مقالات خانه چین
فروشگاه

راهنمای انتخاب و خرید چراغ خواب

آباژور یا چراغ خواب دو کار عمده انجام می‌دهد: یکی فراهم کردن نور کافی برای مطالعه و دیگر فعالیت‌ها در اتاق خواب و دیگری ظاهر زیبا بخشیدن به اتاق. انتخاب چراغ خواب در عین حال کار دشواری است: چه تعداد چراغ خواب نیاز است؟ اندازه و بلندای چراغ خواب باید چقدر باشد ؟ چه مدلی باید انتخاب کرد؟ در این مقاله پاسخ این سوالات و راهنمایی برای انتخاب بهترین چراغ خواب ارائه خواهد شد.

چه تعداد چراغ خواب نیاز است؟

یک قانون کلی می‌گوید اگر تنها روی تخت می‌خوابید باید تنها یک چراغ خواب و اگر با همسر خود می‌خوابید باید دو چراغ خواب کنار تختتان باشد. اگر اتاق خواب بزرگ یا تخت بزرگی دارید، دو چراغ خواب در دو طرف تخت می‌تواند تعادل ایجاد کند صرف نظر از اینکه تک نفری می‌خوابید یا دو نفری .

حتی اگر دو چراغ خواب در دو طرف تختتان دارید، به عنوان تنها منابع روشنایی روی آنها حساب نکنید. اگر لوستر یا چراغ سقفی ندارید، حداقل به یک لامپ روشنایی دیگر درست روبروی تخت در سمت دیگر اتاق نیاز دارید.

عرض چراغ خواب باید چقدر باشد؟

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب چراغ خواب در اندازه نامناسب است. اندازه چراغ خواب بستگی به اندازه میز پاتختی دارد. قانون کلی این است که هر چه تخت شما عریض‌تر باشد، میز پاتختی و همچنین چراغ خوابی که روی آن قرار می‌گیرد باید عریض‌تر باشد. اگر بخواهیم دقیق بگوییم اندازه میز پاتختی باید بین یک سوم و دو سوم عرض تشک تخت باشد و چراغ خواب باید حدود یک سوم عرض میز پاتختی باشد (اندازه عریض‌ترین قسمت چراغ خواب که معمولا از پایه آن اندازه‌گیری می‌شود).

قد چراغ خواب باید چقدر باشد؟

انتخاب چراغ خواب با قد مناسب اهمیت بسیاری دارد به خصوص برای کسانی که روی تخت مطالعه می‌کنند. حتما دوست ندارید چراغ مستقیم روی سر شما یا به چشمان شما بتابد. در نظر داشته باشید که قد میز پاتختی باید همتراز تشک باشد. چراغ خوابی پیدا کنید که همقد میز پاتختی باشد به علاوه ۵ تا ۷ سانتیمتر اضافه‌تر.

برای مثال اگر قد میز پاتختی ۶۰ سانتیمتر باشد، چراغ خواب با قد ۶۷ می‌تواند مناسب باشد.

محل قرار گرفتن کلید چراغ هم مهم است. حتما دوست ندارید برای روشن و خاموش کردن چراغ خواب از تخت بلند شوید یا ریسک آسیب دیدن کمر را بپذیرید. بهترین جا برای قرار گرفتن کلید چراغ خواب در ارتفاعی درست به اندازه دست شماست که برای بیشتر افراد بین ۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر است. مسلما راحت‌ترین نوع چراغ خواب، آباژورهای کنار تخت هستند که کلید آنها بر روی سیم تعبیه شده است.

چراغ خواب آویز برای اتاق خواب

چطور چراغ خواب انتخاب کنیم؟

اندازه آباژور باید متناسب با چراغ آن باشد. به طور کلی قد آباژور باید حدود دو سوم قد چراغ یا لامپ آن باشد (اندازه لامپ از پایین آن تا پایه حباب لامپ اندازه‌گیری می‌شود). عرض آباژور باید دو برابر عرض عریض‌ترین قسمت لامپ باشد. اگر لامپ باریکی دارید، آباژوری انتخاب کنید که عرض آن از طولش بیشتر نباشد. بهترین چراغ خواب برای مطالعه آن است که زمانی که روی تخت نشسته‌اید، پایه آباژور تقریبا همسطح با چشمان شما باشد.

آباژورهای سفیدرنگ نور بیشتری به اتاق می‌دهند و آباژورهای رنگی جلوه و رنگ به اتاق می‌دهند.

آباژورهای گرد امروزه از پرطرفدارترین نوع آباژور هستند اما نیازی نیست شکل لامپ را با شکل آباژور ست کنید.

چه مدل چراغ خواب انتخاب کنیم؟

اگر بخواهید چراغ خواب‌های کنار تخت شما با دکوراسیون دیگر قسمت‌های اتاق خواب همخوانی داشته باشد، باید رنگ و مدلی را انتخاب کنید که با اتاق ست شود. برای اتاق خواب مدرن، چراغ خواب رنگی و شیشه‌ای مناسب است و برای اتاق‌های سنتی آباژورهای کوزه‌ای قدیمی می‌تواند مناسب باشد.

می‌توانید آباژورهایی با طرح‌ها و اشکال جالب انتخاب کنید. مثلا برای اتاق خوابی که تم ساحلی دارد، آباژور به شکل لنگر یا صدف دریایی انتخاب کنید. یا برای اتاق خوابی با تم استوایی، آباژور با طرح درخت خرما و … . به چراغ خواب به عنوان یک وسیله دکوری مهم در اتاق خواب بنگرید و بر این اساس انتخاب خود را انجام دهید.

کدام چراغ خواب را بخریم؟

راهنمای خرید: یکی از سوال های همیشگی ما برای خرید این است که چه چیزی را با چه قیمتی، از کجا تهیه کنیم؟!!! دنیای تکنولوژی و اینترنت و اطلاعات، کار را برای ما بسیار آسان و راحت کرده است. می توانیم با یک سرچ و جستجوی ساده در اینترنت، هم نسبت به وسیله ای که می خواهیم بخریم به شناخت برسیم و بررسی اش کنیم، و هم از قیمت آن باخبر شویم و در نهایت در صورت تمایل، خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهیم. امروز می خواهیم طبق روند همیشگی چیدانه، برای شما یک محصول ویژه را معرفی کنیم.

در این مطلب از راهنمای خرید، این بار به سراغ چراغ خواب رفتیم، محصولی که حضورش تا حدود زیادی جزء ضروریات دکوری و کاربردی هر خانه است. برای این کار سری به چراغ خواب های موجود در ویترین کالای خانه چین زدیم و در ادامه به معرفی و بررسی انواع چراغ خواب می پردازیم. پس با ما همراه باشید تا ببینیم که کدام مدل از چراغ خواب ها را بخریم و شب خود را با کدام چراغ خواب، زیبا و روشن کنیم!

 

آورده های روشنایی تیسرا

آورده های روشنایی تیسرا

فرد دکور

فرد دکور

آورده های روشنایی تیسرا

آورده های روشنایی تیسرا

چراغ خواب رومیزی

در دنیای پر از نور و چراغ و روشنایی، یکی از متداول ترین چراغ خواب ها، چراغ خواب رومیزی است. این چراغ ها در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می شوند و جای کمی از خانه را اشغال می کنند. برای همین هم به شدت مورد استقبال قرار می گیرند. برخی از این چراغ خواب های رومیزی گرد هستند، برخی مربعی، برخی استوانه ای، و ... . شما می توانید با دیدن طرح ها و مدل های مختلف، با نمونه های بیشتری رو به رو شوید و دست به انتخاب هایی خوب و مناسب بزنید.

فرد دکور

گروه روشنایی مجلسی

فرد دکور

چراغ خواب ایستاده

همه ی ما می دانیم که چراغ خواب ها علاوه بر مدل رومیزی، دارای مدل ایستاده هم هستند. این مدل در ابعاد و اشکال متفاوت و بسیار متنوعی طراحی می شوند؛ بنابراین بیشتر به چشم می آیند و به خاطر زیباتر کردن دکوراسیون داخلی منزل، بیشتر و بیشتر هم به چشم می آیند. شما می توانید با توجه به طرح های مختلف موجود، چراغ خواب ایستاده را به راحتی با دکوراسیون منزل و اتاق خوابتان ست کنید.

www.glorystone.ir

ندارد

حامکو

چراغ خواب فانتزی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بیشتر به دنبال خرید لوازم دکوری هستند و منزلتان از اشیای دکوراتیو سرشار است، چراغ خواب های فانتزی گزینه ی بسیار خوب و مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل شما می باشند. این چراغ خواب ها علاوه بر کاربرد مشخصی که دارند (روشنایی)، دارای طرح و مدل های فانتزی هم هستند و برای افرادی که به ست بودن وسایل خانه اهمیت زیادی می دهند، گزینه ی مطلوب و مناسبی می باشند.

آباژور خانه نور

آباژور خانه نور

کادو رنگی

کادو رنگی

صنایع مجسمه سازی کاوه

صنایع مجسمه سازی کاوه

چراغ خواب کودک

کودکانمان برای استراحت کردن و خوابیدن در اتاق شان، احتیاج به نور دارند. باید حتی به مقدار بسیار کمی هم که شده اتاق شان را روشن نگه داشت تا احساس ترس به آن ها دست ندهد. برای این کار چراغ خواب کودک طراحی شده است که علاوه بر ایجاد نور در اتاق، خودِ طرح چراغ خواب، جذابیتی کودکانه داشته باشد.

صورت و معنا

صورت و معنا

صورت و معنا

صورت و معنا

صورت و معنا

صورت و معنا

 

چراغ خواب سنتی

اگر خانه ی شما با دکوراسیون سنتی طراحی شده است و از وسایل سنتی استفاده می کنید و لذت می برید، نگران تهاجم چراغ خواب های مدرن نباشید! چراغ خواب سنتی مدلی است که به راحتی با خانه ی شما هماهنگ شده و زیبایی بیشتری به فضای منزلتان می بخشد. بعضی از این مدل چراغ خواب ها، با چوب های مشبک طراحی شده اند.

 

گروه روشنایی مجلسی

گروه روشنایی مجلسی

گروه روشنایی مجلسی

گروه روشنایی مجلسی

گروه روشنایی مجلسی

گروه روشنایی مجلسی

 

چراغ خواب مینیمال

اگر خانه ی شما به سبک مینیمال طراحی و چیدمان شده است، یکی از پیشنهادهای ما به شما، خرید چراغ خواب مینیمال است. این چراغ خواب ها با طراحی ساده و مختصر، زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل اضافه می کنند. برخی از این نوع چراغ ها به صورت استند یا همان ایستاده هستند و برخی دیگر به صورت فانتزی و گرد. انتخاب خرید با شماست.

چراغ خواب چوبی

اگر دکوراسیون منزل خود را بر اساس متریالی خاص مانند چوب طراحی و چیدمان کرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم تا برای خانه ی خود از چراغ خواب چوبی استفاده کنید. این مدل از چراغ خواب دارای طراحی خاصی بوده و در تلاقی با نور منتشر شده از آن، احساس سرزندگی را برایتان به ارمغان می آورد و آرامش بی نظیری را مهمان شما و منزلتان می کند.

در پایان می توانید برای دیدن نمونه ها و مدل های بیشتر چراغ خواب، به بخش آباژور در ویترین کالای چیدانه سری بزنید و طرح های بیشتر و متنوع تری را ببینید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

لامپ های تخت خواب دو کار اساسی دارند: تأمین نور کافی برای خواندن راحت و سایر فعالیت های اتاق خواب ، و در حین انجام کار عالی به نظر می رسند. انتخاب لامپ می تواند گیج کننده باشد ، چند تا احتیاج داری؟ چراغ لامپ باید چقدر بزرگ با....

نحوه انتخاب لامپ کنار تخت خواب

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند. استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه....

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

بهترین چراغ خواب را برای کنار تخت خوابتان انتخاب کنید

انواع چراغ خواب، چطوری کنار تختمون قشنگ تره؟

نکاتی برای خرید چراغ خواب

   محصولات مشابه