مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب استند

از مهم‌ترین قسمت‌های یک کمپین و برنامه تبلیغاتی این است که برای ارائه و پروموت محصول یا خدمات از چه ابزاری استفاده شود و به عبارت دیگر این‌که از چه ابزاری با بهترین بازدهی و کمترین هزینه استفاده شود. بسیاری از برنامه‌های تبلیغاتی مورد تایید کارفرما قرار نمی‌گیرند یا اگر اجرا شوند به بازدهی مناسب منتج نمی‌شوند تنها به این دلیل که هزینه‌های برآورد شده زیاد و غیر قابل اجرا بوده‌اند. که این موضوع از عدم شناخت ابزارهای مختلف و متنوع پروموت و ارائه محصول ناشی می‌شود.

به عنوان مثال ممکن است بخشی برنامه تبلیغاتی یک موسسه یا سازمان مبتنی بر ارئه و پروموت محصول به صورت استند باشد در این حالت فردی که برنامه‌ی تبلیغاتی را تدوین می‌کند باید اولا انواع استندهای تبلیغاتی را بشناسد و ثانیاً بتواند از بین انواع مختلف چاپ، بهترین و بهینه‌ترین مدیا را انتخاب کند.

در این مقاله در نظر داریم انواع مختلف استند و چاپ استند را به همراه قیمت‌های تقریبی معرفی کرده تا فعالین عرصه تبلیغات بتوانند بهینه‌ترین نوع استند را انتخاب کنند.

استند ايکس چيست

استند ايکس ‏‎ (x-stand)‎يا استند ايکس بنر، سازه اي بسيار سبک براي نمايش اعلانات، طرح ها و ‏تصاوير است که از يک استند ساده و بنري که با طرح عمودي روي آن قرار مي گيرد، ‏تشکيل شده است. استند ايکس ساده ترين و پر کاربردترين سازه‌ي تبليغاتيِ پرتابلِ نمايشگاهي است. ‏اندازه معمول استند ايکس 200*90 است. استندها با توجه به قابليت تعويض بنرشان از نظر اقتصادي به ‏صرفه هستند.
چاپ استند در فضاهاي نمايشگاهي، غرفه ها، فروشگاه ها، سرسراها، همايش ها و ديگر اماکني که اطلاع ‏رساني و تبليغ براي مخاطبين عبوري مورد نظر است به کار مي رود.

بنر استند

بنر استند در دنياي تبليغات و بازاريابي براي خود شهرت زيادي کسب کرده اند. محبوبيت آنها روز به روز بيشتر مي شود. اين بنرها به طور کلي در نمايشگاه ها و محيط هاي داخلي و محيط هاي بيروني مثل مغازه و جاهاي ديگر قابل استفاده اند. استندهاي ايکس بهترين و ارزانترين راه حل براي کسب و کاري هايي هستند که مي خواهند توجه مشتري هاي جديد را جذب کنند. مي توانيد استند ايکس خود را به طور سفارشي طراحي کنيد. مثلا مي توانيد با يک طراحي براق کسب و کار خود را آن طور که لايق است به نمايش بگذاريد.
نوع استند تبليغاتي‌اي  که مي‌خواهيد استفاده کنيد تابعي از دو متغير است

اول مکاني که قرار است استند در آن جا استفاده شود و دوم برند و محصولي که مي خواهيد تبليغ آن روي استند چاپ شود.

استند تبليغاتي و نمايشگاهي مد نظرتان کجا قرار است مورد استفاده قرار بگيرد

بدون توجه به اين که چه برند يا محصول يا خدماتي را مي خواهيد بر روي استند تبليغ کنيد بياييد فقط  از نظر مکاني به انتخاب استند نمايشگاهي و نوع چاپ استند آن توجه کنيم. اين موضوع مهم بايد مورد توجه قرار بگيرد  که استند مورد نظر قرار است در خارج از فضاي سربسته يا محيط آزاد قرار است  مورد استفاده قرار بگيرد يا در فضاي داخل ؟

در صورت لزوم به قرار گرفتن استند در فضاي خارجي انتخاب نوع استند و نوع چاپ استند محدود به يک نوع استند و حداکثر سه نوع مختلف چاپ مي‌شود.
در فضاهاي خارجي به علت رفت و آمد و همچين بودن در معرض باد، باران و نور شديد آفتاب استفاده از استند رول آپ پايه پهن توصيه مي‌شود. همين‌طور به همين دلايل بهتر از از انواع چاپ فضاي خارجي براي چاپ استند بهره گرفت. مدياهايي مثل بنر، سوليت، پي وي سي و سوليت گري بک مديايي هستند که مناسب فضاي خارجي هستند و در صورت چاپ اکو سالونت که با کيفيت ترين نوع چاپ با بيشترين ماندگاري است اين نوع استند هزينه‌اي حدود 110 تا 150 هزار تومن در برخواهد داشت. اندازه استند رول آپ پايه پهن در حالت استاندارد 200*85 است که بنابر نياز قابليت ساخت استندهايي در ابعاد بالاتر يا پايين‌تر وجود دارد.

کاربردهاي استند تبليغاتي ، استند فروشگاهي ، استند نمايشگاهي

پايه هاي نمايشگاهي

از اين پايه‌ها مي‌توان در کنفرانس، نمايشگاه و يا همايش‌ها استفاده نمود. فضاي عقبي اين استند‌ها به عنوان محلي براي نمايش پوسترهاي تبليغاتي استفاده مي‌شود. از جانب ديگر اين استند‌ها محيطي قابل قبول براي سخنراني شخص را فراهم مي‌کنند و مي‌توان مکان‌‌هايي را براي استقرار يادداشت‌ها و ليواني آب در آنها تعبيه کرد. استند‌‌هاي فوق را مي‌توان براي نمايش قابل قبول برند، لوگو و برخي مضامين تبليغاتي ديگر نيز مورد بهره برداري قرار داد.

استند‌‌هاي بروشوري

اين استند‌ها را مي‌توان به صورت معمول و رايج در دفاتر کاري و يا همايش‌‌هاي عمومي مشاهده نمود. اغلب به صورت نمايشگري براي اطلاق شعارهاي تبليغاتي و يا برنامه‌‌هاي مورد نياز برند مورد استفاده قرار مي‌گيرند و بسته به نوع نياز مي‌توان از اين استندهاي نمايشگاهي براي انتقال پيام‌‌هاي متفاوتي خواهند بود.

نقش کيفيت چاپ در اجراي موفق استند تبليغاتي

يکي از روش هاي تبليغاتي مهم شرکت ها و موسسات، براي ارائه ليست خدمات، اهداف و محصولات استفاده از استند تبليغاتي مي باشد،مهمترين ويژگي يک استند خوب علاو بر جنس خوب آن، کيفيت چاپ آن مي باشد تا بتواند به بهترين نحو بر مخاطب اثر گذار باشد و ذهنيت مطلوبي از يک استند تبليغاتي بر مخاطب ايجاد کند و اگر عکس اين قضيه رخ دهد واز مواد بي کيفيت در توليد استند و ياچاپ بد بکار گرفته شود مي تواند اثرات مخربي در ذهن بازديد کننده داشته باشد.
بنابراين توجه داشته باشيد که استند نمايشگاهي بي کيفـيت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کيفيت بد محصول شما باشد، پس در انتخـاب و خريد استند بايد با دقت و مهارت لازم اتخاض گردد.

استند نمايشگاهي و رول آپ

رول آپ استند يکي از انواع استند نمايشگاهي مي باشد، که شما جهت معرفي و ارائه برند و خدمات خود به ديگران به آن احتياج داريد. رول آپ يکي از ابزار هاييست که مي توانيد از آن بهره گرفته و  کار و خدماتتان را معرفي کرده و به جذب مشتري بپردازيد. رول آپ استند تشکيل شده از يک صفحه چاپ شده و پايه اي سبک که مي توانيد آنرا در مکان هاي مورد نظر خود مانند نمايشگاه ها، فروشگاه ها، همايش ها، اجتماعات صنفي، مکانهاي عمومي و به طور کلي هر مکاني که شما تمايل به استفاده از ابزاري براي اطلاع رساني به ديگران داريد قرار داده و هر زمان که تمايل داشته باشيد آنرا جمع کنيد. ساختار سبک رول آپ باعث مي شود به سهولت آنرا جابه جا کرده، سر هم کرده و از هم جدا کنيد.

به‌طور کلی نوع استندی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد به دو عامل مهم بستگی دارد.

1 محل قرارگیری استند

2 برند و محصولی که قرار است تبلیغ آن بر روی استند قرار بگیرد.

فارغ از این که برند و محصول یا خدماتی که قرار است روی استند تبلیغ شود از چه کیفیت و محتوایی برخوردارند اگر بخواهیم فقط از نظر مکانی به انتخاب استند تبلیغاتی و نوع چاپ استند بپردازیم باید به این نکته کلیدی توجه شود که استند قرار است در فضای خارجی مورد استفاده قرار بگیرد یا فضای داخلی؟

در صورت لزوم به قرار گرفتن استند در فضای خارجی انتخاب نوع استند و نوع چاپ استند محدود به یک نوع استند و حداکثر سه نوع مختلف چاپ می‌شود.

در فضاهای خارجی به علت رفت و آمد و همچین بودن در معرض باد، باران و نور شدید آفتاب استفاده از استند رول آپ پایه پهن توصیه می‌شود. همین‌طور به همین دلایل بهتر از از انواع چاپ فضای خارجی برای چاپ استند بهره گرفت. مدیاهایی مثل بنر، سولیت، پی وی سی و سولیت گری بک مدیایی هستند که مناسب فضای خارجی هستند و در صورت چاپ اکو سالونت که با کیفیت ترین نوع چاپ با بیشترین ماندگاری است این نوع استند هزینه‌ای حدود 110 تا 150 هزار تومن در برخواهد داشت. اندازه استند رول آپ پایه پهن در حالت استاندارد 85*200 است که بنابر نیاز قابلیت ساخت استندهایی در ابعاد بالاتر یا پایین‌تر وجود دارد.

اگر نیاز به استفاده از استند در فضاهای داخلی و سربسته باشد گزینه‌های متنوعی پیش روی ماست.

اگر بخواهیم از استند فقط جهت اطلاع رسانی استفاده کنیم و در ضمن هزینه‌ی کمتری برایمان داشته باشد از پایه استند های ایکس فلکه ای می توانیم بهره بگیریم که برای چاپ هم دو حالت مختلف قابل استفاده است. الف) چاپ فضای داخلی شامل چاپ روی کتد به همراه روکش لمینیت براق یا مات ب)چاپ روی بنر با دو کیفیتِ بنر آتدور و بنر ایندور.

اندازه استاندارد استندهای ایستاده ایکس یا فلکه ای 200*90 و 60*170 است که هزینه استند 60*170 با چاپ کتد و لمینیت 37 تا 42 هزارتومان است و هزینه استند 200*90 با چاپ کتد و لمینیت 42 تا 50 هزارتومان است. و در صورتی که بخواهیم هزینه‌ی کمتری داشته باشیم می توان چاپ استند را بر روی بنر انجام داد که در این صورت هزینه‌ی استند تقریباً 25% کمتر خواهد شد.

استند ایکس ایستاده فلکه ای را در مراکزی مثل بانک‌ها، سازمان‌های دولتی و مراکز عمومی و اداری با اهداف اطلاع رسانی می‌توان استفاده کرد.  

در صورتی که استند قرارباشد در فضای داخلی مورد استفاده قرار بگیرد و محصول یا خدمت یا برندی بر روی آن تبلیغ شود می توان از استند رول آپ پایه باریک هم استفاده کرد که از نظر ظاهری شیک تر از استند فلکه ای نوع ایکس است و جلوه‌ی خاصی به تبلیغ می‌دهد. و می‌توان از چاپ پلات و لمینیت، بنر، سولیت، پی وی سی یا سولیت گری بک برای چاپ استند رول آپ استفاده کرد. این نوع استند هزینه ای بین 95 تا 115 هزارتومان خواهد داشت.

انتخاب نوع استند با توجه به برند و محصول مورد تبلیغ

فارغ از این که استند را براساس محل استفاده انتخاب کنیم باید به پارامترهای دیگری هم توجه شود. از آنجایی که استند علاوه بر این که ابزاری برای تبلیغ است خود مدل استند و نوع طراحی و چاپ آن می تواند در ارائه تصویر از برند تبلیغ شده به مخاطب موثر باشد.

پارامترهایی مثل نوع و کلاس برند، محصول یا خدمات و مخاطبی که تحت تاثیر استند و پیام تبلیغاتی آن است در انتخاب نوع استند بسیار موثر و مهم هستند.

به عنوان مثال در صورتی که استند قرار است به تبلیغ و پروموت برندی با مخاطبینی از کلاس خاصی هستند حتما باید از با کیفیت ترین و شکیل ترین نوع استند و بهترین نوع چاپ استفاده شود که پیشنهاد ما استفاده از استند رول آپ پایه پهن با چاپ کتد و لمینیت یا چاپ سولیت گری بک بر روی آن است. در این حالت استند هزینه ای بین 125 تا 150 هزار تومان خواهد داشت.

در تمام حالت‌های بررسی شده باید به این نکته توجه شود که نوع طراحی و المان های گرافیکی در اثربخشی پیام تبلیغاتی موثر خواهد بود.

مطالب آموزشی مرتبط:

6 عاملی که باید هنگام خرید مبلمان برای فضای کاری خود مدنظر داشته باشید

6 عاملی که باید هنگام خرید مبلمان برای فضای کاری خود مدنظر داشته باشید

انتخاب مبلمان مناسب به اندازه انتخاب نوع مناسب دفتر بسیار مهم است. این نه تنها به بهزیستی کمک می کند ، بلکه بر بهره وری اداری نیز تأثیر می گذارد و کارمندان آینده نگر را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین ، قبل از راهپیمایی به ن....

6 عاملی که باید هنگام خرید مبلمان برای فضای کاری خود مدنظر داشته باشید

استند رومیزی

استند رومیزی

آنچه در این مقاله می خواهیم برایتان توضیح دهیم همه چیز در خصوص استند رومیزی ساخته شده از پلکسی و طلق  و ویژگی استند رومیزی و نیز کاربرد متعدد استند رومیزی و اینکه چرا استند رومیزی، استندی مناسب جهت تبلیغ محصولات مختلف می....

استند رومیزی

   محصولات مشابه