مقالات خانه چین
فروشگاه

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

استفاده از آینه در دکوراسیون منزل امروزه بنوعی کار هنری تبدیل شده است زیرا آینه ها می توانند فضای دکور را بسیار خاص نشان داده و حسابی کلاس کار را بالا ببرند. آینه های تمام قد، آینه های گرد، دایره ای، آینه های بیش از اندازه بزرگ و هر مدل دیگری امروزه تبدیل به عنصری مهم در طراحی داخلی شده اند تا جایی که بعنوان نقطه کانونی نیز در دکوراسیون بکار می روند. آینه ها ساده هستند اما سادگی آینه باعث نمی شود نحوه قرار دادن صحیح آن در دکوراسیون داخلی نیز ساده و  پیش پا افتاده باشد. در حقیقت خیلی ها مرتکب این اشتباه شده و آینه یا آینه های خود را خیلی بد قرار می دهند.

شاید هنوز عده ای به آینه ها فقط به عنوان ابزاری برای شانه کردن موها و دیدن سر و صورت نگاه می کنند و جایگاهی برای آنها در تغییرات مناسب دکوراسیون قائل نیستند. می توان آینه را به ابزاری کانونی برای جذب نگاه ها در منزل تبدیل کرد. حتماً مدل هایی بزرگ از آینه ها همراه با قاب هایی خاص و ناب را دیده اید که به محض ورود به منزل در بهترین جای منزل نصب شده اند، این همان استفاده از آینه در دکوراسیون برای بهبود کامل طراحی داخلی منازل است.

استفاده از آینه های بزرگ و دراز در اتاق های کوچک منزل یک ایده بسیار عالی است، زیرا با این کار می توانید فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان بدهید. حتی در فروشگاه ها نیز از این ترفند برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده می شود. حتماً بوتیک ها، طلافروشی ها و سایر مشاغل را که از آینه های متعدد در جای جایِ فروشگاه برای بزرگتر شدن فضا استفاده می کنند دیده اید. این کار می تواند هم در منزل و هم در هر مراکز دیگر برای بزرگتر کردن فضا به خوبی و با مناسبترین هزینه انجام شود. عموما آینه ها بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور و باز نشان دادن فضا مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین در کنار زیبایی، چندین کار مفید را هم انجام می دهند. با استفاده از آینه در دکوراسیون به راحتی می توانید دکورهای ساده را پیشرفته و لوکس نشان دهید بدون اینکه هزینه زیادی کرده باشید. برای آشنایی بیشتر با نحوه بکار گیری لطفا تا پایان مطلب همراه سایت خانه چین باشید.

راهکارهای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

  1. از آینه‌هایی با اشکال هندسی استفاده کنید

اغلب اوقات افراد ساده‌ترین راه را برای به کار گرفتن آینده در دکوراسیون داخلی خانه به کار می‌گیرند که استفاده از یک آینه ساده مستطیل شکل یا نهایت دایره‌ای است. هرچند این کار منعی ندارد و در هر حال نقش بسزایی در دکوراسیون اتاق شما خواهد داشت اما ما می‌خواهیم کمی فراتر برویم و خلاقانه‌تر عمل کنیم. بنابراین باید نگاه متفاوتی داشته باشید و از آینه با اشکال هندسی مختلف در دکوراسیون خانه استفاده کنید.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آینه با اشکال هندسی مختلف می‌تواند فضای خانه شما را مدرن‌تر نشان دهد.

  1. یک آینه قدی در دکوراسیون خانه خود قرار دهید

هرچه آینه بزرگ‌تری در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید نور بیشتر و در نهایت فضای بزرگتری ایجاد خواهید کرد. آینه قدی از جمله وسایلی است که شاید کمتر کسی بداند چطور باید از آن در دکوراسیون خانه استفاده کند. این در حالیست که آینه قدی یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد انعکاس و به تصویر کشیدن وسایل خانه شماست.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آینه قدی وسایل اتاق را در خود نشان می‌دهد بنابراین بسیار مهم است که دکوراسیونی زیبا و جذاب روبروی چنین آینه‌ای داشته باشید.

  1. آینه را میان قاب‌های دیگر قرار دهید

آینه یکی از عناصر مهم برای دکوراسیون دیوار است. اگر یک دیوار بزرگ و وسیع دارید که نمی‌دانید چطور آن را دکور کنید، استفاده از آینه در کنار چند قاب عکس زیبا می‌توان تزیینی خلاقانه برای دکوراسیون دیوار باشد. آینه را در مرکز قرار دهید و به تعداد یکسان اطراف آن قاب عکس یا تابلو بیاویزید. با تمام شدن کارتان متوجه نقش آینه در دکوراسیون داخلی خانه خواهید شد.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

یک آینه بزرگ در میان قاب‌های کوچک به روی دیوار بیاویزید تا منظره‌ای خلاقانه و غیرمنتظره در اتاق ایجاد کنید.

  1. از آینه دکوراتیو استفاده کنید

اغلب مواقع ما آینه را یک وسیله کاربردی می‌بینیم. یعنی آینه برای ما وسیله‌ایست که قرار است خودمان را در آن تمام و کمال ببینیم. اما چه می‌شود اگر آینه فقط خاصیت تزیینی داشته باشد؟ یکی از کاربردهای آینه در دکوراسیون داخلی خانه همین است. یعنی صرفا دکوری و تزیینی باشد. اگر از این دید به کاربرد آینه نگاه کنید متوجه خواهید شد به چه روش‌های خلاقانه‌ای می‌توانید از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید. آینه‌های چند تکه و جدا از هم یا آینه‌هایی با اشکال مختلف می‌توانند ایده‌های خوبی برای به کار گیری آینه در دکوراسیون خانه شما باشند.

کاشی شیشه ای و کاربردهای آن در دکوراسیون خانه

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آینه در اشکال مختلف یا چند تکه می‌تواند به خوبی بعنوان یک وسیله تزیینی در دکوراسیون خانه استفاده شود.

  1. در جاهای غیرمنتظره از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید

معمولا از آینه به روی دیوار یا میز استفاده می‌شود. اما همیشه روش‌های خلاقانه‌تری برای به کارگیری آینه در دکوراسیون داخلی خانه وجود دارد. مثلا درب اتاق شما می‌تواند یک آینه به رویش داشته باشد. حتی در برخی از خانه‌های یک دیوار را به آینه کاری اختصاص می‌دهند. اما در این میان یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه، درب آینه‌ای برای کمد دیواری است. هم به طور کلی می‌توانید درب کمد دیواری را از آینه درست کنید یا می‌توانید فقط به روی یکی از درها یک آینه کامل بچسبانید. با این کار هم یک آینه قدی دارید هم انعکاس بسیار مناسبی در فضای اتاق خواب خود ایجاد کرده‌اید.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آینه به روی درب کمد دیواری روشی خلاقانه و بسیار کاربردی برای به کارگیری آینه در اتاق خواب است.

  1. از آینه کاری برای دیوار پشت ظرفشویی در آشپزخانه استفاده کنید

شاید این مورد کمی غیرمعمول‌تر از موارد دیگر به نظر برسد. استفاده از آینه در دکوراسیون آشپزخانه. یک روش خلاقانه برای زیباتر کردن دکور آشپزخانه استفاده از کاشی شیشه‌ای در دیوار پشت ظرفشویی بود. اما خلاقیت پایانی ندارد. اگر می‌خواهید آشپزخانه شما کاملا متفاوت از سایر آشپزخانه‌ها باشد می‌تواند کمی فراتر بروید و از کاشی‌های آینه‌ای استفاده کنید و ظاهر مدرن‌تری به آشپزخانه خود ببخشید.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

اگرچه استفاده از آینه در آشپزخانه خیلی معمول نیست اما کاشی‌های آینه‌ای این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانید از آینه در این قسمت از خانه خود نیز استفاده کنید.

  1. می‌توانید پلکان خود را آینه کاری کنید

این روش شاید برای همه خانه‌ها کاربردی نباشد اما برای خانه‌های دوبلکس می‌تواند ایده‌ای خلاقانه باشد. استفاده از آینه در پلکان یک روش نادر برای به کار گیری آینه در دکوراسیون داخلی خانه است که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آینه کاری پلکان یک روش مدرن و غیرمنتظره برای استفاده از آینه در دکوراسیون خانه است.

  1. کلاسیک‌ترین و ساده‌ترین حالت استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه را در نظر بگیرید

یکی از کلاسیک‌ترین حالات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه قرار دادن یک میز آرایشی همراه با یک آینه ساده به روی آن در اتاق خواب است. همچنین یک آینه ساده مستطیل شکل به روی دیوار اتاق نیز به همین شکل ساده و کاربردی خواهد بود.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

یک میز آرایشی و آینه روی آن ساده‌ترین روش استفاده از آینه در دکور اتاق خواب است.

بایدها و نبایدهای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

دباره فواید و نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه صحبت کردیم اما نیاز است بدانید که همیشه و همه جا به همین سادگی نمی‌توان از آینه استفاده کرد و همانند هر وسیله دیگر، بایدها و نبایدهایی در به کارگیری آینه نیز وجود دارد که دانستن آن به شما کمک می‌کند دکوراسیون بهتری برای خانه خود ایجاد کنید.

آینه بزرگ عمق بیشتری به یک اتاق کوچک می‌بخشد بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای بزرگنمایی اتاق باشد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید یک آینه بزرگ به دیوار آن بیاویزید یا از یک آینه قدی بزرگ و شیک برای جذاب‌تر کردن فضای اتاق استفاده کنید.

ایده استفاده از چند آینه کوچک و بزرگ در خانه می‌تواند بسیار خوب و کاربردی باشد اما به شرطی که مطمئن باشید آینه‌ را در جایی قرار می‌دهید که منظره زیبایی را منعکس می‌کند. استفاده از آینه در نقاط کور خانه هیچ کاربردی برای شما نخواهد داشت.

یک آینه بزرگ یا آینه دکوراتیو می‌تواند ایده خوبی برای نقطه کانونی اتاق باشد. چرا که نقطه کانونی اولین نقطه‌ای است که هر فردی با ورود به اتاق می‌بیند. بنابراین اگر مثلا اتاق پذیرایی کوچکی داشته باشید با قرار دادن یک آینه بزرگ در نقطه کانونی آن موجب می‌شوید افراد با ورود به اتاق با یک فضای بزرگ و وسیع روبرو شوند و احساس نکنند در جای کوچک و تاریک نشسته‌اند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک ؛۱۰ ایده جدید برای چیدمان و بازسازی پذیرایی

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

آویختن یک آینه دکوراتیو به روی دیواری که نقطه کانونی اتاق است می‌تواند ایده بسیار خلاقانه‌ای باشد.

همانطور که گفته شد، آینه باید منظره زیبا و با ارزشی را منعکس کند. قرار دادن چند آینه در گوشه و کنار اتاق خواب که همه فقط تخت خواب را نشان می‌دهند موجب می‌شود اتاق خواب شما شلوغ و درهم به نظر برسد. پیشنهاد می‌شود هنگام استفاده از آینه در اتاق خواب دقت داشته باشید که آینه را جایی قرار دهید که انعکاس خودتان هنگامی که خواب هستید را در آن نبینید. در حقیقت بهتر است آینه بالای سرتان باشد تا روبرویتان.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

بهتر است آینه اتاق خواب را بالای سرتان قرار دهید تا اختلالی در خواب شما ایجاد نکند.

در اصول فنگ شویی در خانه به استفاده از آینه اشاره شده است. چرا که آینه نور طبیعی خانه را بیشتر می‌کند و این در فنگ شویی خوب است. اما در فنگ شویی پیشنهاد شده است که هرگز از آینه در اتاق خواب استفاده نکنید. هرچند امروزه استفاده از آینه در اتاق خواب بسیار معمول است. اما همانطور که گفته شد، در فنگ شویی اتاق خواب نیز به این مساله اشاره شده است که نباید آینه روبروی شما باشد و شما انعکاسی از تصویر خودتان را بهنگام صبح ببینید چرا که این مساله انرژی بسیاری از فضای اتاق شما خارج خواهد کرد. بنابراین اگر هم می‌خواهید از قوانین فنگ شویی پیروی کنید و هم برایتان حضور آینه در اتاق خواب مهم است حتما آن را در جایی قرار دهید که روبروی تختخواب شما نباشد.

همچنین در قوانین فنگ شویی به استفاده از آینه در دیوار بالای شومینه اشاره شده است. چرا که آینه در فنگ شویی یک عنصر آب است که قرار گرفتن آن بالای عنصر آتش یا همان شومینه می‌تواند تعادل خوبی در فضا ایجاد کند. قرار دادن آینه در ورودی خانه نیز موجب می‌شود افراد با ورود به خانه شما احساس خوشامد داشته باشند.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

در فنگ شویی خانه به قرار گرفتن آینه بالای شومینه اشاره شده است.

استفاده از آینه به روی سقف در خانه‌ها معمول نیست. در حقیقت احساس اینکه هنگام راه رفتن در خانه کسی عینا حرکات شما را روی سقف انجام می‌دهد به مرور زمان انرژی شما را خواهد گرفت. بنابراین سقف‌های شیشه‌ای هتل‌های ارزان قیمت را فراموش کنید و از این ایده برای دکوراسیون خانه خود استفاده نکنید.

بسیاری از لوازم خانگی به صورت آینه کاری شده وجود دارند. یک قفسه که روی آن آینه کار شده یا یک میز کوچک می‌تواند ایده خوبی باشد. اما دقت داشته باشید که از این ترفند نباید بیش از حد استفاده کنید. وقتی یک وسیله آینه کاری شده در دکور خانه استفاده می‌کنید توجه را به آن جلب می‌کنید اما اگر بیش از حد از چنین وسایلی استفاده کنید فقط فضا را شلوغ و درهم خواهید کرد.

این یکی دیگر از قواعد فنگ شویی برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه است. قرار گرفتن آینه روبروی پنجره موجب می‌شود هر چیزی از خارج خانه به داخل آن وارد شود. ما فقط می‌خواهیم نور طبیعی خورشید از بیرون به داخل خانه بیاید نه هیچ چیز دیگری. بنابراین برای دور کردن انرژی منفی از فضای داخلی خانه بهتر است آینه را روبروی پنجره قرار ندهید. در عوض پیشنهاد می‌شود از آینه به روی دیوار کنار پنجره یا دیوارهای شرقی و شمالی خانه استفاده شود.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (31)

اگر با مفهوم نکته کانونی آشنایی داشته باشید یکی از بهترین روش ها برای بکار بردن آینه در کوراسیون داخلی همین روش است. وقتی به اتاقی وارد می شوید، اولین چیزی که به چشم تان می خورد همان نقطه کانونی اتاق است. این نقطه می تواند یک دکوری جذاب و لوکس باشد یا یک دیوار خالی و بدون استفاده. در نتیجه با شناسایی این نقطه می توانید یک آینه با طراحی شیک و لوکس را در آن قرار داده و باقی مبلمان اتاق را براساس همین نقطه کانونی بچینید. خوب به تصاویر زیر نگاه کنید! استفاده از آینه در ابعاد و شکل و فرم های متنوع سبب تغییرات اساسی در فضا گردیده و محیط را چند وجهی نشان می دهد. می توان از آینه برای پر کردن فضاهای خالی و حتی کامل کردن یک دکوراسیون استفاده کرد. مثلاً طبق تصاویر زیر، قرار دادن چند آینه با شکل های هندسی متنوع در کنار یکدیگر می تواند هم فرم جذابی به محیط بخشیده و هم به نوعی جدید بودن و بروز بودن را به رخ بکشد. در این تصویر می توان نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون را به بهترین شکل ممکن مشاهده نمود.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (2)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (1)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (3)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (4)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (5)

نحوه صحیح استفاده از آینه در دکوراسیون فقط به سه عامل بستگی دارد، اندازه آینه، شکل و استایل طراحی آینه باید قبل از انتخاب و خرید مشخص شوند. برای اینکه دکوراسیون را ساده و مدرن نشان دهید بهترین کار لم دادن آینه به دیوار یا گذاشتن آن کنار یک وسیله بروی زمین است. البته می توانید از آینه های تمام قد ایستاده نیز استفاده کنید که در همه جا به راحتی می ایستند. خوشبختانه آینه های تمام قد نیز مدل های بسیار متنوعی دارند. بغیر از مدل های مستطیلی، آینه های دایره ای تمام قد هم موجود هستند که برای دکوراسیون سنتی و کلاسیک کاربرد دارند.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (6)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (7)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (8)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (9)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (12)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (11)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (10)

خیلی مهم است که آینه ها را به صورت رندوم هر کجا که دلمان خواست نصب نکنیم، آینه ها زمانی بالاترین فایده را خواهند داشت که یک چیزی را منعکس کنند. این چیز می تواند یک منظره زیبا، یک اثر هنری یا نوری باشد که از پنجره به داخل خانه می آید. همچنین می توانید از آینه بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور شمع، لوستر و لامپ سقفی یا دیواری نیز استفاده کنید. بنابراین همه چیز به جای قرار گیری آینه بستگی دارد و باید در این زمینه با برنامه جلو بروید.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (13)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (14)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (15)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (16)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (17)

 

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (18)

همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی نباید زیاده روی کنید چرا که خیلی سریع از آن چیری که می خواستید فاصله خواهید گرفت. در مکان هایی که نیاز چندانی به آینه ندارند مانند آشپزخانه یا اتاق خواب، اشتباهات خیلی راحت تر رخ می دهند. ابتدا باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس از اینه ها استفاده کنید. در برخی جاها دیده شده که دیوار بین کابینت و پشت ظرفشویی را با آینه تزیین می کنند در صورتی که قطرات آب به آینه صدمه می زند و باید مدام تمیز شده و تعمیر شوند. همچنین در مورد اتاق خواب نباید آینه را مستقیما روبروی تخت خواب قرار بدهید مگر اینکه صبح ها از دیدن چهره بهم ریخته خود لذت ببرید! این موضوع، جانمایی صحیح آینه در منزل را متذکر می شود، اینکه می توان از آینه ها در هر جایی استفاده کرد اما نه درهر موقعیتی! این بستگی به شما دارد که استفاده از آینه در دکوراسیون چگونه باید باشد تا به بهترین فرم و فضا دست یابید.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (19)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (20)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (21)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (22)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (23)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (24)

برخی جاهای خانه نیاز بیشتری به یک آینه دارند و باید در الویت قرار بگیرند. مکان هایی مانند راهروی ورودی، یا یک راهروی باریک که به اتاق های خانه می رود، همینطور دیوار کنار راه پله نیز مناسب است. قرار دادن آینه در این مکان ها به بزرگ تر نشان داده شدن فضا کمک بسیاری می کند. البته در هر فضایی می توانید از آینه هایی با اندازه های متفاوت و طرح های متفاوت استفاده کنید. مثلا برای اتاق نشیمن و پذیرایی آینه های بزرگ تاثیری همانند یک تابلوی نقاشی هنری بزرگ دارند.

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (30)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (29)

استفاده-از-آینه-در-دکوراسیون (32)

مطالب آموزشی مرتبط:

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

آینه ها راهی مقرون به صرفه برای ایجاد عمق و تقویت زیبایی در هر خانه هستند. آینه تزئینی مناسب می تواند نور بیشتری را به وجود آورد و جذابیت زیبایی شناسی یک اتاق را افزایش دهد ، اما چگونه بین انواع مختلف آینه انتخاب می کنید؟ د....

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

دکوراسیون داخلی هر خانه ای با آینه و کنسول زیباتر میشود، آینه و کنسول ها امروزه دکوراتیو هستند و فضای منزل را لوکس میکنند مخصوصا اگر سفید رنگ باشند. آینه و کنسول های سفید رنگ و چوبی جدیدترین مد این روزها برای دکوراسیون منز....

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

روش انتخاب آینه حمام

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

چطور آینه‌ دکوری مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید انواع آینه کنسول

   محصولات مشابه