مقالات خانه چین
فروشگاه

نکات مهم در انتخاب ساعت دیواری

این روزها ساعت دیواری بعنوان یکی از اساسی‌ترین لوازم دکوری منزل، محل کار و کافی شاپ‌ها به شمار می‌آید. ساعت‌های دیواری به سبک و طرح‌های مختلف در بازار وجود دارد. اگر شما قصد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل خود دارید، این تغییر نیاز نیست که بسیار پر هزینه و سنگین باشد شما با تغییرات کوچکی مثل خرید یک ساعت دیواری برای اتاق پذیرایی خود می‌توانید یک تغییر زیبا و دلنشین را برای محیط خود به ارمغان آورید. قبل از اینکه برای خرید ساعت دیواری دست به کار شوید به چند نکته دقت نمایید تا انتخاب شما یک انتخاب درست و به جا باشد. البته قیمت ساعت دیواری نیز در انتخاب شما یک امر بسیار مهم بوده که باید به ان توجه نمایید.

نکاتی که در خرید ساعت دیواری باید به آنها توجه کرد.

اگر شما قصد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل خود دارید ، این تغییر نیاز نیست که بسیار پر هزینه و سنگین باشد شما با تغییرات کوچکی مثل خرید یک ساعت دیواری برای اتاق پذیرایی خود می توانید یک تغییر زیبا و دلنشین را برای محیط خود به ارمغان آورید . قبل از اینکه برای خرید ساعت دیواری دست به کار شوید به چند نکته دقت نمایید تا انتخاب شما یک انتخاب درست و به جا باشد. البته قیمت ساعت دیواری نیز در انتخاب شما یک امر بسیار مهم بوده که باید به ان توجه نمایید.

ساعت دیواری زیبا و در نقطه توجه و یا کارآمد با کارایی بالا؟

اگر استفاده شما از ساعت دیواری فقط جنبه تزئینی دارد و برای شما کارایی خاص آن اهمیت ندارد ، توجه بیشتر خود را در مدل و ظاهر ساعت دیواری به خرج دهد تا بتوانید از طریق آن یک کانون توجه زیبا را در محیط داخل خانه خود خلق کنید . از آنجا که معمولا ساعت دیواری را در کانون مرکزی دیوار های منزل نصب میکنند که همگان بتوانند به آن دید داشته باشند این اقدام می تواند به خودی خود یک زیبایی خاص را برای دیوار خانه شما به وجود آورد. اما اگر کارایی ساعت دیواری برای شما مهم است ضمن انتخاب یک ساعت دیواری زیبا به کارایی آن از نظر قابلیت داشتن زنگ و یا تقویم نیز دقت نمایید.

جنس ساخت و مدل ساعت دیواری

امروزه ساعت های دیواری از جنس های مختلفی ساخته می شوند که از بین آنها می توان به : ساعت دیواری شیشه ای ، ساعت دیواری چوبی ، ساعت دیواری فلزی ، ساعت دیواری پلاستیکی اشاره کرد و یا مدل های که از ترکیب این مواد ساخته می شوند . اگر شما قصد ایجاد هارمونی محیطی دارید یعنی می خواهید که ساعت دیواری تان از جنسی باشد که با دیگر اجزای تشکیل دهنده محیط تان همخوانی داشته باشد به دنبال یک ساعت دیواری هم جنس باشید . اما اگر شما به دنبال تفاوت دیداری هستید سعی کنید که ساعت دیواری را انتخاب نمایید که با دیگر وسایل محیط شما اصلا هماهنگی مدلی و جنسی نداشته باشد این موضوع باعث یک عدم کنتراست محیطی می شود که یک نقطه کانونی زیبا را به محیط شما می بخشد.

ساعت دیواری خاص و یا معمولی ؟

اگر به دنبال یک ساعت دیواری خاص هستید ، باید به نکات زیادی در انتخاب دقت نمایید. به عنوان مثال حتما باید از ارتفاع مناسب و طراحی زیبایی برخوردار باشد که بتواند آن تناقض دیداری که شما به دنبال آن هستید را برای شما به ارمغان آورد. اما اگر فقط به این موضوع فکر می کنید که با یک ساعت دیواری مناسب هارمونی را در فضای خود رعایت کنید می توانید از مدل های ساعت دیواری گرد و یا ساعت دیواری مربع مستطیل انتخاب کنید گرچه این مدل ها را در جاهای زیادی دیده باشید.

ساعت دیواری آرام گرد و بی صدا و یا با صدا؟

اگر شما از ان دسته از افراد هستید که صدا های کوچک محیطی نیز بر روی اعصاب شما تاثیر می گذارد ، از آنجا که ما شانس آن را داشته ایم که در قرن 21 زندگی کنیم ، شما به راحتی می توانید با خرید یک ساعت آرام گرد و بی صدا این مشکل را برای همیشه حل کنید . اما اگر از آن دسته افرادی نیستید که این گونه صدا ها بر روی شما تاثیر منفی بگذارد با فراخ حال بیشتر می توانید به سراغ هر مدل ساعت دیواری رفته و آن را انتخاب نمایید.

کاتالوگ و شناسنامه ساعت: 

برخی برندها شناسنامه دارند. گاهی مواقع برای خرید شما می‌توانید از فروشنده شناسنامه یا کاتالوگ این ساعت‌ها را درخواست کنید که معمولا در شناسنامه‌ی ساعت‌های دیواری اطلاعاتی در خصوص سال ساخت، کشور درخواست‌کننده، شماره کالیبر، تعداد قطعات تولید شده، شماره مرجع و … وجود دارد.

خدمات پس از فروش: 

یکی از موارد مهم در انتخاب ساعت مناسب داشتن اطلاعات کافی راجع به سازنده ساعت می‌باشد، چون به شما این اطمینان را می‌دهد که درصورت خراب شدن قطعه‌ای از ساعت امکان تعمیر و یا تعویض آن قطعه وجود دارد.

اندازه ساعت: 

هرکدام از انواع ساعت مناسب برای قسمت‌های مختلف منزل و محل کار می‌باشد. نخستین قدم این است که باید بدانیم ساعت را کجا نصب کنیم. گاهی اوقات خرید یک ساعت بزرگ پاندول دار مناسب است و در بعضی موارد باید یک ساعت مدرن کوچک خرید.

بودجه خرید ساعت: 

میزان بودجه شما نقش بسیار مهمی در انتخاب و خرید یک ساعت دیواری دارد. چراکه شما باتوجه به مقدار بودجه خود تصمیم میگیرید که یک ساعت برند گران قیمت و یا یک ساعت معمولی کوچک بخرید.

سبک ساعت: 

مورد دیگری که باید در انتخاب مدل یک ساعت دیواری رعایت نمود همخوانی بودن آن با دیگر وسایل منزل یا محیط کار است. مثلا یک ساعت تبلیغاتی مناسب محیط منزل نیست. ساعت‌های تبلیغاتی معمولا جهت استفاده در محل کار ساخته شده‌اند. انتخاب یک ساعت دیواری از اهمیت بالایی برخودار است چراکه معمولا پس از بیدار شدن از خواب اولین چیزی که به چشم میخورد ساعت دیواری می‌باشد.

ساعت زیبا و در نقطه توجه و یا کارآمد با کارایی بالا؟ 

اگر استفاده شما از ساعت دیواری فقط جنبه تزئینی دارد و برای شما کارایی خاص آن اهمیت ندارد، توجه بیشتر خود را در مدل و ظاهر ساعت دیواری به خرج دهد تا بتوانید از طریق آن یک کانون توجه زیبا را در محیط داخل خانه خود خلق کنید. از آنجا که معمولا ساعت دیواری را در کانون مرکزی دیوارهای منزل نصب می‌کنند که همگان بتوانند به آن دید داشته باشند این اقدام می‌تواند به خودی خود یک زیبایی خاص را برای دیوار خانه شما به وجود آورد. اما اگر کارایی ساعت دیواری برای شما مهم است ضمن انتخاب یک ساعت دیواری زیبا به کارایی آن از نظر قابلیت داشتن زنگ و یا تقویم نیز دقت نمایید.

مدل و جنس ساخت 

امروزه ساعت‌های دیواری از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که از بین آنها می‌توان به: ساعت دیواری شیشه‌ای، چوبی، فلزی ، پلاستیکی اشاره کرد و یا مدل‌های که از ترکیب این مواد ساخته می‌شوند. اگر شما قصد ایجاد هارمونی محیطی دارید یعنی می‌خواهید که ساعت‌تان از جنسی باشد که با دیگر اجزای تشکیل دهنده محیط‌تان همخوانی داشته باشد به دنبال یک ساعت هم جنس باشید. اما اگر شما به دنبال تفاوت دیداری هستید سعی کنید که ساعت را انتخاب نمایید که با دیگر وسایل محیط شما اصلا هماهنگی مدلی و جنسی نداشته باشد این موضوع باعث یک عدم کنتراست محیطی می‌شود که یک نقطه کانونی زیبا را به محیط شما می‌بخشد. 

ساعت خاص و یا معمولی؟ 

اگر به دنبال یک ساعت دیواری خاص هستید باید به نکات زیادی در انتخاب دقت نمایید. به عنوان مثال حتما باید از ارتفاع مناسب و طراحی زیبایی برخوردار باشد که بتواند آن تناقض دیداری که شما به دنبال آن هستید را برای شما به ارمغان آورد. اما اگر فقط به این موضوع فکر می‌کنید که با یک ساعت دیواری مناسب هارمونی را در فضای خود رعایت کنید می‌توانید از مدل‌های ساعت دیواری گرد و یا ساعت دیواری مربع مستطیل انتخاب کنید گرچه این مدل‌ها را در جاهای زیادی دیده باشید.

ساعت دیواری آرام گرد و بی‌صدا و یا با صدا؟ 

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که صداهای کوچک محیطی نیز بر روی اعصاب شما تاثیر می‌گذارد، از آنجا که ما شانس آن را داشته‌ایم که در قرن ۲۱ زندگی کنیم ، شما به راحتی می توانید با خرید یک ساعت آرام گرد و بی صدا این مشکل را برای همیشه حل کنید. اما اگر از آن دسته افرادی نیستید که این گونه صداها بر روی شما تاثیر منفی بگذارد با فراخ حال بیشتر می‌توانید به سراغ هر مدل ساعت دیواری رفته و آن را انتخاب نمایید.

نکاتی که آقایان باید در انتخاب ساعت مچی به آن توجه کنند 

۱۰ نکته برای انتخاب درست مدل ساعت دیواری مدرن و شیک 

انواع ساعت دیواری 

ساعت‌های تابلویی 

در دنیای ساعت‌ها برخی از آن‌ها هدفشان تنها نشان دادن وقت نیست و مانند یک تابلوی بسیار زیبا به قسمتی از دیوار که قرار است برروی آن قرار بگیرد زیبایی خاصی می‌بخشد. ساعت‌های تابلویی دارای تنوع بسیاری در سبک می‌باشند و شما برای خریداری آن می‌توانید با در نظر گرفتن نوع دکوراسیون منزل تان یکی از انواع گوناگون آن را انتخاب نماید.

ساعت‌های طرح کارد و چنگال 

برخی از ساعت‌های دیواری همچون ساعت‌های کلاسیک نمی‌باشند و تاثیرپذیری از طراحی امروزی و اندکی خلاقیت و هوشمندی این امکان را به شما می‌دهند که از این نوع سبک ساعت‌های نسل جدید برای دکوراسیون آشپزخانه و یا حتی اتاق غذاخوری به کار ببرید. این نوع ساعت‌های در واقع به عنوان یکی ساعت فانتزی به حساب می‌آیند. در صوتی ای که این ساعت‌ها در آشپزخانه و یا اتاق غذا خوری قرار داشته باشد باعث تحریک اشتها شده و همچنین علاوه بر فانتزی بودن یک ساعت مدرن محسوب می‌شود.

ساعت دیواری رنگی 

با توجه به اینکه ساعت‌های دیواری طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی دارند باعث شده‌اند تا شما برای استفاده از هر رنگی برای طراحی دکوراسیون منزل تان با دست باز عمل کنید. ساعت‌های دیواری رنگی اکثرا برای نشان دادن زمان در اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در عین حال می‌تواید بر اساس سلیقه و خلاقیت خود این ساعت‌ها در هر نقطه‌ای از خانه به کار ببرید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی برای انتخاب حرفه ای ساعت دیواری

نکاتی برای انتخاب حرفه ای ساعت دیواری

ساعت دیواری منزل شما تأثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما دارد. فردی که وارد خانه شما می‌شود؛ با مشاهده ساعت قبل از اینکه از زمان دقیق مطلع شود؛ با سلیقه شما آشنا می‌شود.با وجود گوشی‌های تلفن همراه و ساعت....

نکاتی برای انتخاب حرفه ای ساعت دیواری

۱۰ ایده کاربرد ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

۱۰ ایده کاربرد ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

لوازم دکوری: ساعت یکی از عناصر پر کاربرد و غالبا تزئینی در فضای داخلی است، با این که ساعت ها نقش مهمی در فضای داخلی ما ایفا می کنند اما بیشتر اوقات محل مناسبی برای نصب آن ها در نظر نمی گیریم، اما امروز در چیدانه راه کارهای....

۱۰ ایده کاربرد ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

قبل از خرید ساعت دیواری این نکات را بدانید

راهنمای خرید ساعت دیواری

   محصولات مشابه