواند در مطلوب و یا نامطلوب به نظر رسیدن دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است برای انتخاب مبلمان منزل خود توجه لازم را داشته باشید.
مدل مبلمان مدرن راحتی را می توان یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین مبلمان در نظر گرفت بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب این مدل مبل پر استفاده علاوه بر زیبایی و جذابیت طرح و رنگ مبل, کیفیت جنس آن را هم مد نظر داشته باشید تا بتوانید از مبلمان منزل خود به مدت طولانی تری استفاده کنید. در هنگام انتخاب مدل مبل راحتی توجه به رنگ و جنس پارچه و شکل ظاهری دسته مبل ضروری می باشد.

مدل مبلمان راحتی مدل مبلمان مدرن با طراحی شیک و کاربردی مدل مبل سفید راحتی مدل مبل زیبا و شیک راحتی

دسته مبل نیز مانند قسمت نشیمن مبلمان می تواند در راحتی مبل تاثیرگذار باشد بنابراین انتخاب مبلمان با دسته های مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است.
پارچه مبلمان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عناصر در زیبایی و جذابیت مبلمان است بنابراین در هنگام انتخاب مبلمان باید به مطابقت و همخوانی طرح و رنگ پارچه با سایر فضای موجود در دکوراسیون مورد نظر خود توجه داشته باشید.

مدل مبلمان سفید مدل مبل سفید و راحتی مدل مبل سفید و مشکی مدرن

مدل مبل مدرن ال

مدل مبل ال از انواع مدل مبلمان راحتی و شیک است که از این مبلمان اغلب برای تماشای تلویزیون و نشیمن استفاده می شود. مبلمان ال در انواع طرح ها و رنگ های مختلف موجود هستند و بهتر است در هنگام انتخاب این مبلمان طرح و رنگی را انتخاب کنید که دیرتر از مد بیفتد زیرا عوض کردن مبلمان منزل نیازمند صرف هزینه زیادی است بنابراین اغلب افراد در هنگام انتخاب مدل مبلمان منزل خود طرح هایی را انتخاب می کنند که با کیفیت ترند و دیرتر قدیمی و کهنه می شوند.

مدل مبلمان سفید راحتی مدل مبل سیاه و سفید راحتیمدل مبلمان مدرن  مدل مبل مشکی ال مدل مبل قهوه ای و مدرن مدل مبل شیک

در این مطلب انواع مدل مبلمان مدرن با طراحی جذاب و متفاوت را مشاهده کردید که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شما همخوانی و مطابقت داشته باشند و بتوانید با ایده گرفتن از آن ها مبلمان با طرح شیک و متفاوتی را برای منزل خود انتخاب کنید.

مبل مدرن چه مزیتی دارد؟

می توان گفت یکی از دلایل استفاده از مبل مدرن تنوع چیدمان و رنگ آن در دکوراسیون، نسب به مبل کلاسیک است؛ برای مثال، به راحتی می توانید بین ست مبل مدرن با یک مبل تک همخوانی ایجاد کنید و یا حتی با کوسن های رنگی تغییراتی به دکوراسیون منزل تان دهید؛ البته در بعضی از مبل های مدرن نیز با تغییر چیدمان می توانید حالت ال به وجود آورید. بنابراین یکی از مزیت های مبل مدرن تنوع آن است، علاوه بر آن می توان به حمل و نقل آسان مبلمان مدرن اشاره کرد.

مبل مدرن را چگونه بچینیم؟

برای چیدمان مبل مدرن دست شما باز است، چرا که از چیدمان گرد و مستطیل تا بدون نظم می توانید بچینید؛ اما برای انتخاب یک چیدمان صحیح باید به فضای منزل تان نگاهی کنید و نقطه کانونی اتاق و ضلع های اطرافش را در نظر داشته باشید؛ برای مثال اگر فضا ال شکل یا مستطیل است اما با متراژ کم به سراغ چیدمان گرد نروید! اما اگر یک پذیرایی بزرگ با نورگیری زیاد دارید، می توانید فضا را بخش بندی کنید و دو چیدمان گرد و مستطیل را هم زمان داشته باشید.

برای خرید مبل مدرن به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید مبل مدرن، اولین گزینه ای که اهمیت دارد انتخاب رنگ و سبک آن است؛ اما بعد از آن حواستان به جنس پارچه و ارتفاع مبل تا زمین باشد؛ به همین دلیل حین خرید یک بار روی مبل و یا صندلی آن بنشینید و پارچه ای را انتخاب کنید که مرغوب باشد؛ البته ممکن است پارچه شناس نباشید، پس بهتر است مبلمانی را بخرید که با ضمانت و شناسنامه باشد.

برای مبل مدرن چه لوازم دکوری بخریم؟

در واقع مبل مدرن با ویژگی سبک مدرن که سادگی در حجم و رنگ است، تولید می شود. بنابراین برای تکمیل کردن دکور مدرن منزل تان باید لوازمی را انتخاب کنید که این ویژگی ها را داشته باشد. اما چه لوازمی را بخریم؟ در اصل باید محیط و رنگ غالب را در نظر بگیرید و لوازم ضروری را بخرید. برای مثال ممکن است دیوار منزل تان خالی باشد آن وقت تابلو های مدرن را بکار بگیرید و یا اینکه با تغییر رنگ دیوار به فکر تغییر آن باشید. از سمتی هم برای گوشه کنار دکورتان از گلدان ها و یا مجسمه های ساده می توانید استفاده کنید.

چند اصل ساده برای ساخت خانه‌ای با دکوراسیون و مبلمان مدرن

سادگی، اگر شما به دنبال کلمه ای می‌گردید که دکوراسیون و مبلمان مدرن را با آن تعریف کنید، آن کلمه سادگی است. البته سادگی به معنای دکوراسیون سرد و خسته کننده و استفاده از رنگ های خنثی و اشکال هندسی نیست. می‌توانید دکوراسیون مدرن و ساده اما کاملا گرم و پویا و شیک داشته باشید. سوال اصلی این است که چگونه می‌توانید از دکوراسیون مدرن در منزل خود استفاده کنید؟ بدیهی است که با رفتن به فروشگاه و خریدن یک دست مبلمان مدرن نمی‌توانید به دکوراسیون مدرن دست پیدا کنید. باید مبلمانی استفاده کنید که مناسب منزلتان باشد؟ اما مبلمان مناسب چیست؟

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن

دکوراسیون مدرن چگونه است؟

در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان و میز و صندلی کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. خطوط ساده، فرم های خالص در دکوراسیون مدرن نقش بسزایی دارند، هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری در دکوراسیون مدرن وجود ندارد.

برای داشتن دکوراسیون مدرن باید ۵ اصل زیر را در دکوراسیون منزلتان رعایت کنید.

اصل اول) حفظ سادگی

همانطور که گفتیم اصل اساسی یک دکوراسیون مدرن سادگی است. به یاد داشته باشید که کلمه سادگی بهترین توصیف طراحی مدرن است و مطمئن شوید آن را حتما در فضای خود به کار بگیرید. البته منظور از سادگی این نیست که یک صندلی را در وسط یک اتاق خالی قرار بدهید. منظور از سادگی همان کمینه گرایی است یعنی حذف وسایل اضافی و حذف کردن جزییات غیر کاربردی در دکوراسیون منزلتان.

مبلمان مدرن

در تصویر مشاهده می‌کنید که چگونه با حذف جزییات اضافی و استفاده از رنگ سفید و خاکستری که نماد پاکی و سادگی است، دکوراسیون مدرن محقق شده است.

در سبک مدرن می‌خواهیم از پیچیدگی‌های معمول و بیهوده دور شده و سادگی‌ای که به دنبال هدف خاصی است دست پیدا کنیم.

مطالعات نشان داده‌اند که بی نظمی در دنیاس پر مشغله امروز می‌تواند باعث ایجاد استرس در زندگی شود، بنابراین ساده نگه داشتن دکوراسیون باعث کم شدن استرس‌ها و ایجاد حس آرامش در وجود اعضای خانواده می‌شود.

مبلمان مدرن

با حذف جزییات به ذهنی آرام و بی استرس دست پیدا کنید. استفاده از رنگ زرد (خالص و روشن) برای ایجاد تاکید به عنصر مبلمان و گرما بخشیدن به محیط یکی از تکنیک هایی است که طراحان به وفور از آن استفاده می‌کنند.

اصل دو) کارکرد وسایل

دومین اصل دکوراسیون مدرن کارکرد است. علاوه بر این که اتاق‌ها باید خالی از آثار هنری زیاد و لوازم جانبی فراوان باشد، باید هر وسیله‌ای که در دکوراسیون استفاده می‌کنید، کارکرد ویژه خود را داشته باشد. در سبک مدرن در صورتی استفاده از اثر هنری به جا است، که علاوه بر مفهوم و زیبایی نیز کاربردی باشد. اگر از فرم خاصی در وسایل استفاده می‌کنید باید دلیل کاربردی داشته باشد. مثلا اگر از نوع خاصی از چراغ استفاده می‌کنید علتش فقط زیبایی و متناسب با دکور بودن نباشد، بلکه از لحاظ پخش نور هم مناسب منزلتان باشد و … .

در این سبک باید دسترسی و استفاده از همه اقلام اتاقها آسان باشد. مثلا در یک آشپز خانه مدرن دسترسی به وسایل و انجام امور باید بسیار آسان شده باشد.

دکوراسیون اقیانوسی مدرن

همان طور که در تصویر مشاهده میکنید، چهار پایه و سینی و آینه هرکدام علاوه بر این که کارکرد خاصی دارند اثری هنری هستند.  میز جلوی مبل بیهوده حجم زیادی را اشغال نکره و صرفا برای زیبایی و هارمونی با مبل ها آن قدر حجیم نیست. در واقع علت بزرگی آن این است که درون میز محفظه ای برای قرار دادن وسایل تعبیه شده. هم چنین به علت سنگین شدن و حمل و نقل سخت، در میز به جای پایه از چرخ استفاده شده است. که این یک مثال بسیار واضح از کاربردی بودن در سبک مدرن است.

اصل سه) استفاده درست از فناوری‌ها و لوازم دیجیتال

سومین اصل استفاده از فناوری است. منظور از این اصل استفاده درست و به جا از تلوزیون و دستگاه های پخش DVD تخت است. در محل قرار گیری تلوزیون باید نکاتی رامورد توجه قرار داد.

استفاده درست از تلنولوژی

استفاده درست از تکنولوژی در دکوراسیون منزل، ارتفاع مناسب تلوزیون از سطح زمین

برای مشخص کردن ارتفاع درست اصل کلی این است که خط مرکزی صفحه تلویزیون باید در راستای خط دید بیننده باشد. بنابراین برای تشخیص ارتفاع صحیح تلوزیون از زمین باید ارتفاع متوسط بیننده در حالت نشسته روی مبلمان و اندازه تلویزیون را اندازه بگیرید. با توجه به استاندارد های نشیمن مبل و میانگین قد افراد، آمارها نشان داده‌اند که به طور متوسط ارتفاع یک نفر که روی کاناپه نشسته باشد از سطح زمین ۱۰۵ سانتی متر است.

اگر تلویزیون دقیقا جلوی پنجره قرار بگیرد دیدن تلوزیون را مشکل می‌کند در واقع نوری که از پشت پنجره می‌تابد باعث آزردگی چشمان شما خواهد شد. برای رفع این مشکل بهتر از از پارچه‌های زخیم که نور را کم تر از خود عبور می‌دهند استفاده کنید.

اگر از تلویزیون در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می‌کنید برای آن مبلمانی جدا از مبلمان اصلی فضا در نظر بگیرد. برای مشاهده تلوزیون بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید و فضای دیدن تلویزیون را به وسیله مبلمان از قسمت‌های دیگر جدا کنید.

اصل چهار) ایجاد فضای باز

اصل چهارم ایجاد فضای باز در دکوراسیون است. اگر به دنبال یک دکوراسیون مدرن هستید فضاهای خالی منزلتان را بیشتر نشان دهید، حتی می‌توانید با استفاده از رنگ یا مبلمان خاص فضای خانه را بزرگ جلوه دهید. در یک اتاق نشیمن کوچک با قرار دادن چند سانت فضای خالی در اطراف فرش فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان داده خواهد شد. همچنین استفاده از پالت رنگی سفید ایجاد توهم فضای بزرگ می‌کند.

ایجاد فضای خالی در دکوراسیون منزل، فضاها را بزرگتر نشان می‌دهد. با استفاده از این تکنیک میتوان اتاق های نشیمن کوچک را بزرگ جلوه داد.

اصل پنج) استفاده از مبلمان مدرن

لازمه یک دکوراسیون مدرن داشتن مبلمانی مدرن است. اما مبلمان مدرن چگونه است؟

امروزه مبلمان نیز مانند سایر محصولات از تنوع بسیار زیادی برخوردار است، به همین دلیل هنگام خریداری مبلمان با گزینه‌های فراوانی روبه رو هستید که شما را برای انتخاب مبلمان مناسب گیج می‌کند. ممکن است که قبل از رفتن به فروشگاه فکر کنید که می‌دانید دقیقا چه چیزی می‌خواهید، اما وقتی به فروشگاه می‌روید یا تصاویر مبل‌های مختلف و کاتالوگ‌های فراوان روبه رو می‌شوید، با گزینه‌های مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد که شما را در انتخاب گزینه درست گیج می‌کند. در ادامه  ۶ ترفند مهم برای انتخاب مبلمان مدرن مناسب برای منزلتان به شما آموزش خواهیم داد.

مدل مبلمان جدید

مبلمان مدرن باید ساده باشد، ساده بودن میتواند در قالب سبک های مختلف خودش را نشان دهد.

ترفند‌های انتخاب مبلمان مدرن مناسب چیست؟

یک) اندازه فضای مبلمان را در نظر بگیرید

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب مبلمان مناسب، توجه به داشته فضای لازم برای تردد بین مبل‌ها است. حتما اتاق نشیمن یا سالنی که قرار است مبل‌ها در آن چیده شود را اندازه‌گیری کنید و طول و عرض تقریبی مبل‌هایی که قصد خریداری آن را دارید از فروشنده سوال کنید تا مطمئن شوید با مشکل کمبود فضا یا چیدمان مبل‌ها مواجه نخواهید شد. سبک زندگی شما به گونه‌ای است که شام و ناهار را دور سفره و بر روی زمین میل می‌کنید، حتما به فضایی که برای چنین امری می‌بایست آزاد باشد توجه کنید.

اگر شما یک اتاق نشمن بزرگ دارید باید مشخص کنید چه مقدار از فضای نشیمن را می‌خواهید به مبلمان اختصاص دهید؟ آیا میخواهید همه‌ی فضا را با مبلمان پر کنید یا می‌خواهید قسمتی از فضا را صندلی یا میز قهوه یا … قرار دهید؟ آیا فضای خانه شما مناسب مبل ال است یا مبل های راحتی؟

معمولا در منازلی که دارای فضای بزرگی برای نشیمن هستند یک قسمت خاص از نشیمن را به مبلمان اختصاص می‌دهند و بقیه‌ی فضاها را با میز قهوه و میز ناهار خوری و غیره پر می‌کنند. البته در منازل سبک کلاسیک معمولا قسمتی از خانه مبلمان استیل و قسمتی دیگر مبلمان راحتی مدرن قرار می‌دهند.

مبلمان مدرن در نشیمن های بزرگ

مبلمان مدرن در نشیمن های بزرگ عنصر اصلی نیستند و فقط بخشی از فضای بزرگ منزل را پر میکنند.

اگر اتاق نمیشن کوچک داشته باشید احتمالا نیازمند یک مبل راحتی هستید. وقتی فضای نشیمن کم است، هر مبل کانون توجه قرار میگیرد. بنابر این بدیهی است  که آنچه انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. در فضاهای کوچک توصیه می‌شود از مبلمان‌هایی با رنگ روشن و سرد استفاده شود، زیرا رنگ‌های سرد محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. در انتخاب مبلمان برای فضاهای کوچک بهتر است از مبل‌هایی که حجم کمتری را اشغال می‌کنند استفاده کرد، شاید مبل های تخت خواب شو انتخاب مناسبی برای این فضاها باشند.

مبلمان مدرن در نشیمن های بزرگ

مبلمان مدرن در نشیمن های کوچک کانون توجه قرار میگیرند. عنصر اصلی در دکوراسیون منازل کوچک مبلمان آن است.

دو) سبک زندگی تان را بررسی کنید

سازماندهی فضای زندگی کاملا به سبک زدگی شما بستگی دارد. بیشترین کاری که در آن فضا انجام می‌دهید چیست؟ آیا بیشتر زمان خانواده در آن مکان صرف تلوزیون دیدن می‌شود؟ یا صرف شب نشینی‌های شبانه؟ آیا از مبلمان برای خوابیدن استفاده می‌کنید یا نشستن؟

امروزه مبلمان کارکرد‌های گسترده‌ای پیدا کرده‌اند و دیگر تنها محلی برای نشستن نیستند، بلکه کاکردهای مختلفی چون محلی برای خوابیدن، تلوزیون دیدن، برای استفاده از کنسول‌های بازی، غذا خودرن، کتاب خواندن و غیره تبدیل شده‌اند. به همین دلیل برای انتخاب مبلمان مناسب باید همه ی این شرایط را متناسب با سبک زندگی خاص خودتان در نظر بگیرید.

مثلا استفاده از مبل‌های استیل برای خانواده‌هایی که دارای فرزند خردسال هستند توصیه نمی‌شود زیرا زیرا معمولا هم مبلمان به کودک آسیب می‌زند هم کودک به مبلمان. از مبلمان استیل نمی‌توانید برای تماشای برنامه‌های هیجان‌انگیز تلوزیون مانند فوتبال استفاده کنید.

از طرفی مبل‌های استیل برای مهمانی‌های رسمی مناسب‌تر از مبلمان راحتی است.

فعالیت‌های خانواده شما در ارتباط با مبلمان در انتخاب نوع مبلمان مناسب منزلتان بسیار تاثیرگذار است.

سه) چه نوع مبلمانی به درد شما می‌خورد؟

تعیین کنید که کدام یک از مد‌ل‌های مبلمان مناسب شما است. به طور مثال توصیه می‌شود از مبل ال برای جدا سازی قسمت های مختلف استفاده شود. اگر می‌خواهید فضا‌های مختلف مزلتان را از هم جدا کنید. مثلا اگر قصد دارید فضای ناهارخوری و اتاق نشیمنتان را از هم جدا کنید. مبل ال گزینه مناسبی است. اگر می‌خواهید از مبلمان برای دور هم نشیشنی استفاده کنید مبل‌های دایره گزینه مناسبی است.

مبلمان مدرن

چه نوع مبلمانی انتظارات شما را برآورده میکند؟

چهار) جنس و طرح پارچه مورد نیازتان را مشخص کنید

کدام جنس پارچه مناسب شماست؟ به سایر دکوراسیون منزتان توجه کنید چه نوع جنس پارچه برای سبک دکوراسیون شما مناسب است؟ آیا استفاده از چرم گزینه مناسبی است یا پارچه‌های گلدار؟ اگر کودک یا حیوان خانگی دارید، مبل‌های تیره رنگ مناسب است یا رنگ روشن؟ تمیز کردن چرم آسان‌تر است یا پارچه؟ چرم براق مناسب است یا مات؟ آیا مبلمان را برای فضای باز تراس میخواهید یا نشیمن؟ ضد آب بودن برای شما مهم است یا خیر؟ آیا تاثیر نور خورشید در رنگ پارچه و طول عمر آن برای شما مهم است؟ این‌ها سوالاتی است که برای انتخاب پارچه مبل مناسب باید از خود بپرسید.

معیارهای زیادی در انتخاب مبلمان مدرن مناسب تاثیر گذار هستند. نوع پارچه، پشتی، کوسن‌ها و چهارچوب مبل نقش مهمی را در این انتخاب ایفا می‌کنند. شاید یکی از معیارهای شما برای انتخاب پارچه خنکی آن باشد. معمولا مبلمان پارچه‌ای محبوب‌تر از مبلمان چرمی است دلیل اصلی این است که پارچه راحت‌تر، نرم‌تر و خنک‌تر از چرم می‌باشد. مثلا در صندلی ماشین که از چرم استفاده می‌شود تفاوت چرم و پارچه را به وضوح متوجه خواهید شد، چرم در تابستان گرما را سریع‌تر از پارچه جذب می‌کند و داغ و چسبنده می‌شود و در روزهای زمستانی نیز بسیار سرد می‌باشد. این چیزی است که دقیقا در مبلمان چرمی نیز اتفاق می‌افتد و شخص پس از نشستن روی مبل احساس گرمی می‌کند. اگر به گرما علاقه‌مند هستید مبل چرمی برای منزلتان گزبنه بسیار خوبی خواهد بود.

معیار دوم در انتخاب نوع روکش مبل دوام آن است. ساییدگی و پارگی در مبل پارچه‌ای به نوع پارچه‌ی آن بستگی دارد ولی اگر شما جنس خوبی را انتخاب کنید، مطمئنا دوام و ماندگاری آن بالاتر خواهد رفت. در حالی که که مبل‌های چرمی در برابر خط و خش نسبت به پارچه بسیار آسیب‌پذیرتر هستند.

مبلمان چرم، آلودگی ها و گرد و غبار را جذب نکرده و به راحتی تمیز میشوند.

معیار بعدی قابلیت تمیز شدن مبلمان است. اکثر مبل‌های پارچه‌ای دارای پوشش مقاومی هستند که در برابر لکه‌ها از مبلمان محافظت میکند و در صورت کثیف شدن به سادگی با کمک محصولات پاک‌کننده و دستمال نیز تمیز می‌شوند. البته قطعا اگر پارچه کیفیت پایین‌تری داشته باشد، از بین بردن لکه‌ها از سطح آن سخت خواهد شد. در این مورد تمیز شدن، چرم بهتر از پارچه عمل کرده و فقط با گردگیری و پارچه‌ی نرم و نمدار پلکه‌ها و گردوغبار خیلی راحت‌تر از سطح چرمی پاک می‌شوند.

راهنمای انتخاب مبلمان راحتی مدرن و شیک

مبلمان پارچه‌ای در مقایسه با مبلمان چرمی در برابر ساییدگی و خط و خش دوام خوبی دارند.

معیار بعد طرح و رنگ روکش مبل است.  هر دو روکش مبل مزایا و معایبی دارند که با توجه به سبک زندگی و سلیقه و علاقه باید یک جنس را برگزینید. مبل پارچه‌ای به طور گسترده‌  تری در دسترس است و شما می‎توانید بی‌شمار انتخاب رنگ وطرح داشته باشید. اگر شما علاقه مند به مبلمان طرح دار هستید ، مبل هاب پارچه ای گزینه مناسب تری هستند. انتخاب مبمان پارچه ای شانس شما را برای یافتن مبلی متناسب با دکوراسیون‌تان بسیار بالاتر خواهد برد.

آلرژی نیز یکی از معیار ها است. مبل چرم ضدآلرژی است. اگر حساسیت و آلرژی دارید، مبل چرم بسیار کارآمد خواهد بود زیرا چرم هر گونه آلرژن مثل شور سر حیوانات را از خود دفع می‌کند. این در حالی است که مبلمان پارچه‌ای اکثرا گردوغبار و انواع آلرژن‌ها را در خود متراکم می‌کنند. در صورت ابتلا به آلرژی، همیشه مبلمان‌تان را به طور منظم تمیز کنید. به طور کلی در این مورد، شما با خرید مبلمان چرم می‌توانید در زمان و هزینه‌های بعدی خود صرفه‌جویی نمایید.

الگو‌ها و طرح‌های مورد نظر شما به طور خاص قابل چاب روی چرم و پارچه هستند. اما به طور کلی تنوع طرح‌ها در پارچه‌های موجود در بازار بیشتر است.

بی‌شک مبل چرمی با ظاهر براق و ظریف خود، زیبایی خاصی را به اتاق‌تان اضافه خواهد کرد و نسبت به مبل پارچه‌ای کمتر تکراری و یکنواخت می‌شود. اگر شما نگاهی به مبل‌های چرم یندازید، متوجه خواهید شد که این مبلمان چرم هنوز هم مد هستند و طرفداران خود را دارد. اگر دکوراسیون مدرن و معاصری دارید، بهتر است بدانید که مبل‌های چرم نسبت به پارچه‌ای ظاهر شیک‌تر و جذاب‌تری را با خود به همراه خواهند آورد.

در آخر باید به این نکته هم توجه کنید که قیمت روکش‌های چرمی مبلمان از روکش‌های پارچه‌ای مبلمان به مراتب بالاتر است.

طرح و رنگ پارچه مبلمان

شما میتوانید در دکوراسیون منزلتان از ترکیب چرم و پارچه استفاده کنید.

پنج) سبک مبلمان تکمیل کننده منزلتان را انتخاب کنید

اگر سبک دکوراسیون شما مینیمال است از مبلمانی استفاده کنید که دارای فرم هندسی با خطوط مشخص و رنگ خنثی باشد. تنوع رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال بسیار کم است و در این سبک دکوراسیون بیشتر از رنگ‌های سفید با ترکیب سیاه و خاکستری و رنگ های روشن استفاده می‌شود. در این سبک می‌توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته و هر رنگ روشن دیگری را با آن ترکیب کنید.

طرح و چیدمان مبلمان در این سبک از دکوراسیون بسیار مهم است. برای اینکه اتاق نشیمن ساده‌تر به نظر برسد باید از مبلمان با طرح‌های ساده استفاده شود و هر چه تعداد مبلمان در دکوراسیون پذیرایی کمتر باشد بهتر است. مبلمان‌های دو و یا سه نفره برای چیدمان پذیرایی با سبک مینیمال ایده مناسب و ایده آلی هستند. در دکوراسیون به سبک مینیمال برای زند‌ه تر شدن فضای پذیرایی اغلب از مبلمان با رنگ روشن و کرم استفاده می شود و برای تناسب و همخوانی بین رنگ دیوار و مبلمان‌ها از رنگ سیاه نیز برای مبلمان استفاده می‌شود.

میبلمان مینیمال

استفاده از مبلمان مدرن و مینیمال در دکوراسیون این منزل به خوبی مشاهده می‌شود، هیچ وسیله غیر کاربردی در فضای آن مشاهده نمی‌شوذ.

اگر سبک مبلمان شما شامل رنگ‌ها طرح‌های هنری بسیاری است و در آن تضاد رنگ و فرم زیاد است، شاید خرید مبلمانی که پارچه‌های رنگی داشته باشد گزینه مناسب‌تری باشداستفاده از رنگ ممکن است برای بسیاری از ما ایرانی‌ها که دوست داریم طراحی منزلمان محافظه کارانه و تک رنگ باشد ایده چندان مناسبی نباشد اما شاید از این موضوع برداشت بد می‌شود یا اینکه راه درست استفاده از آن به مردم نشان داده نشده است. اکنون دکوراسیون‌های رنگی و شاد در سرتاسر جهان بسیار محبوب شده اند طوری که حتی در آپارتمان‌های کوچک نیز سعی می شود تا جای ممکن از رنگ‌های شاد و فرح بخش استفاده شود. دیگر همه مردم از رنگ خنثی سفید، کرم و … خسته شده‌اند و بدنبال طرح‌های جذاب تر و هیجان انگیزتر هستند.

برای داشتن یک دکوراسیون رنگی و شیک، بهتر است رنگ‌های بکار رفته در اتاق‌های خانه را با تناژهای متفاوت در جاهای دیگر استفاده کنید، مثلا اگر در اتاق نشیمن از رنگ سبز و بنفش استفاده کرده اید، همین رنگ‌ها را با تناژی دیگر مثلا تاریک‌تر یا روشن‌تر در اتاق خواب نیز بکار ببرید، با این کار هم جریان و پیوستگی بین فضاهای مختلف خانه حفظ شده است و هم هر اتاق حس و حال مخصوص به خودش را خواهد داشت و یکنواخت بنظر نخواهد رسید.

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

مبل راحتی با شاخصه‌های کلی بسیاری مورد سنجش و انتخاب قرار می‌گیرد، شاخصه‌هایی چون قیمت، تعداد نفرات، جنس و پارچه به کار رفته در آن، برند تولیدی و بعضا گارانتی یا خدمات پس از فروش، همه این‌ها شاخصه‌های خرید هستند؛ اما ما قصد داریم یک مرحله پیش از خرید را مورد بررسی قرار دهیم. مرحله بررسی و انتخاب مبل راحتی. به عبارتی بهتر است قبل از پاسخ به سوال چه مبلی بخریم، به این سوال پاسخ دهیم که چه مبلی انتخاب کنیم؟ البته این مرحله که حتی برای کسانی که قصد خرید هم ندارد جذابیت‌های خاص خود را داشته و در مجموع مخاطب عام را هدف قرار می‌دهد؛ نه خریداران محض را.

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

این قسمت شاخصه‌های جزئی‌تری را مد نظر قرار داده و با نگاهی ریزبینانه‌تر به انتخاب مبل راحتی می‌نگرد. شاخص‌هایی چون رنگ، چیدمان، نوع مبل راحتی، سبک زندگی و مواردی این چنینی که باعث می‌شود شخص تصمیم به خرید پیدا کند، یا اگر قصد ندارد اطلاعات مورد نیاز را در ذهن به خاطر سپرده و در موعد مقرر از آن استفاده ببرد. همچنین در کنار مطالعه این مقاله، که در آن در بین انواع مبلمان نظیر مبلمان کلاسیک و سلطنتی و راحتی تنها به بررسی مبل‌های راحتی پرداخته‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مبل راحتی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد را نیز مطالعه کنید که در آن به پایه‌ای‌ترین موارد و مفاهیم در مورد مبل راحتی پرداخته‌ایم.

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

حال با مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ جهت بررسی و انتخاب مبل راحتی همراه باشید.

برای این که یک مبل در محیط خانه به عنوان یک شاخص دیده شود، موارد ظاهری از اهمیت بالایی برخوردار است. از مهم‌ترین موارد قابل بررسی در راهنمای انتخاب مبل راحتی، ابتدا به موضوع رنگ می‌پردازیم.

رنگ مبلمان راحتی

انتخاب رنگ صحیح در ایجاد انگیزه و حس خرید تاثیر بسیاری دارد. روانشناسان بخش خرید دریافته‌اند بسیاری از خانم‌ها که هیچ نیازی به خرید وسیله پشت ویترین نداشته‌اند، به دلیل تهییج رنگ یا به وسیله اثرگذاری صحیح رنگ انتخاب شده، وارد مغازه شده و در مورد آن محصول سوالاتی مطرح کرده‌اند و پس از برقراری ارتباط با فروشنده مجاب شده‌اند که خرید آن وسیله ضروری است و آن را خرید کرده‌اند.

همچنین بخوانید:  چیدمان مبل استیل ۹ نفره به روش‌های مختلف در منزل

این مطلب به صرف تاثیر رنگ بر مخاطب بیان شد تا شما را در بهره بردن از راهنمای انتخاب مبل راحتی کمک کند. رنگ‌های سال، یکی دیگر از عوامل خریدهای مبل در انتهای سال و یا شروع سال جدید می‌باشند؛ بسیاری از خانم‌ها بر این موضوع اتفاق نظر دارند که باید با مد زمانه حرکت کرده و خود و خانه را به روز نگه دارند؛ پرده‌ها، اکسسوری‌ها، فرش، چیدمان و مبل‌های خود را با گذر زمان تعویض کنند و باعث ایجاد تغییر شوند. به همین منظور مطلب راهنمای انتخاب مبل راحتی را با این دیدگاه آماده کرده‌ایم. در صورتی که می‌خواهید مبلمان خورد را مطابق با رنگ سال آینده انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ سال ۹۸ را مطالعه کرده و با طیف رنگی که پیش‌بینی می‌شود برای سال ۹۸ انتخاب شود آشنا شده و آن‌ها را در انتخاب خود تاثیر دهید.

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

جدا از بحث رنگ سال، ما رنگ‌های جذاب و مخاطب پسند برای انتخاب مبل راحتی را بیان خواهیم کرد‌:

مبل راحتی به رنگ زرد لیمویی و زرد کهربایی

دو رنگ از طیف رنگ زرد که انتخاب هر یک سلیقه و مخاطب خاص خود را دارد؛ زرد لیمویی با تحریک بخشی هیجانات مغزی مورد پسند افراد جوان و چالش دوست است؛ یعنی کسانی که انرژی درونیشان را با محیط نیز تقسیم می‌کنند. به کمک این رنگ می‌توانید تنوعی از رنگ‌ها را در چیدمان خود لحاظ کنید و دست شما برای تغییرات عظیم کاملا باز است.

رنگ زرد آجری برای افراد میانسال یک گزینه مناسب است؛ چرا که حس نشاط و سرزندگی را به محیط خانه شما باز می‌گرداند. این رنگ مخصوص افرادی است که ریسک پذیر نیستند و هیجانات کاذب را نمی‌پسندند و به وقار و سنگینی مد و دکوراسیون ارزش زیادی قائل هستند. در این بین تلفیق این رنگ با رنگ‌های قهوه‌ای و یشمی و حتی لوازم پوشیده از چرم زیبایی منحصر به فردی به خانه و فضای مورد نظرتان می‌بخشد.

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

رنگ سبز یشمی و سبز نعنایی

این دو رنگ هر یک فضایی مجلل به خانه شما خواهند بخشید. کار کردن با رنگ سبز یشمی به منظور کمک به راهنمای انتخاب مبل راحتی کمی دشوار و پیچیده است، اما کسانی که بتوانند از این آزمون سخت موفق بیرون بیایند، مطمئنا هر شخصی را که به منزلشان وارد شود مسحور خانه خود خواهند کرد.

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

مبل راحتی سبز یشمی یک کلاس جهانی برای ساختار لوکس فضای خانه محسوب می‌شود. به این ترتیب که با کمک گرفتن از لوازم درخشان و براق مانند آینه‌ها و دکوراتیوهای آبکاری شده با کروم شما یه قصر مجلل ساخته‌اید، بدون این که حتی به مبل کلاسیک نیازی پیاد کرده باشید.

همچنین بخوانید:  راهنمای چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

اما در مقابل رنگ سبز نعنایی که حس پاکی و طراوت به خانه شما می‌بخشد، رنگی ملایم است که برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. به شرطی که مبنای دکوراسیون خانه شما رنگ‌های روشن باشد.

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

رنگ آبی درباری و آبی فیروزه‌ای

آبی درباری که از اسمش نیز پیداست هر چند بیشتر در مبل‌های استیل و کلاسیک رونق دارد و خودنمایی آن در این دسته مبل‌ها بیشتر است. اما در مبل‌های راحتی نیز توانسته برای خود مشتریانی دست و پا کند. مبل راحتی آبی نیاز به ترکیبی ار رنگ‌های سفید و نقره‌ای دارد تا زیباییش را به رخ بکشد. در سمت دیگر رنگ آبی فیروزه‌ای است که طرفداران آن بی‌شمارند. این رنگ با نشستن بر روی مبل راحتی هر بینده‌ای را به سمت خود می‌کشاند. استفاده از پرده‌های هم رنگ با مبل و همین طور به کار بردن نور سفید یا مهتابی همخوانی بالای این پکیج را به همراه خواهد داشت. رنگی که در راهنمای انتخاب مبل راحتی جایگاهی ویژه دارد.

رنگ آبی درباری و آبی فیروزه‌ای

چرمی و قهوه‌ای

مبل‌های چرمی راحتی کمی وجود دارند که نتوانند بیننده را راضی نگه دارند. استفاده از چرم برای مبل‌ها باعث می‌شود بحث هزینه‌ای دکوراسیون شما به رتبه‌های بالا ارتقا پیدا کند و از این که بدلیل مسایل مالی به سراغ مبل راحتی رفته‌اید به چشم مخاطب نیاید. مبل‌های قهوه‌ای رنگ چرمی نیز با ته مایه‌های شکلاتی و حتی کاراملی علاوه بر چرک تاب بودن، نقطه قوتی در وقار و وزن خانه خواهند داشت.

چرمی و قهوه‌ای

رنگ قرمز و زرشکی

پارچه قرمز را از صنعت مبلمان نمی‌توان جدا کرد؛ گویی این رنگ برای این صنعت به وجود آمده، چه مخمل‌های سرخی که بر روی مبل‌های استیل خودنمایی می‌کنند و چه رنگ‌های هم خانواده قرمز که راحتی‌ها را پوشش می‌دهند. رنگ قرمز یکی از پرفروش ترین رنگ‌ها در بخش مبل‌های راحتی و کلاسیک و استیل است و شما نیز می‌توانید با خیال راحت آن را برای خانه خود انتخاب کنید؛ چرا که در گذشته و حال جوابش را به خوبی پس داده است.

رنگ‌های دیگری هستند که بیشتر معیار سلیقه هستند تا پر مخاطب بودن و جلب توجه کردن، که از پیگیری آن‌ها در این مقاله چشم پوشی کرده و بررسی آن را به مقاله‌ای جدا در رابطه با مبل‌های راحتی به رنگ قرمز نگه می‌داریم.

رنگ قرمز و زرشکی

موضوع بعدی در مورد راهنمای انتخاب مبل راحتی به چیدمان و نوع مبل انتخابی بر می‌گردد.

از میان انواع مبل‌های راحتی می‌توان به مبلمان ست پنج، هفت و نه نفره که با ساختار خطی و یا اِل چیده می‌شوند اشاره کرد. در کنار این مبل‌ها کاناپه‌های دو و سه نفره که به تنهایی در خانه‌ها استفاده می‌شوند نیز به آن‌ها افزوده می‌شود. مبل‌های تخت خواب شو یک نوع دیگری از مبل‌های راحتی هستند که چیدمان مخصوص به خود را دارند و برای هر خانه‌ای مناسب نیستند.

همچنین بخوانید:  ایده های برای داشتن دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک

با در نظر گرفتن مدل‌های مبل راحتی که بیان شد و هم چنین فضای خانه‌ای که قرار است در آن مبل‌ها را بچینید، می‌توانید انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید. اینکه اتاق نشیمن شما مستطیل شکل است یا مربعی، بزرگ است یا کوچک، خانه شما مجردی یا دانشجویی است یا خانوادگی و بسیاری از این دست گزینه‌ها، باعث می‌شوند تا با چشمانی باز و به صورتی دقیق مبل مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین توجه به اندازه مبلمان راحتی نیز نکته‌ای است که قبل از انتخاب مبل راحتی بایستی به آن توجه ویژه‌ای داشت.

رنگ قرمز و زرشکی

مطالب آموزشی مرتبط:

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

مبلمان یک خانه مانند گوشت و سیب زمینی یک وعده غذایی است.در واقع با این مثال خواستیم اهمیت مبلمان را در یک کلام بگوییم، مبلمان ما بیشترین فضای خانه شما را اشغال می کند و به زندگی شما کمک می کند تا در خانه ، خود احساس راحتی کن....

اهمیت انتخاب مبلمانه خانه

شناخت انواع اسامی سبک های مبلمان

شناخت انواع اسامی سبک های مبلمان

این را تصور کنید: شما تصاویر زیادی در پینترس دیده اید که پر از انواع مبلمان مورد علاقه شماست اما نمی دانید چه  نوع سبکی می باشد. ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم اسامی سبک های مختلف مبلمان ، به ویژه موارد دلخواه خود را بش....

شناخت انواع اسامی سبک های مبلمان

دکوراسیون و ایده های کاربردی در طراحی داخلی خانه

   محصولات مشابه