مقالات خانه چین
فروشگاه

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

آینه از عناصر دکوراتیو دکوراسیون هستند که هیچگاه هیاهو و شلوغی در دکوراسیون خانه بوجود نمی آورد. از آینه می توان بعنوان عنصر تمام کننده برای دکوراسیون دیوار ویا تزیین مبلمان خانه استفاده کرد. در این مطلب به معرفی نمونه هایی از زیباترین و بهترین مدل آینه دکوری بعنوان عنصری دکوراتیو برای تزئیین خانه می پردازیم تا ایده های مناسبی برای انتخاب مدل آینه مورد نظر خود بدست آورده باشید. شاید بهترین کاربرد آینه برای اتاق های کوچک باشد آینه در یک لحظه می تواند فضای یک اتاق کوچک را بزرگ تر جلوه دهد. آینه ها در انواع اقسام سبک ها و استایل ها تولید می شوند که هر کدام با ویژگی های خاص خود دکوراسیون خانه را بکلی متحول می کنند. دکوراسیون خانه شما از وجود آینه بهره های زیادی خواهد برد که در زیر بطور خلاصه تعدادی از این تاثیرات مهم را مشخص خواهیم کرد.

مورد اول همان تاثیر بی نظیر آینه در بزرگ نشان دادن اتاق ها و فضاهای کوچک است. آینه ها یک راه ارزان برای ایجاد حس فضایی بزرگ را پیش روی ما قرار می دهند. آینه را بروی دیوار مقابل پنجره قرار بدهید و مشاهده کنید که چند برابر چهره آن مکان دستخوش تغعییرات می شود. از آینه می توانید در قسمت ظرفشویی و پخت و پز آشپزخانه هم استفاده کنید تا هر چه بیشتر به بودن در آشپزخانه ترغیب شوید.

دومین مکان که آینه بیشترین تاثیرگذاری را دارد در قسمت شومینه خانه خواهد بود. بسیاری از خانه ها از شومینه بعنوان نقطه کانونی دکوراسیون منزل خود بخصوص در فصل زمستان استفاده می کنند. برای افزودن بر این مورد می توانید آینه ای فریم دار را درست بالای شومینه قرار بدهید. این کار هم اتاق را بزرگ تر نشان خواهد داد و هم سطحی انعکاس دهنده برای دکوراسیون خانه بوجود می آورد. اگر هم علاقه ای به سبک رمانتیک دارید می توانید در کنار آینه از شمعدانی های زیبا استفاده کنید.

سومین مکان مناسب برای قرار دادن آینه در راهروی ورودی خانه است. اگر راهروی ورود خانه شما طویل و تاریک است بهترین کار استفاده از آینه در این مکان هست زیرا هم محیط را روشن می کند و هم توجهات را از راهروی طولانی خانه به سمت خود جلب می کند.

مورد چهارم استفاده از آینه ها در کوچکترین قسمت هایی از دیوار است که فضای لازم برای قرار دادن زیباترین مدل آینه دکوری را فراهم می کند. به عنوان مثال گاهی ستون های دیوار به شکلی ست که فاصله بین دو ستون، فضایی بسیار جالب و ایدئال برای قرار دادن یک مدل آینه دکوری زیبا را فراهم می کند. با قرار دادن آینه در چنین مکانی می توان آن ستون ها را را از حالت ضمخت و بد شکل در معماری داخلی، به عنصری حاوی پیام در کنار آینه تبدیل نمود.

پنجمین مکان جایی ست که شاید خیلی ها اصلاً نه عادت به استفاده به آینه در آن داشته باشند و نه از نظر منطقی استفاده از آینه در آنجا را درست بدانند اما می توان در این مکان هم از آینه هایی در ابعاد مختلف به راحتی استفاده کرد؛ آشپزخانه. بله در آشپزخانه منازل هم می توان و باید از آینه ها استفاده نمود زیرا خانم خانه ممکن است ساعت های مختلفی را در این قسمت مهم از منزل سپری کند در نتیجه، هم برای دیدن ظاهر خود و هم اینکه تغییری مناسب در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد شده باشد می توان بر روی دیوار بالای کابینت و یا دیوار بین کابینت و… جایی که از نظر قرار دادن آینه امن بوده و مانع از ضربه خوردن و شکستن آینه شود از زیباترین مدل آینه دکوری در ابعاد مناسب استفاده نمود.

و اما ششمین مکانی که در منزل می توان از آن به راحتی برای بکار بردن بهترین مدل آینه دکوری استفاده نمود راهروی اتاق خواب هاست. اگر طراحی خانه شما به شکلی ست که اتاق ها در کنار یکدیگر و توسط راهرویی به هم متصل می شوند می توانید دقیقاً در انتهای راهرو و جلوی دیوار روبرویی از آینه ای بزرگ و دکوری، برای دکوراسیون منزل استفاده کرد. این شیوه می تواند هم راهرو را زیباتر کرده و هم آن را بسیار بزرگ و دلبازتر نشان دهد.

اینگونه استفاده کردن از آینه های دکوری در مدل های مختلف، می تواند دکوراسیون منزل را به زیباترین شکل ممکن تغییر دهد.

مدل آینه دکوراتیو، ایده هایی برای تزئین دیوار خانه!

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه تاثیرات و مزایای بسیاری دارد که همین موضوع نیز باعث شده تا بتوانیم از آینه به عنوان یک المان و عنصر دکوراتیو مهم و ارزشمند یاد کنیم. درست است که آینه در مفهوم عام و رایج خود برای فضاهایی همچون سرویس بهداشتی، اتاق خواب و... کاربردی است. اما شما می توانید با توجه به مدل آینه دکوراتیوهایی که امروزه در بازار موجود هستند، از این المان دکوراتیو برای زیباتر و متفاوت تر شدن دکوراسیون منزل خود نیز کمک بگیرید. در این مطلب از وب سایت خانه چین با شما هستیم تا در این رابطه بیشتر بگوییم و شما را با انواع مدل آینه دکوراتیو آشنا کنیم.

آینه دکوراتیو


شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال

مدل آینه دکوراتیو

یکی از مهم ترین تفاوت های آینه های دکوراتیو با آینه های معمولی، تنوع گسترده مدل ها و شکل های آنهاست. پیش از این در مطلبی با عنوان «آینه‌های دکوراتیو در دکوراسیون منزل، خانه‌ای شیک و درخشان طراحی کن!» گفته ایم که از کاربردهای قدیمی آینه، انعکاس تصویر است که همه ما با این ویژگی تعریف آینه را در ذهن داریم. اما تا به حال به تأثیر جادویی آینه در درخشش خانه فکر کرده‌اید؟ این وسیله به ظاهر ساده، یکی از در دسترس‌ترین لوازم دکوراتیو است که می‌تواند، منزل ما را مثل یک الماس درخشان کند.این یعنی اگر با دید هنری به این اشیای دکوری نگاه کنید، می‌توانید با استفاده از آن‌ها، یک دکوراسیون خلاقانه در منزل خود داشته باشید. 


دکوراسیون یاشیل

از آنجایی که تنوع این نوع از آینه ها بسیار زیاد است در ادامه شما را با برخی از رایج ترین و محبوب ترین انواع مدل آینه دکوراتیو آشنا می کنیم تا بتوانید در انتخاب این نوع از آینه ها راحت تر و دقیق تر عمل کنید.


طلوع حقیقت

آینه دکوراتیو گرد

مدل آینه دکوراتیو گرد به عنوان یکی از محبوب ترین انواع آینه دکوراتیو شناخته می شود. از آنجایی که این نوع از آینه ها زاویه دار نیستند می توانند با کمک انحنای خود، فضای دیوار شما را انعطاف پذیرتر نشان دهند. با این حال، جای گیری محل درستی از دیوار برای چنین مدل هایی شرط مهمی است که می تواند بر روی زیبایی آنها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.


شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال

شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال


صنایع شیشه و آینه آگاهی

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که یکی از مزایای این نوع از آینه ها این است که می توانید از آنها برای بالای میز کنسول، میز آرایش و... نیز استفاده کنید. حتی مدل هایی از این نوع از آینه ها نیز وجود دارند که با کنار هم قرار گرفتن چند آینه دکوراتیو گرد، فضای خانه شما را متفاوت تر می سازند. 


شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال


شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال

آینه های دکوراتیو با طرح خاص

این نوع از آینه ها به معنای کامل دکوراتیو هستند و بیشتر از اینکه بتوانید از آنها استفاده داشته باشید می توانید به عنوان یک عنصر تزئینی روی آنها حساب کنید. امروزه مدل آینه دکوراتیو با طرخ های خاصی که در بازار موجود هستند از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و بنابراین هیچ گونه محدودیتی در انتخاب آنها نخواهید داشت.


شیشه و آینه دکوراتیو هنرکده کریستال

نکته ای که باید در رابطه با این نوع از آینه ها در نظر داشته باشید انتخاب یک دیوار خالی و مناسب برای قرارگیری است، چرا که این نوع از مدل آینه دکوراتیو به عنوان نقطه کانونی عمل خواهد کرد و به همین دلیل نیز باید فضای مناسبی را برای خودنمایی آن فراهم کنید. 


دکوراسیون یاشیل

آینه دکوراتیو قاب دار

مدل آینه دکوراتیو قاب دار نیز از آن دسته محصولاتی است که با دنیای بی پایانی از تنوع رو به روست. به همین دلیل نیز دست شما برای انتخاب چنین محصولی کاملا باز است. از قاب های آینه ای گرفته تا فلزی و چوبی و... همه و همه مدل های متنوعی از مدل آینه دکوراتیو قاب دار را تشکیل می دهند که می تواند نمای متفاوت و منحصر به فردی را به دکوراسیون خانه شما فراهم کند.


الهام مساح


دکوراسیون یاشیل

از آنجایی که در طراحی بیشتر مدل های این نوع از آینه دکوراتیو، از طرح های شلوغ و پر نقش و نگاری استفاده می شود، توصیه ما این است که تا جای ممکن از قرار دادن سایر وسایل تزئینی همچون تابلو، ساعت و... در کنار آنها اجتناب کنید. این نوع از آینه های دکوراتیو نیز امکان استفاده در فضاهای مختلفی همچون سرویس بهداشتی، اتاق خواب و... را خواهند داشت. 


کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو

خرید آینه دکوراتیو

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زمان خرید آینه دکوراتیو بدانید این است که خرید این نوع از آینه ها با خرید آینه های ساده و معمولی، تفاوت بسیاری دارد. پیش از این در مطلبی با عنوان «خرید آینه دکوراتیو، چیدمان درخشان با مدل‌های خاص!» گفته ایم که دیوارهای یک خانه با آینه بیش‌تر از قبل نما می‌گیرند و به همین دلیل آینه‌های دکوراتیو نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون خانه شما دارند. در این نوع آینه، زیبایی قبل از کاربرد، به چشم می‌آید و در واقع هدف اصلی از قرار دادن آینه، ویژگی دکوراتیو بودن آن است. 

مدل آینه دکوراتیو

 در نصب تابلو به روی دیوار افراط نکنید، در عوض جای یکی یا دوتا از تابلو‌ها را به روی دیوار، به آینه دکوراتیو اختصاص دهید. بازی انعکاس پرتوهای نور در خط‌های شکسته این آینه، مثل یک کاخ خانه شما را دیدنی می‌کند. بگذارید در هر لحظه چهره شما به جای یک عکس یا نقاشی، تابلویی به‌روی دیوار باشد.

در ادامه عکس هایی از زیباترین مدل های آینه در طرح ها و رنگ های مختلف را مشاهده می کنید.

 Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (1)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (2) Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (3)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (4)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (5)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (6)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (7)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (8)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (9)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (10)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (11)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (12)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (13)

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (14)

مدل آینه دکوری 

Amazing-Decorative-Mirrors-Design-ideasjpg (15)

تصاویر بیشتر:

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

زیباترین مدل آینه دکوری برای دکوراسیون منزل

مطالب آموزشی مرتبط:

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

آینه ها راهی مقرون به صرفه برای ایجاد عمق و تقویت زیبایی در هر خانه هستند. آینه تزئینی مناسب می تواند نور بیشتری را به وجود آورد و جذابیت زیبایی شناسی یک اتاق را افزایش دهد ، اما چگونه بین انواع مختلف آینه انتخاب می کنید؟ د....

انواع آینه های خانگی | نحوه استفاده از آنها به طور مؤثر

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

دکوراسیون داخلی هر خانه ای با آینه و کنسول زیباتر میشود، آینه و کنسول ها امروزه دکوراتیو هستند و فضای منزل را لوکس میکنند مخصوصا اگر سفید رنگ باشند. آینه و کنسول های سفید رنگ و چوبی جدیدترین مد این روزها برای دکوراسیون منز....

مدل های شیک آینه و کنسول سفید

روش انتخاب آینه حمام

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]

چطور آینه‌ دکوری مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید انواع آینه کنسول

   محصولات مشابه