مقالات خانه چین
فروشگاه

6 نکته برای نصب فرش خانه

در مورد فضای نشیمن و پذیرایی، آنچه مهم است این است که وقتی روی مبل‌ها می‌نشینید، پای شما فرش را لمس کند. با توجه به فضا و ابعاد فرش و مبلمان خود، می‌توانید مبلمان را کاملا روی فرش بچینید یا طوری بچینید که دو پایه جلویی آن روی فرش باشد و دو پایه عقبی روی زمین. یا حتی به صورتی بچینید که پایه‌های مبل با لبه فرش مماس باشد. مدل اشتباه چیدمان فرش در فضاهای نشیمن و پذیرایی، انتخاب یک فرش کوچک است که فقط میز روی آن قرار بگیرد.

Installer Using Carpet Stretcher on New Bedroom Floor

نصب و راه اندازی حرفه ای توسط یک خدمه با تجربه اکنون بسیار ارزان و سریع است که توجیه انجام این کار توسط خودتان دشوار است. اکنون موکت فرش با هزینه های نصب فروخته می شود زیرا تعداد کمی از مصرف کنندگان می خواهند دردسر نصب را تحمل کنند.

خرید انواع فرش در فروشگاه خانه چین

حقیقت در مورد نصب رایگان فرش

درست است که موکت هایی که به عنوان "نصب رایگان" تبلیغ می شوند ، واقعاً رایگان نیست ، زیرا در واقع هزینه ای برای تأمین نیروی کار تیمی که برای نصب آن بیاید ، اندکی تورم است. بنابراین می توانید با مشخص کردن اینکه می خواهید فرش بدون کاره نصب بخرید ، مقداری پول پس انداز کنید. اما تا زمانی که ابزارهای تخصصی ، بالشتک ، نوار درز و سایر لوازم لازم را خریداری یا اجاره می کنید ، هزینه اضافی 1 تا 1.50 دلار برای هر فوت مربع برای نصب حرفه ای شروع می شود مانند یک معامله. اگر تا به حال در تلاش برای نصب موکت خود به دردسر افتاده اید ، بعید به نظر می رسد که بخواهید دوباره خودتان را به دردسر بیندازید. بسیاری از تیم های نصب ، مبلمان را جابجا می کنند ، فرش های قدیمی را بر میدارند ، فرش های جدید را نصب می کنند و مبلمان را دوباره در محل خود قرار می دهند - همه ظرف چند ساعت.

هنوز هم ممکن است مواردی وجود داشته باشد که بودجه شما آنقدر کم باشد که پس انداز هزینه های نصب  برای شما بسیار مهم باشد. یا شاید شما به طور هم زمان بسیاری از اتاق ها را فرش می کنید ، یا اشکال نامنظم یا راه پله های زیادی دارید که بدان معنی است که اگر خودتان فرش را نصب کنید ، صرفه جویی در هزینه شما بیشتر خواهد شد. اگر چنین است ، در اینجا شش نکته وجود دارد که نصب فرش DIY راحت تر انجام می شود.

اجاره ابزار ویژه برای نصب فرش

بعضی از افراد عادی اشتباه می گیرند که فکر می کنند می توانند فرش را فقط با بریدن قطعات با یک چاقوی معمولی نصب کرده و قطعات را روی زمین بکشند. این یک فاجعه است که انتظار دارد اتفاق بیفتد. در حالی که نصب فرش به بسیاری از ابزارهای استاندارد خانه فروشی از قبیل چکش ، استیپلر ابزار ، قلع و قیچی ، خط گچ و چاقوی ابزار احتیاج دارد - چندین ابزار خاص برای فرش شما به منظور انجام صحیح کار نیاز خواهید داشت. . این ابزارها که برای اجاره در مراکز اجاره ابزار و مراکز خانگی در دسترس است ، شامل آهن درز ، کشش قدرت و ضربه گیر زانو است. اینها ابزارهای گران قیمت هستند و اجاره این ابزارها بسیار ارزان تر از خریدن آنها است ، مگر اینکه انتظار داشته باشید که همیشه  همه فرش ها را خودتان نصب کنید.

خرید انواع موکت در فروشگاه خانه چین

بیاموزید که چگونه از یک تخت فرش استفاده کنید

در حالی که نصب فرش بدون برانک امکان پذیر است ، اما نتایج به نظر می رسد وحشتناک به نظر می رسند ، در حالی که چین و چروک و توده به سرعت شکل می گیرد. دو نوع استرچ برای نصب فرش خوب ضروری است: یک برانکارد قدرت طولانی که در برابر دیوارها مهار خواهد شد تا بتوانید فرش تخته فرش را در کل اتاق بکشید ، و یک کشکک زانو که به شما کمک می کند لبه ها را به گوشه ها و بالای نوارهای کشویی فشار دهید. در اطراف محیط اتاق. کشش مناسب 90 درصد نصب فرش خوب است و اگر آمادگی یادگیری این مهارت را ندارید ، بهتر است جوانب مثبت استخدام کنید.

نوارهای نوار نگه دارنده را در شکاف بین دیوار نصب کنید

نوارهای تك نواری از چوب با تك های نوك تیز هستند. آنها به زیر کف اطراف محیط اتاق وصل شده اند تا نقطه لنگر را برای لبه های موکت فراهم کنند. برای DIYers تازه کار ، وسوسه این است که نوارهای تخته فرش (که گاهی به آنها "نوارهای بدون چروک" نیز گفته می شود) را در مقابل دیوار یا تخته پایه قرار دهید. این کار را نکنید. شما به فضای اضافی احتیاج دارید تا لبه های فرش را روی نوارها بچسبانید. شکاف بین نوارهای چسبنده باید فقط مویی کمتر از ضخامت موکت باشد تا قسمت ضخیم شده در جای خود محکم بسته شود.

برای فرش طرح دار ، 5 درصد اضافی بخرید

زباله های بیشتری را با فرش طرح دار نسبت به فرش های بدون الگوی تجربه خواهید کرد ، زیرا برش و درز کردن قطعات لازم است که شما با الگوی مطابقت داشته باشید. اکثر متخصصان توصیه می کنند 5 درصد اضافی زباله را برای فرش های بدون الگوی اضافه کنید ، و برای کل فرش های الگو باید 5 درصد دیگر ، برای کل 10 درصد بیش از حد اضافه کنید. هرچه این الگوی بزرگتر باشد ، ضایعات بیشتری نیز خواهید داشت.

به قسمت نوارهای نواری وصل نکنید

این یک قانون استاندارد در مورد نصب فرش است: کفپوش را روی نوارهای بدون لول قرار ندهید. بالشتک را درون محیط داخلی تشکیل شده توسط نوارها نگه دارید. بالشتک باید لبه نوارهای بدون لمس را لمس کند اما نباید آنها را با هم تداخل کرد. اگر بالشتک با هم همپوشانی داشته باشد ، باید حواشی اطراف لبه فرش خود را داشته باشید - خیلی جذاب نیست. همچنین ایده خوبی است که مطمئن شوید بالشتک شما از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است. حتی اگر فرش زیرین از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد ، مانند کف حافظه با چگالی بالا ، حتی فرش های ارزان نیز بسیار بهتر عمل می کنند.

هنگام استفاده از درز ، مسیر شمع فرش را در نظر بگیرید

بدیهی است اگر فرش شما الگویی داشته باشد ، درز گرفتن دو قطعه نیاز به دقت لازم برای تطبیق الگوی بین قطعات مجاور دارد. اما حتی برای فرش های بدون الگوی ، می توانید با نگاه کردن به آن از جهات مختلف در نور قوی ، مسیر شمع فرش را تشخیص دهید. شمع فرش را از تکه به قطعه ثابت نگه دارید. حتی تیم های حرفه ای نصب نیز شناخته شده اند که این اشتباه را انجام می دهند.

راهنمای نصب موکت و تمیزکردن آن

موکت یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها بعنوان کفپوش خانه است که اغلب مناسب فضاها و خانه‌هایی است که سرمای زیادی دارند چرا که به خوبی می‌تواند گرما را در فضا نگه دارد. علاوه بر این‌ها از نظر تنوع، موکت‌ها نیز در رنگ‌ها و جنس‌های متنوعی وجود دارند که می‌توانند برای هر سلیقه‌ای مناسب باشند. معمولا نصب موکت یکی از کارهای پرهزینه است اما نسبت به سایر کفپوش‌ها دشواری کمتری دارد بنابراین از جمله کفپوش‌هایی به شمار می‌رود که شاید خودتان بتوانید با کمی دقت و ظرافت آن را نصب کنید.

اگرچه نصب موکت ساده به نظر می‌رسد اما هر چه مجهزتر این کار را انجام دهید نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. برای نصب کردن موکت در اتاق معمولا از این ابزار استفاده می‌شود، اگرچه شاید شما از همه آن‌ها استفاده نکنید. ابزاری از جمله گچ، چسب داکت، لبه گیر، چکش، میخ درشت، اره، اتو، چسب مخصوص برای چسباندن موکت، منگنه کوب و چاقو یا کاتر برای برش.

مراحل نصب موکت

مراحل نصب موکت

ابتدا باید طول و عرض اتاق را انداه گیری کنید و به آن ۱۵ سانتی متر اضافه کنید. سپس موکت را در اندازه‌های مشخص شده اندازه گیری کرده و برش دهید. برای اینکه دقیق عمل کنید اندازه‌ها را در هر سمت با گچ روی موکت مشخص کنید تا بدانید از کدام قسمت‌ها باید آن را ببرید. اگر از چند رول موکت استفاده می‌کنید یا موکت شما در طول و عرضی نیستن که بتواند به طور یکپارچه کل اتاق را در بر بگیرد، برای چسباندن آن‌ها به هم نیز کمی موکت بیشتر در نظر بگیرد تا هیچ فاصله ای بین دو موکت ایجاد نشود. اگر اضافه بود در نهایت می‌توانید آن را ببرید اما اگر کم باشد به مشکل می‌خورید.

مراحل نصب موکت

پس از اینکه موکت را به اندازه دلخواه بریدید بهتر است از کنار یک دیوار نصب آن را آغاز کنید. ابتدا مقداری چسب به کنار دیوار بریزید و با اتو آن را داغ کنید تا ذوب شود. سپس موکت را به روی چسب به آرامی فشار دهید تا بچسبد. دقت داشته باشید که موکت را از نقطه‌ی برش روی چسب قرار ندهید بلکه کمی پایین‌تر از آن را در نظر بگیرید، در نهایت قسمت‌های اضافه را خواهیم برید. همین روال را برای دیوارهای دیگر نیز ادامه دهید.

مراحل نصب موکت

پس از اینکه با دقت موکت را به هر چهار سوی اتاق چسباندید نوبت به بریدن تکه‌های اضافه می‌شود. دقت داشته باشید که هنگام نصب موکت به خوبی موکت را در هر سو بکشید تا کاملا صاف روی کف قرار بگیرد اگر نه در نهایت مجبور خواهید شد دوباره از یکسو آن را از دیوار جدا کنید تا ایرادهای آن را برطرف کنید. برخی مواقع برای چسباندن گوشه‌های موکت به دیوار از منگنه و دستگاه منگنه زن استفاده می‌شود.

۳ روش برای تمیزکردن موکت

تمیزکردن موکت

وقتی نوبت به تمیزکردن می‌رسد موکت در دسته سخت‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. شاید فکر کنید با یک جاروبرقی ساده می‌توانید موکت را تمیز کنید اما مساله فقط مربوط به گردگیری و جمع کردن آشغال از روی زمین نیست بلکه اگر لکه‌ای روی موکت بیفتد یا چیزی روی آن بریزد مساله فرق می‌کند. اما خوشبختانه روش‌هایی برای این کار وجود دارد که می‌توانید در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید.

  1. از تمیزکننده موکت استفاده کنید.

معمولا محصولات مخصوص تمیزکردن موکت را می‌توانید تهیه کنید و از آن‌ها برای لکه گیری موکت استفاده کنید. این محصولات اغلب اسپری هستند که فقط کافیست شما مقداری از آن را روی قسمتی از موکت که لکه دارد بپاشید و بگذارید چند دقیقه باقی بماند سپس با استفاده از یک اسفنج، پارچه تمیز یا برس فرش به روی قسمتی که کثیف است بکشید تا کاملا تمیز شود.

وقتی که به خوبی لکه را از بین بردید مقداری آب گرم به روی موکت اسپری کنید تا موادی که به خورد موکت رفته از بین برود. همیشه باید مواد شیمیایی که در محصولات موجود در بازار وجود دارد را از فرش یا موکت خانه خود خارج کنید. همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هیچگاه دو محصول متفاوت را با هم ادغام نکنید چرا که ممکن است مواد موجود در آن‌ها موجب خراب شدن موکت شود.

 

تمیزکردن موکت

  1. از مواد طبیعی برای تمیزکردن موکت استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید از مواد شیمیایی استفاده کنید یا به این مواد حساسیت دارید، می‌توانید خودتان با استفاده از مواد طبیعی یک پاک کننده موکت طبیعی نیز بسازید. برای این کار کافیست یک ظرف اسپری خالی داشته باشید و در آن ½ پیمانه آب گرم بریزید و با ¼ پیمانه جوش شیرین و ¼ پیمانه سرکه سفید ترکیب کنید. بطری اسپری را ببندید و به خوبی آن را تکان دهید تا مواد با هم ترکیب شوند. سپس همانند روش قبل، در جایی که چیزی ریخته یا لکه ای وجود دارد مقداری از این محلول را اسپری کنید. بگذارید ۵ دقیقه بماند تا به خوبی با آلودگی‌های موجود در موکت ترکیب شود.  سرکه به خاطر اسید طبیعی که دارد یکی از بهترین مواد برای از بین بردن لکه‌ها و چربی‌ها به شمار می‌رود.

در مرحله بعد با استفاده از اسفنج، دستمال تمیز یا برس فرش به روی این محدوده بکشید تا آلودگی موجود در آن از بین برود. بهتر است از مقداری آب گرم نیز استفاده کنید تا مواد موجود در موکت را حل کند.

تمیزکردن موکت

  1. از صابون و آب استفاده کنید.

اگر موکت به تازگی کثیف شده، احتمال اینکه همان موقع تمیز شود بیشتر است تا زمانی که آلودگی روی موکت باقی بماند. بنابراین به محضی که چیزی روی موکت ریخت می‌توانید به کمک ترکیب صابون و آب گرم آن را تمیز کنید. در برخی مواقع حتی مایع ظرفشویی نیز می‌تواند به شما کمک کند چرا که این مایع نسبت به صابون قوی‌تر ساخته می‌شود و مخصوص از بین بردن چربی‌ها است. همانند روش‌های قبل محبوب آب و صابون یا آب و مایع ظرفشویی را روی لکه بریزید و با یک اسفنج یا برس فرش روی آن بکشید.

موکت اغلب برای اتاق خواب استفاده می‌شود و در نقاطی نظیر آشپزخانه کاربرد خاصی ندارد چرا که تمیزکردن آن دشوار است. اگرچه می‌توانید موکت را خودتان با چند وسیله اولیه نصب کنید اما همیشه پیشنهاد می‌شود این کار را به افراد متخصص بسپارید تا از درست نصب شدن موکت اطمینان داشته باشید. همچنین برای تمیز نگه داشتن موکت نیز باید توجه داشته باشید به محظی که چیزی روی موکت ریخت سریع جهت تمیزکردن آن اقدام کنید تا لکه‌ باقی نماند و بتوانید تا مدت‌های طولانی موکت خود را تمیز و سالم نگه دارید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

فرشهای الیاف طبیعی از دیرباز مورد علاقه های طراحان بوده اند - بافت خاکی آنها فضایی آرام و راحت را به فضایی می بخشد و دوام بالاتر از حد متوسط ​​آنها باعث می شود آنها نیز به یک انتخاب عملی تبدیل شوند. اما با وجود چنین طیف وسی....

راهنمای ضروری برای انتخاب فرشهای الیاف طبیعی (راهنمای انتخاب فرش)

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

خرید فرش کاری نیست که اغلب مردم انجام می دهند. در حقیقت ، برخی ممکن است در طول زندگی فقط چند بار اقدام به خرید فرش کنند. به همین دلیل ، مصرف کنندگان در روند خرید فرش سردرگم می شوند و در پایان با فرشی روبرو شوند که متناسب با نی....

بزرگترین اشتباه هنگام خرید فرش

5 نکته در خرید برای انتخاب فرش

نحوه انتخاب نوع فرش مناسب برای خانه شما

5 بسیار ضروری نکته که در انتخاب فرش باید بدانید

داستان داخل موکت

   محصولات مشابه