مقالات خانه چین
فروشگاه

معرفی قفسه یکطرفه دیواری

چنانچه در مقاله معرفی انواع قفسه اشاره شد، قفسه های فروشگاهی از نظر نوع جنس، نوع چیدمان، قیمت و ابعاد متفاوت هستند و فروشگاه داران بایستی نکاتی از قبیل نوع کالایی که قرار است چیدمان شود، تحمل وزنی، بودجه اختصاص یافته و … را هنگام انتخاب قفسه در نظر بگیرند. در صورتی که علاقه مند هستید با انواع قفسه های فروشگاهی آشنا شوید می توانید مقاله انواع قفسه های فروشگاهی را مطالعه فرمایید.

قفسه یکطرفه دیواری

چنانچه در مقاله معرفی انواع قفسه اشاره شد، قفسه های فروشگاهی از نظر نوع جنس، نوع چیدمان، قیمت و ابعاد متفاوت هستند و فروشگاه داران بایستی نکاتی از قبیل نوع کالایی که قرار است چیدمان شود، تحمل وزنی، بودجه اختصاص یافته و … را هنگام انتخاب قفسه در نظر بگیرند. در صورتی که علاقه مند هستید با انواع قفسه های فروشگاهی آشنا شوید می توانید مقاله انواع قفسه های فروشگاهی را مطالعه فرمایید.

قفسه یکطرفه دیواری نوعی از قفسه فروشگاهی است که قطعات آن به دیوار متصل می شود از اینرو این نوع از قفسه ها یکطرفه هستند. ارتفاع این نوع از قفسه با توجه به اینکه روی دیوار متصل می شود میتواند متغیر باشد همچنین فواصل بین طبقات نیز با توجه به کالاهای قابل چیدمان می تواند متفاوت باشد. نکته قابل توجه در این نوع از قفسه این است که امکان جابجایی طبقات بعد از اتصال وجود ندارد چرا که قطعات شلف بایستی با با پیچ و مهره به دیوار محکم شوند.

از جمله مزایای این نوع از قفسه می توان به قیمت مناسبتر و مقرون به صرفه بودن اشاره کرد اما از سوی دیگر با توجه به اینکه طبقات بصورت دائم روی دیوار نصب می گردد، جابجایی بعد از نصب را دشوار می نماید.

شلف یکطرفه دیواری

از نظر تفاوت در جنس و مواد اولیه نیز می توان بهانواع زیر تقسیم نمود:

فلزی:

قفسه های فلزی به دلیل تحمل وزنی بالا و استحکام بالاتر طیف کاربری گسترده تری دارند

قفسه فلزی

چوبی و ام دی اف:

شلف های ام دی اف و چوبی نیز به دلیل ظاهر و نمای زیبایی که می تواند برای فروشگاه به ارمغان بیاورد طرفداران زیادی دارد. برخی از انواع این شلف در محیط های اداری و مسکونی نیز قابل استفاده است.

قفسه گرد فروشگاهی

شیشه ای:

شلف های دیواری شیشه ای نیز اغلب در فروشگاه های لوازم آرایشی و یا داروخانه ها کاربرد دارند هرچند با توجه به طراحی فروشگاه در انواع دیگر فروشگاه نیز می توان قابل استفاده هستند.

قفسه های دیواری چوبی یا ام دی اف از آنجا که کاربری مسکونی و اداری نیز دارند در اشکال و ابعاد بسیار متنوعی تولید می شوند. اما قفسه های فلزی فروشگاهی با وجود امکان سفارشدر ابعاد مورد نیاز و یا تغییر در شکل و اندازه، عموما در سایزهای استانداری تولید و فروخته می شوند.

قفسه یکطرفه دیواری

قیمت انواع قفسه های یکطرفه دیواری با توجه به مواد اولیه ای که در ساخت آنها به کار رفته است و همچنین حجم سفارش می تواند متفاوت باشد. به علاوه افزودن امکاناتی همچون گاردهای جلویی، شلف لیبل، امکان نورپردازی و مواردی از این دست می تواند در تغییر قیمت بسیار مؤثر باشد.

از نظر تفاوت در تحمل وزنی نیز علاوه بر جنس قفسه، ابعاد آن نیز در افزایش یا کاهش ظرفیت آن اثرگذار است.

طبقات قفسه نیز با توجه به نوع طراحی می تواند متشکل از یک سینی که مستقیم به دیوار متصل می شود باشد و یا از دستک ها و سینی بصورت جدا تشکیل شود.

هرچند که ارتفاع استاندارد قفسه های فروشگاهی عموما باید متناسب با قد مشتریان باشد اما بسیاری از فروشگاه های سنتی به منظور استفاده کامل از فضای دیوارهای فروشگاه، طبقات را تا انتهای دیوار ادامه می دهند که در این صورت با مشکل دسترسی به طبقات بالایی مواجه خواهند بود.

چنانچه در مقاله انواع قفسه فروشگاهی اشاره کردیم، قفسه های فروشگاهی در انواع مختلف یک و دوطرفه در بازار موجود است که انواع یکطرفه آن در دو مدل دیواری و خودایستا ارائه شده است. مدل های خود ایستا برخلاف مدل دیواری دارای ستون نگهدارنده بوده و برای نصب طبقات قفسه نیازی به دیوار نیست از اینرو امکان استقرار قفسه ها در محل های با فاصله از دیوار نیز وجود دارد.

قفسه یک طرفه خودایستا

قفسه های دوطرفه نیز مدل های دیگری از شلف های فروشگاهی هستند که بدون نیاز به دیوار و در محوطه میانی فروشگاه مستقر می شوند. این نوع از قفسه بصورت خودایستا بوده و از قسمت های ستون و طبقات تشکیل شده است. بسته به نوع طراحی و نوع ساخت قفسه طبقات قفسه ممکن است بصورت جوشی باشد که امکان تفکیک پذیری را ندارد و یا بصورت تفکیک پذیر طراحی شود که دستک های طبقات در قسمت های مشخصی از ستون قفسه نصب و ستون طبقات بر روی آن نصب می شود که در این مدل نیز دستک و سینی طبقات می تواند به صورت یکپارچه ساخته شود. هریک از این موارد در تغییر قیمت و همچنین تغییر تحمل وزنی محصول اثرگذار است.

علاوه بر قفسه های دیواری که بصورت سینی صاف به دیوار نصب می شوند، طبقات می تواند بصورت قفسه سیمی نیز به دیوار متصل شوند که در اینصورت احتمال ریزش محصول کمتر می شود.

افزودن اکسسوری هایی مانند گارد محافظ و شلف لیبل می تواند علاوه بر افزایش کارایی، ایمنی محصول را نیز افزایش داده و از ریزش کالاهای موجود روی طبقات جلوگیری نماید.

در یک جمع بندی کلی و بصورت خلاصه قفسه یکطرفه فلزی از جمله تجهیزات فروشگاهی است که به دلیل مقرون به صرفه بود در بسیاری از فروشگاه ها و به ویژه فروشگاه های سنتی استفاده می شود. اما عدم امکان جابجایی و طراحی مجدد چیدمان قفسه به دلیل اتصال به دیوار از معایب این گروه محصولی به شمار می آید. همچنین این قفسه ها عموما امکان تغییر شیب ندارند و ممکن است نمایش کاملی از محصولات ارائه ندهد.

انواع قفسه فروشگاهی و فانتزی

انواع قفسه فروشگاهی و فانتزی

 

امروزه فروشگاه ها و مراکز خرید جز شلوغ ترین مکان ها محسوب می شوند و مراجعه کنندگان متعددی دارند. لذا برای این که شرایط خرید لذت بخشی برای مصرف کننده فراهم شود از تجهیزات مختلفی باید استفاده شود. قفسه ها یکی از نظم دهنده های فروشگاه ها، سوپرها، هایپرها، منازل و ادرات محسوب می شوند. انواع قفسه فروشگاهی و فانتزی در قفسه کرج عرضه می شود که در این مقاله به معرفی چند نمونه از آن ها می پردازیم.

قفسه فروشگاهی

همان طور که ذکر شد از قفسه های مختلفی برای نظم و ترتیب فروشگاه ها استفاده می شود. به قفسه های فروشگاهی قفسه فلزی سوپر مارکتی نیز می گویند که نقش مهمی در افزایش بازخورد مثبت از سوی مشتریان دارند. علاوه بر موارد ذکر شده به دلیل تنوع بالای کالا و اجناس با کمک قفسه ها می توان چیدمان و دکور فروشگاه را سامان داد. قفسه فروشگاهی به مدل های مختلفی تقسیم می شود که در ادامه به معرفی چند نمونه پرکاربرد از آن ها می پردازیم:

قفسه فروشگاهی دیواری

یک نمونه از انواع قفسه های پرکاربرد، قفسه فروشگاهی دیواری می باشد که در ابعاد متفاوتی و متناسب با نیاز فروشگاه تهیه می شود. علاوه بر استفاده در فروشگاه ها از این مدل قفسه ها در انباری، بایگانی ادارات و … استفاده می شود. در ساخت قفسه های فروشگاهی دیواری از فلز استفاده می شود و دارای پایه های محکمی هستند که باعث می شود توانایی بالایی در تحمل وزن زیاد را داشته باشد.

قفسه فروشگاهی یک طرفه

قفسه فروشگاهی یک طرفه به مدل خود ایستا معروف است و نقش مهمی در درست کردن مسیرها و راهروهای فروشگاه دارد که فضای چشم نوازی را به وجود می اورند. قفسه های یک طرفه دارای پایه های ال یا همان خود ایستا می باشند.

قفسه فروشگاهی دو طرفه

قفسه فروشگاهی دو طرفه

یک مدل دیگر از انواع قفسه های فروشگاهی نوع دو طرفه می باشد. قفسه فروشگاهی دو طرفه مناسب استفاده در وسط فروشگاه ها، کتابخانه ها و نمایشگاه ها هستند. این مدل قفسه ها نقش مهمی در استفاده بهینه از فضا را برعهده دارند و از ویژگی های مثبت آن ها حمل راحت و آسان آن ها می باشد.

قیمت قفسه فلزی سوپر مارکتی

قفسه فانتزی

قفسه فانتزی به قفسه مشبک طبقه معروف است، این مدل قفسه حمل و جا به جایی آسانی دارند، سبک هستند، قیمت مناسب دارند و در رنگ بندی های متنوع و زببایی تولید می شوند. از قفسه های فانتز در منازل، محیط کار و فروشگاه ها استفاده زیادی می شود. لازم به ذکر است که قفسه فانتزی از دو بخش به شرح زیر تشکیل شده است:

قفسه مشبک

قفسه مشبک

قفسه مشبک یک بخش از قفسه فانتزی محسوب می شود و در سایزهای مختلف تولید می شود. لازم به ذکر است که بدنه قفسه مشبک ترکیبی از آهن مفتول و پلاستیک می باشد که در رنگ ها مختلفی از قبیل زرد، آبی، قرمز و سبز تولید می گردد. از این قفسه ها به عنوان کتابخانه، جا کفشی و جای گلدان استفاده می شود.

اتصال قفسه مشبک

اتصال قفسه مشبک

اتصال قفسه مشبک یکی از اجزای قفسه های فانتزی است و دارای شیارهایی می باشد که برای نصب و مونتاژ قفسه های مشبک استفاده می شود. اتصال قفسه که بست نیز خوانده می شود از جنس پلاستیک مرغوب است که ضد ضربه می باشد و در رنگ های مختلف متناسب با سلیقه مصرف کننده تولید می شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب کابینت پرونده

نحوه انتخاب کابینت پرونده

شاید شما از جمع کردن پرونده های مهم در خانه خود به صورت شمع روی میز خود خسته شده اید. تقریباً هر بار که می توانید یک کشوی پرونده را باز کنید ، شانه خود را جابجا می کنید و آخرین باری که هیچ کدام از آنها به طور کامل بسته نمی شود ....

نحوه انتخاب کابینت پرونده

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار

برای طراحی یک فضای اداری باید تلاش کنید با خلاقیت و نوآوری این محیط را رسمی و شیک طراحی کنید. انتخاب مبلمان اداری مناسب در این زمینه بسیار مهم است. اندازه مکان و کوچک یا بزرگ بودن آن اهمیتی ندارد بلکه باید تلاش کنید با نهای....

انتخاب مبلمان اداری مناسب برای منزل و محل کار

برای محیط های اداری چه نوع کتابخانه ای مناسب تر است

   محصولات مشابه