مقالات خانه چین
فروشگاه

روش انتخاب آینه حمام

انتخاب آینه حمام کار نسبتاً آسانی است در صورتی که به سبک و اندازه حمام خود دقت کنید. خبر خوب این است که نیاز به اندازه‌گیری آینه‌های مختلف با وسایل اندازه‌گیری ندارید. دلفین این محاسبات را انجام می‌دهد و ابعاد آن را روی مواد بسته‌بندی بطور واضح بیان می‌کند. با این حال شما نیاز به دیدی نسبی از ریاضیات دارید تا اندازه‌ها و ویژگی‌های آینه انتخابی خود را با محصول ایده‌آل و مناسب خود بسنجید. در صورتی که آینه خود را از تولیدکنندگان تهیه می‌کنید شما با طیف وسیعی از سبک‌ها، طرح‌ها، شکل‌ها، اندازه‌ها و … برای انتخاب مواجه هستید.

قدم اول: دیدن طرح‌های مختلف

به بخش آینه‌ها در فروشگاه دلفین نگاه کنید. یکی از مزیت‌های انتخاب آینه حمام در فروشگاه اینترنتی این است که می‌توانید به راحتی طرح‌های مختلف را بررسی کنید. در بخش آینه حمام سایت صنایع بهداشتی دلفین ما به شما ۴۰ طرح مختلف پیشنهاد می‌کنیم.

قدم دوم: انتختب رنگ قاب آینه

در مورد رنگ و جنس قاب آینه خود تصمیم بگیرید. آینه می‌تواند بدون قاب باشد. همچنین قاب آینه می‌تواند کرومی، استیل، طلایی و یا … باشد. در انتخاب رنگ لازم است که به دکور و رنگ سایر وسایل خود مثل چراغ‌ها، کاشی‌ها، دیوارها و … دقت کنید.

آینه دلفین کد MQ 30

آینه بدون قاب

آینه دلفین کد 1042-RG رزگلد

آینه با قاب رزگلد

آینه دلفین کد 1042-G طلایی

آینه با قاب طلایی

در صورت امکان به قلاب و حلقه حوله‌آویز، پرده حمام و کفپوش، ظرف مسواک ، ظرف صابون نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال، برای یک حمام تمام سفید ، یک آینه کرومی را برای برجسته کردن دیوارها و کاشی‌های سفید انتخاب کنید. وقتی که حمام سفید شما کوچک است، آینه‌ی کرومی دیواره‌های سفید اطراف حمام زیباتر و بهتر جلوه می‌دهد و کمک می‌کند فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

قدم سوم: شکل آینه حمام

اندازه حمام خود را ارزیابی کنید تا مشخص کنید کدام سایز و شکل آینه به بهترین شکل اندازه کلی حمام شما را تکمیل می‌کند. اندازه‌های آینه حمام به شکل استاندارد و سفارشی در محصولات مختلف وجود دارند و به دو صورت با قاب یا بدون قاب ارائه می‌شود. شکل‌های رایج شامل شکل‌های گرد، مستطیلی، بیضی‌شکل است. و البته آینه حمام با شکل‌های سفارشی نیز ساخته می‌شود.

 

قدم چهارم: اندازه آینه

آینه را متناسب با فضایی که قرار است نصب شود انتخاب کنید. به عنوان یک قائده کلی، آینه شما باید چند سانتی‌متر کوچک‌تر از اندازه سینک شما باشد. برای یک سینک متوسط، یک آینه حمام ۶۰ سانتی‌متری را انتخاب کنید. به عنوان مثال یک آینه حمام ۶۰ در ۴۰ می‌تواند انتخاب خوبی باشد. اندازه‌های استاندارد آینه حمام، ۶۰، ۷۵ و ۹۰ سانتی‌متری است. منظور از اندازه ۳۰ سانتی‌متری، طول ۳۰ سانتی‌متری است، عرض می‌تواند بسته به شکل آینه متفاوت باشد.

 

قدم پنجم: انتخاب آینه حمام

هنگام خرید توضیحات مربوط به اندازه آینه را مطالعه کنید. در صورتی که به هر دلیلی این توضیحات وجود نداشت یا پاک شده بود می‌توانید توضیحات را از فروشنده بپرسید. برای مثال در سایت دلفین می‌توانید از پشتیبانی آنلاین و یا سایر راه‌های تماس استفاده کنید. همچنین اگر برای خرید حضوری مراجعه کرده‌اید به راحتی می‌توانید با متر، طول و عرض آینه حمام را اندازه بگیرید.

بهترین راه برای تنظیم مناسب دکوراسیون حمام، نصب مناسب آینه ها در این محیط می باشد. آینه ها باعث بزرگتر و عمیق تر به نظر رسیدن حمام های کوچک می شوند. در صورت استفاده از کابینت ها و قفسه ها با درب های شیشه ای، مزیت به دست آمدن یک محل نگهداری اشیا و استفاده از آینه رابه طور همزمان خواهید داشت. البته باید توجه داشت قفسه های دارویی یا کابینت ها با درب شیشه ای هر چند عنصر کاربردی هستند اما زیبایی و هماهنگی آنها با تزئینات حمام باید همواره مد نظر باشد و با انتخاب قاب دور آینه، دستگیره ها و … این هماهنگی را باید حفظ نمود.

در هر صورت قفسه ها با درب های شیشه ای امروزه بسیار معمول می باشند. آینه ها همچنان نقش مهم خود در دکوراسیون حمام را حفظ نموده اند و حال و هوای حمام و نحوه انعکاس نور را تحت تاثیر قرار می دهند. هزاران نوع از آینه های مخصوص حمام وجود دارند و شما با توجه به روند کلی طراحی و اجرا می توانید انواع این آینه های تزئینی را متناسب با فضای خود انتخاب نمایید. حمام های ویکتوریایی با لوازم تیره رنگ چوبی بلوطی و دیوارهای چوبی با آینه های دارای قاب چوبی منبت کاری، قوس دار و دیوارکوب های تزئینی هماهنگی بیشتری دارند.

روش انتخاب آینه حمام

استفاده از آینه های دیواری مدل فرانسوی با قاب های طلایی تزئین شده با شیشه انتخاب مناسبی برای حمام های سنتی است. در دکورهای فرانسوی لوازم با عکس دختران جوان و ربان های پریشان رواج دارد. همچنین استفاده از آینه با قاب های چوبی منبت کاری شده برای حمام های بزرگ قدیمی ایده جالبی خواهد بود. آینه های سنتی که قاب دور آن کار دست می باشد نیز در شکل ها و سایزهای مختلف قابل دسترس است، این نوع قاب ها صمیمت و گرما را به حمام شما هدیه می دهند.

روش انتخاب آینه حمام

برای حمام های امروزی بهتر است از قاب آینه ساده و فلزی استفاده می شود. نصب دستشویی های سفید و قرار دادن آینه های بدون قاب با دو یا سه درب در بالای آن در حمام های مدرن مرسوم می باشد. انواع آینه ها با قاب های چوبی برای حمام های قدیمی تر مناسب می باشد. سایز مناسب آینه بستگی به اندازه حمام و میزان فضای آزاد آن دارد. آینه ها هرگز نباید بزرگتر از فضای آزاد حمام باشند. اگر حمام دارای دو دستشویی است باید این دو مورد در برابر یکدیگر قرار گیرند تا آینه ها نور را بهتر پخش کرده و فضا را روشن کنند. با این کار فضای حمام بزرگتر به نظر می رسد. قابل توجه است که دکوراسیون و وسایل سفید نیز منعکس کننده نور می باشند. دکوراسیون های سفالی سفید حمام را جذاب کرده و همراه با رنگ ها و سایه های گرم مثل قرمز، آبی و سبز که اخیرا بسیار محبوب بوده اند با سرامیک نقش دار و دارای رنگ های گرم، نمایی زیبا و جدیدی را ایجاد می کنند. در چنین حمام هایی، آینه های بدون قاب مدرن بسیار زیبا خواهد بود زیرا این آین ها که معمولا گرد یا مستطیل هستند هماهنگی کاملی با یک حمام مدرن دارند.

روش انتخاب آینه حمام

بهتر است بالای آینه های دیواری چراغ های قابل تنظیمی نیز نصب نمایید تا نورپردازی مناسبی در حمام ایجاد گردد. با کمک خلاقیت خود می توانید راه های جذابی برای نصب زیبای آینه پیدا کنید. برای نور پردازی مناسب و پخش شدن نور از آینه ها، روشنایی ها را می توانید در نقاط مختلف حمام در جای مناسب نصب کنید. آینه ها مصرف مختلفی دارند، برای آرایش کردن، مسواک زدن دندانها و اصلاح صورت از آنها استفاده می شود پس باید شفاف و دقیق باشند. حتی آینه های تزئینی نیز باید با دقت انتخاب شوند و جنبه های کاربردی آنها فراموش نشود.

ممکن است شما فضا برای قفسه به اندازه کافی در حمام داشته باشید و آینه تنها نقش تزئینی برای شما ایفا نماید، در این حالت انتخاب یک آینه مناسب می تواند مرکز دکوراسیون شما را تشکیل دهد. آینه های بیضی در بالای دستشویی های پایه دار نمای جذابی ایجاد می کند.

روش انتخاب آینه حمام

همچنین آینه های بزرگی که یک دیوار کامل را پوشش می دهد فضای وسیع و روشنی ایجاد می کند. همچنین نصب یک آینه بالای آینه اصلی نیز ابتکار جالبی است. آینه های قدی در حمام نیز زیبا و مدرن می باشند. همچنین شما می توانید از آینه های قابدار یا بدون قاب یا حتی آینه های دارای تجهیزات اضافی برای آویزان کردن حوله و برس و… استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید استفاده از یک قاب آینه زیبا و تک مسلما فضایی بسیار زیبا را ایجاد می کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

آینه ها راهی مقرون به صرفه برای ایجاد عمق و تقویت زیبایی در هر خانه هستند. آینه تزئینی مناسب می تواند نور بیشتری را به وجود آورد و جذابیت زیبایی شناسی یک اتاق را افزایش دهد ، اما چگونه بین انواع مختلف آینه انتخاب می کنید؟ د....

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

دکوراسیون داخلی هر خانه ای با آینه و کنسول زیباتر میشود، آینه و کنسول ها امروزه دکوراتیو هستند و فضای منزل را لوکس میکنند مخصوصا اگر سفید رنگ باشند. آینه و کنسول های سفید رنگ و چوبی جدیدترین مد این روزها برای دکوراسیون منز....

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

چطور آینه‌ دکوری مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید انواع آینه کنسول

   محصولات مشابه