مقالات خانه چین
فروشگاه

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

همیشه یکی از دغدغه های ما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب فرش مناسب برای فضاهای مختلف خانه است. اینکه در میان همه گزینه ها برای فضایی مشخص، کدام گزینه مناسب تر است؟! این موضوع باعث می شود تا هنگام، انتخاب فرش ۵ اشتباه بزرگ را مرتکب شویم و ب این دلیل که فرش از جمله وسایلی است که یک بار بیش ترخریداری نشده و ممکن است قیمت بالایی نیز داشته باشد، یک اشتباه باعث ضرر زیادی خواهد شد. بنابراین با گروه فرش آهو همراه شده ایم تا این اشتباهات را در انتخاب فرش با هم مرور کنیم.

هنگام خرید فرش ، حتما از این اشتباهات متداول خودداری کنید:

تنها اطمینان کردن به وزن فرش در هنگام خرید

تنها اطمینان کردن به وزن فرش در هنگام خرید

احتمالاً اولین موردی كه مردم هنگام خرید فرش نسبت به آن احتیاط می كنند، وزن فرش است. فکر نکنید که فرش با وزن بیشتر بهتر از فرش با وزن پایین تر است. اشتباه کردن در این ضمینه آسان است زیرا می توانیم به راحتی مفهوم اختصاص عددی به چیزی را برای نشان دادن کیفیت درک کنیم - به عبارت دیگر ، ما این فرض را می گیریم که تعداد (وزن) بزرگتر بهتر باشد. با وجود این ، وقتی فرش می آید ، بسیاری از عوامل دیگر وجود دارند که هنگام تعیین کیفیت کلی ، در انتخاب فرش نقش دارند. متأسفانه ، بسیاری از فروشندگان یا کاملاً بی اطلاع هستند یا بیش از حد بی تفاوت هستند تا این موضوع را به درستی برای مشتریان توضیح دهند. از طرفی برای آنها آسانتر است که به کسی بگوییم 50 اونس. فرش بهتر از 40 اونس است. برای انتخاب فرش ویژگیهای زیادی وجود دارد که باید لحاظ شود از جمله : پیچش ، تراکم و غیره.

بی توجهی کردن به زیرپایی

سوار شدن به زیرپایی

یکی دیگر از بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

بی توجهی کردن به زیر پایی، بدترین اشتباهی است که می توانید هنگام خرید فرش جدید مرتکب شوید. باور کنید ، ما می دانیم که صرف هزینه اضافی برای چیزی که حتی نمی توانید ببینید ، سخت است. احتمالاً ترجیح می دهید پس انداز کنید و آن را صرف چیزهایی کنید که بتوانید در آن بنشینید و به آنها نگاه کنید - پولی را که در زیرپایی ذخیره می کنید و می توانید بجای آن لامپ جدیدی را خریداری کنید ، اما بیشتر اوقات ، چیزهای که شما نمی توانید ببینید بیشترین اهمیت را دارد. به عنوان مثال لاستیکهای موجود در اتومبیل یا تشک خود را در نظر بگیرید. هیچ ارزش زیبایی شناسی ندارند ، اما هر دو برای امنیت و راحتی شما بسیار مهم هستند. همین مورد در مورد زیرپایی فرش نیز صدق می کند.

زیرپایی فرش با جذب تأثیر ترافیک پا ، فرش و میزان پارگی خود را کم می کند ، بنابراین یک فرش با زیر پایی درجه بهتر نه تنها احساس راحتی بیشتری برای پیاده روی به شما می دهد. بلکه به فرش شما کمک می کند تا برای مدت طولانی تری بهتر از یک پد کم کیفیت ، سالم بماند.

ما نمی توانیم بیش از اندازه استرس داشته باشیم: اگر بودجه خیلی محدود و کمی دارید ، توصیه می کنیم کمی هزینه کمتری روی فرش کنید و کمی بیشتر بر روی زیر پوش هزینه کنید. فرش با کیفیت پایین با زیرپوش درجه یک ظاهر ، احساس و عملکرد بهتری خواهد داشت.

یکی دیگر از بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

یکی دیگر از بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

این اخطار معمولا صادق است در صورت گرفتن نظر از خرده فروشان مختلف در مورد محصولات مختلف. همینطور که گفته می شود ، حتماً سیب را با سیب مقایسه می کنید! فقط به این دلیل که دو فرش یکسان به نظر می رسند و احساس نمی کنید که تفاوت داشته باشند ، لزوماً به معنای این نیست که آنها یکسان هستند.

بر اساس این توضیحاتی که داده شد چگونه می توانید محصولات مختلف را مقایسه کنید؟ اولا مطمئن باشید که آنها از فیبر یکسان ساخته شده اند ، و با همان سبک و با کیفیت یکسان ساخته شده اند. همچنین ضمانت تولید کنندگان در مورد فرش ها را از نزدیک مقایسه کنید. اگر یکی از فرش ها دارای ضمانت 10 ساله و دیگری دارای 20 سال ضمانت است ، بدیهی است که به کیفیت فرش نگاه نمی کنید.

محاسبه اندازه فرش مورد نیاز فضای شما

محاسبه اندازه فرش مورد نیاز فضای شما

قبل از شروع خرید برخی از اندازه گیری های خود را انجام دهید. این کار کمک خواهد کرد تا یک ایده کلی در مورد هزینه کلی پروژه به شما ارائه دهیم ، به طوری که بدانید صرفمیزان دقیق  بودجه خود به کدام محصولاتی می توانید به صورت واقعی نگاه کنید. با این حال ، توصیه جدی ما این است که اندازه گیری های دقیق خود را انجام دهید و سپس آنها را به فروشنده بگویید.

محاسبه ویژگی های فرش بسیار پیچیده تر از آن است که بخواهید اندازه اتاق را به آن اضافه کنید. موارد ضرروری دیگر هم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید - از جمله عرض رول فرش ، و جهت شمع فرش ، برای مبتدیان - که به سادگی ضرب اندازه گیری های شما معمولاً نتیجه دقیقی به شما نمی دهد. فروشنده می داند که چگونه باید این ملاحظات را به حساب آورد و باید بتواند تقاضای تقریبی نیازهای اولیه اندازه های خود را به شما بدهد. البته بخاطر داشته باشید که نقل قول فروشنده فقط به اندازه اطلاعاتی است که شما به او میدهید است. اگر شما اشتباه اندازه گیری کرده اید یا جزئیات مهمی مانند کمد یا پست ریلی (که باعث افزایش هزینه نیروی کار می شود) را حذف نکرده اید ، قادر به محاسبه هزینه واقعی پروژه نخواهد بود. زمانی که شما یک حرفه ای به خانه خود آورده اید قادر به تعیین هزینه خواهید بود.

در دام تبلیغ کننده ها نیافتید

همه ما دوست داریم معامله کنیم ، بنابراین وسوسه انگیز است که به وعده های نصب یک خانه کامل با فرش به قیمت 99 دلار یا داشتن زیرپوشان رایگان با خرید فرش اعتقاد داشته باشیم. هرچند متأسفانه ، بسیاری از معامله گرها به معنای واقعی کلمه خیلی صادق نیستند. بیشتر اوقات ، هزینه این محصولات و خدمات "رایگان" یا "تخفیف" فقط در جاهای دیگر ساخته می شود.

به عنوان مثال ، سناریویی را در نظر بگیرید كه شركت A 99 دلار برای خانه نصب می كند و شركت B 0.50 دلار برای هر فوت مربع برای نصب شارژ می كند. اگر 500 فوت مربع فرش برای نصب داشته باشید ، هزینه نصب شرکت B 250 دلار خواهد بود. در سطح ، به نظر می رسد که رفتن با شرکت A ، 151 دلار پس انداز می کند. با این حال ، چیزی که شاید متوجه آن نباشید این است که شرکت A به ازای هر قطعه نوار چسبان ، هر اصلی که مورد استفاده قرار می گیرد ، هر اینچ نوار درز و غیره هزینه شما را شارژ می کند. اینها به عنوان هزینه های مخفی گفته می شوند و می توانند قیمت کلی را به طرز چشمگیری افزایش دهند. این هزینه های پنهان برای بازپرداخت هزینه نصب "رایگان" طراحی شده است.

برای جلوگیری از گرفتار شدن در کلمه تبلیغ ، حتماً یک قیمت تمام و کمال دریافت کنید و مطمئن باشید که می دانید چه چیزی در آن قیمت گنجانده شده است و چه موارد دیگری می تواند باشد.

نصب فرش را به شخص حرفه ای بدهید

نصب فرش را به شخص حرفه ای بدهید

اگر یک اتاق اصلی و مربع برای فرش دارید که هیچ چیز پیچیده ای در آن وجود ندارد ، ممکن است بتوانید فرش را خودتان نصب کنید ، یا اینکه دوست شما این کار را برای شما انجام دهد. فراتر از این ، با این وجود ، احتمالاً بهتر است فرش را به صورت حرفه ای نصب کنید. دلیلی وجود دارد که نصب کننده فرش را حرفه ای می نامند. به این دلیل است که آنها هر روز فرش نصب می کنند ، و همه ابزار و تجربه ویژه لازم برای انجام صحیح آن را دارند.

بله ، نصب فرش می تواند گران باشد ، به خصوص اگر کارهای اثاث کشی زیادی در آن دخیل باشد (پله ها ، پست های نرده و غیره). اما فرش ضعیف نصب شده نه تنها بد به نظر می رسد؛ بلکه در انجام کاری كه فرش باید انجام بدهد ناكام خواهد بود ، و درنتیجه نياز به تعويض زودتر از موعد خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از ضمانت ها تصریح می کنند که فرش باید به صورت حرفه ای نصب شود تا اعتبار داشته باشد. بنابراین ، اکنون مبلغ اضافی زیادی را برای انجام صحیح آن خرج کنید و یک سردرد را از سر خود باز کنید.

انتخاب فرش اشتباه برای سبک زندگی شما

انتخاب فرش اشتباه برای سبک زندگی شما

مهم است که در هنگام تصمیم گیری در مورد فرش ، سبک زندگی خود را با دقت در نظر بگیرید. نوع سبک زندگی شما و شرایط خانواده شما باید تا حد زیادی در انتخاب فرش شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، یک خانواده بزرگ با حیوانات خانگی متعدد نیازهای متفاوتی نسبت به شخصی که تنها زندگی می کند ، خواهد داشت. آنها به فرشی نیاز دارند که بتواند تعداد بیشتری از میزان رفت و آمد را تحمل کند و افزایش مقاومت بیشتری نصبت به لکه داشته باشد. آنها همچنین ممکن است به دنبال فرشهایی باشند که به رنگ حیوانات خانگی نزدیک باشند (در جهت کمتر نشان دادن موهای حیوانات روی فرش) یا تمایل دارند پوست را به راحتی پنهان کنند (مثلاً بربرهای فلس دار یا فریزی).

کسانی که در آب و هوای سنتی آفتابی زندگی می کنند بیشتر نگران مقاومت در برابر محو شدن یا رنگ رفتگی فرش هستند ، در حالی که افرادی که در محیط با آب و هوای دمپر هستند می خواهند به الیاف فرش مصنوعی که کمتر مستعد قالب و کپک هستند نگاه کنند.

متأسفانه فرش مورد نیاز ما ممکن است همیشه فرشی نباشد که می خواهیم. در تصاویر نشان داده شده در مجلات می توان به راحتی جادوگری کرد ، که شامل اتاق های پر زرق و برق با فرش های سفید بکر است. اما قبل از اتمام کار و خرید آن فرش سفید ، در نظر بگیرید که آیا این امر واقعاً با سبک زندگی شما کار خواهد کرد یا خیر.

 فرش بسیار کوچک

انتخاب فرش کوچک‌تر اتاق شما را کوچک‌تر نشان می‌‌دهد. دنیل اوکلی یک دیزاینر داخلی می‌گوید، شما به فرش‌ها برای ایجاد مرزبندی برای محدوده و وسایل خود نیاز دارید. در یک اتاق نشیمن فرش شما محل گفت و گو را نشان می‌‌دهد و باید آنقدر بزرگ باشد که لوازم اتاق روی فرش قرار گیرند. در اتاق خواب همواره دوست داریم که فرش را در هنگام برخواستن از تخت زیر پاهایمان حس کنیم پس بهتر است فرشی بزرگ که محدوده‌ای بیشتر از کل تخت را در بر گیرد، انتخاب کنیم.

در دکوراسیون اتاق خواب، دوست دارید زمانی که از تخت بیرون می آیید، فرش را زیر پای خود احساس کنید.

نپوشاندن موکت با فرش

این دلیلی منطقی نیست که اگر کلی پول برای موکت کردن داده‌اید دیگر نیازی نیست که روی آن را با فرش نپوشانید! هرگز از پوشاندن موکت با فرش نترسید! این کار راحتی و مرزبندی خاصی را به محیط زندگی می‌افزاید.

نکات مهم در انتخاب فرش

همان طور که در مقدمه نیز مطرح شد، اشتباهات بزرگی در انتخاب فرش وجود دارند که گاهی بدون اطلاع و آگاهی لازم اتفاق می افتند. این اشتباهات برای انتخاب فرش فضاهای مختلف مانند:

قابل بررسی هستند.

 


فرش آهو

 

فرش های تکه دوزی

فرش آهو

فرش آهو

فرش آهو

فرش های ایلیاتی

اولین اشتباه: انتخاب فرش پذیرایی و نشیمن

اندازه فرش عامل مهمی در بهبود دکوراسیون داخلی فضا به شمار می رود. برای انتخاب اندازه مناسب فاکتورهایی نظیر ابعاد فضای مورد نظر و مبلمان آن دخیل خواهد بود. نوع چیدمان و یافتن فضای مناسب برای فرش باید از پیش تصور و طراحی شود. بزرگ ترین اشتباه برای فرش پذیرایی و نشیمن انتخاب فرش کوچک است. به طرو کلی برایا نتخاب فرش نشیمن و پذیرایی می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید: 

 


فرش آهو

فرش های وینتیج

دومین اشتباه: انتخاب فرش ناهارخوری

فرش کوچک برای زیر میز ناهارخوری ی; اشتباه خیلی بزرگ محسوب می شود. در واقع برای این فضا اندازه فرش باید به گونه ای باشد که موقع عقب بردن صندلی ها، پایه ها روی فرش قرار بگیرند. 


فرش آهو

فرش های ایلیاتی

سومین اشتباه: انتخاب فرش اتاق خواب 

برای انتخاب فرش اتاق خواب دو راه پیش رو دارید:

اگر بنا به هر دلیلی نمیخ واستید از فرش با اندازه های گفته شده در اتاق خوا

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

فرشهای الیاف طبیعی از دیرباز مورد علاقه های طراحان بوده اند - بافت خاکی آنها فضایی آرام و راحت را به فضایی می بخشد و دوام بالاتر از حد متوسط ​​آنها باعث می شود آنها نیز به یک انتخاب عملی تبدیل شوند. اما با وجود چنین طیف وسی....

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

6 نکته برای نصب فرش خانه

6 نکته برای نصب فرش خانه

نصب و راه اندازی حرفه ای توسط یک خدمه با تجربه اکنون بسیار ارزان و سریع است در نتیجه توجیه انجام این کار توسط خودتان دشوار است. اکنون موکت فرش با هزینه های نصب فروخته می شود زیرا تعداد کمی از مصرف کنندگان می خواهند دردسر نص....

6 نکته برای نصب فرش خانه

5 نکته در خرید برای انتخاب فرش

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

5 بسیار ضروری نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

داستان داخل موکت

   محصولات مشابه