خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

روش های نگهداری از سیر تازهروش های نگهداری از سیر تازهسیر به عنوان یک گیاه علفی شناخته می شود اما در واقع سیر خوراکی پیاز گیاه سیر است که طعم خاص و قوی ای نزدیک به طعم پیاز خوراکی دارد. از سیر برای پخت انواع غذا و گاهی برای اهداف دارویی استفاده می‌شود. سیر تازه را می توانید از فروشگاه مواد غذایی محلی یا در باغچه خود تهیه کرده و اگر روش نگهداری سیر را به درستی بدانید می توانید آن را برای مدت طولانی ذخیره کنید.

 

هرچه سیر تازه تر باشد مدت زمان نگهداری آن طولانی تر خواهد شد

 

روش تازه نگهداشتن سیر در منزل

1. در زمان خرید دقت کنید که سیر‌ها تازه باشند، زیرا هرچه سیر تازه تر باشد مدت زمان نگهداری آن طولانی تر خواهد شد.

 

2. پیاز سیر باید دارای پوست خشک کاغذی بوده و هیچ جوانه ای روی آن نباشد. بوته سیر‌های نرم نشان می‌دهند که سیر بیش از حد رسیده است و نمی توانید برای مدت طولانی آن را ذخیره کنید. 

 

3. از خرید سیر‌های چروک شده و یا سیر‌هایی که در یخچال فروشگاه ها نگهداری می شود خودداری کنید.

 

4. قبل از ذخیره کردن، اجازه دهید بوته سیر خشک شود. خشک کردن سیر قبل از ذخیره سازی اجازه می دهد تا عطر و طعم آن بیشتر و غلیظ تر بشود.

 

5. بوته سیر تازه را بشویید و آن را به مدت یک هفته در یک محل تاریک و بدون رطوبت خشک کنید، می توانید برای خشک کردن سیر آن را از ساقه آویزان کنید.

 

6. سیر را باید در دمای اتاق نگه دارید. بسیاری از مردم تصور می کنند که باید سیر را در یخچال قرار دهند، اما این اشتباه است، زیرا بهتر است سیر در دمای سرد اتاق حدود ۶۰ درجه فارنهایت (۱۶ درجه سانتی گراد) نگهداری شود.

 

7. سرد نگه داشتن و یا منجمد کردن سیر یک ایده بد است زیرا باعث فاسد شدن سیر می شود. سرد کردن سیر، رطوبت را در آن افزایش می دهد و باعث رشد کپک و فاسد شدن سیر می گردد.

 

8. اگر سیر تازه خرد شده یا حبه حبه شده و پوست کنده دارید، می توانید آن ها را در یک ظرف مناسب در بسته قرار دهید و در یخچال بگذارید، اما باید در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

 

9. منجمد کردن سیر توصیه نمی شود، زیرا انجماد طعم سیر را تغییر می دهد.

10. سیر را در محلی با گردش هوای خوب نگه دارید. نگهداری سیر‌ها در محلی که تهویه مناسبی دارد، اجازه می‌دهد تا سیر تنفس کند و طول عمر آن را افزایش می دهد.

 

11. سیر را می توان در یک پارچه توری یا سبد سیمی، یک کاسه کوچک با سوراخ تهویه یا حتی یک کیسه کاغذی نگهداری کرد.

 

12. بوته سیر تازه را در کیسه‌های پلاستیکی یا ظروف در بسته نگهداری نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود سیر کپک یا جوانه بزند.

 

13. بوته‌های سیر تازه را در یک محل تاریک و خشک نگهدارید. کمد آشپزخانه و یا گوشه‌های سایه دار بالای آشپزخانه‌تان مکانی مناسب برای این کار است. سیر را از نور خورشید و رطوبت دور نگه دارید تا از جوانه زدن آن جلوگیری شود.

 

14. وقتی بوته سیر را باز کردید باید سریع آن را مصرف کنید، زیرا وقتی که بوته سیر باز می‌شود عمر مفید آن به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. اگر سیر نرم بشود و یا گل وسط آن سبز شود، باید آن را دور بریزید. اگر بوته سیر باز نشده باشد، تا ۸ هفته می‌توانید آن را نگهداری کنید.

 

روش اول: نگهداری سیر از طریق انجماد

اگرچه برخی افراد مخالف انجماد سیر هستند، زیرا همان طور که گفته شد انجماد بافت و عطر و طعم سیر را تغییر می‌دهد. اما انجماد می‌تواند برای افرادی که به ندرت از سیر استفاده می کنند مناسب باشد.‌

 

می توانید سیر را با یکی از دو روش زیر فریز کنید:

۱- حبه های سیر را در آورید و پوست بگیرید سپس آن ها را در ظرف در بسته پلاستیکی یا فویل آلومینیومی قرار دهید یا آن ها را در کیسه فریزر بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهید. شما می توانید هر زمان که بخواهید به مقدار مورد نیاز از حبه های سیر بردارید.

 

۲- می توانید حبه های سیر را پوست کنده و ریز خرد کنید یا چرخ کنید. سپس سیر‌ها را در یک کیسه فریزر پلاستیکی یا در یک ظرف در بسته مخصوص انجماد قرار داده و در فریزر بگذارید.

 

روش دوم: نگهداری سیر در روغن

در مورد نگهداری سیر در روغن بحث‌های زیادی وجود دارد، زیرا نگهداری سیر در روغن در دمای اتاق با رشد باکتری کلستریدیوم بوتولینوم همراه است که می‌تواند یک بیماری کشنده به نام بوتولیسم ایجاد کند. با این حال، اگر سیر روغنی در فریزر نگهداری شود، خطر ابتلا به این باکتری‌ها از بین می‌رود.

 

روش های نگهداری سیر در روغن:

۱- حبه های سیر را پوست بکنید و آن ها را در یک ظرف شیشه ای و یا پلاستیکی ریخته و تا سر ظرف روغن بریزید. سپس درب ظرف را محکم ببندید و مستقیم در یخچال قرار دهید. در صورت نیاز از قاشق برای برداشتن سیر استفاده کنید.

 

۲- یک قسمت سیر خرد شده با دو قسمت روغن زیتون در یک مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید تا یک پوره سیر و روغن زیتون به دست آورید. سپس پوره را در یک ظرف مخصوص فریزر با درب محکم بریزید و در فریزر قرار دهید.

 

روش سوم: نگهداری سیر در سرکه‌

می توانید حبه های سیر را در سرکه سفید قرار داده (مثل ترشی) و تا چهار ماه در یخچال نگهداری کنید. برای این کار در یک ظرف شیشه ای حبه سیر‌های خرد شده بریزید، سپس فضای داخل شیشه را با سرکه سفید پر کنید و در شیشه را محکم ببندید و آن را داخل یخچال بگذارید.

 

توجه: برای اضافه کردن عطر و طعم بیشتر به ترشی سیر خود، می‌توانید یک قاشق نمک (در هر فنجان مایع) همراه با گیاهان خشک شده، مانند تکه‌های فلفل قرمز، پونه و رزماری در آن بریزید و سپس شیشه را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.

 

گرچه سیر ترشی در یخچال باید تا چهار ماه سالم بماند ولی اگر نشانه هایی از شکل گیری کپک بر روی سطح مایع مشاهده کردید، باید محتویات ظرف را دور بریزید. هرگز سیر ترشی را در دمای اتاق نگه ندارید، زیرا بسیار سریع فاسد می شود.

 

هرگز سیر ترشی را در دمای اتاق نگه ندارید، زیرا بسیار سریع فاسد می شود

 

روش چهارم: خشک کردن سیر

یکی دیگر از راه های آسان برای نگهداری سیر خشک کردن آن است. سیر خشک متراکم می شود، بنابراین حتی اگر مقدار زیادی سیر خشک شده داشته باشید، فضای بسیار کمی اشغال می کند. وقتی سیر خشک شده را در پخت و پز استفاده می کنید، آب را جذب می کند و عطر و طعم عالی خود را به غذای شما می دهد.

 

برای خشک کردن سیر، ابتدا آن‌ها را به دو نیم تقسیم کنید. سپس سیر‌ها را روی سینی فر قرار دهید و در دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰ درجه سانتی گراد) به مدت دو ساعت بپزید. بعد حرارت را به ۱۳۰ تغییر دهید و صبر کنید تا سیر کاملا خشک شود.

 

برای نگهداری سیر آن ها را در فر خشک کنید

 

منبع : setare.comرازهای آشپزی

  • ترفندهایی برای نگهداری از مواد غذایی
  • روش های نگهداری رب گوجه فرنگی
  • نکاتی برای نگهداری بهتر نان
  • نکته هایی مهم در نگهداری از مواد غذایی

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

نکات مهم در نگهداری تخم مرغ
روش های نگهداری سیر تازه
روش نگهداری کیف دستی چرم
نگهداری طولانی تخم مرغ
چند اصل مهم در نگهداری لباس، کیف و کفش
بهترین راه نگهداری نان
روش نگهداری تخم مرغ در یخچال
نگهداری‌ پنیر
روش های نگهداری بامیه
نحوه نگهداری دوغ

   محصولات مشابه  

جزوه درس نگهداری و تعمیرات (نت) جزوه درس نگهداری و تعمیرات (نت)
مشاهده مشخصات و خرید

جزوه آموزش نرم افزار تعمیرات و نگهداری COGZ CMMS جزوه آموزش نرم افزار تعمیرات و نگهداری COGZ CMMS
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) پاورپوینت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع(TPM) - در حجم 73 اسلاید پاورپوینت نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع(TPM) - در حجم 73 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM) پاورپوینت برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت احتمالات و کاربرد آن در مهندسی نگهداری و تعمیرات پاورپوینت احتمالات و کاربرد آن در مهندسی نگهداری و تعمیرات
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقایستگاه فشار ضعیف نازمکان تعمیرات و نگهداری تحقیقایستگاه فشار ضعیف نازمکان تعمیرات و نگهداری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM) پاورپوینت برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM)
مشاهده مشخصات و خرید

طرح کارت ویزیت شرکت نصب ، نگهداری و تعمیرات آسانسور و بالابر طرح کارت ویزیت شرکت نصب ، نگهداری و تعمیرات آسانسور و بالابر
مشاهده مشخصات و خرید

کارورزی و کارآموزی-تعمیرات و نگهداری شرکت مخابرات -45ص-docx کارورزی و کارآموزی-تعمیرات و نگهداری شرکت مخابرات -45ص-docx
مشاهده مشخصات و خرید

پرسشنامه تاثير اتوماسیون بر نگهداری تعمیرات - در قالب 7 صفحه پرسشنامه تاثير اتوماسیون بر نگهداری تعمیرات - در قالب 7 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

جزوهﺁﻣﻮﺯشی ﻣﺸﻌﻞ ﮔﺎﺯ ﺳﻮﺯتک ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍی (تنظیم،نگهداری و تعمیرات) جزوهﺁﻣﻮﺯشی ﻣﺸﻌﻞ ﮔﺎﺯ ﺳﻮﺯتک ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍی (تنظیم،نگهداری و تعمیرات)
مشاهده مشخصات و خرید

نمونه قرارداد خام واگذاری تعمیرات و نگهداری و راهبری تاسیسات نمونه قرارداد خام واگذاری تعمیرات و نگهداری و راهبری تاسیسات
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تعمیرات و نگهداری یاتاقان ها و کاسه نمد ها - در حجم 58 اسلاید، فرمت فایل ppt پاورپوینت تعمیرات و نگهداری یاتاقان ها و کاسه نمد ها - در حجم 58 اسلاید، فرمت فایل ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کلاچ و تعمیرات و نگهداری آن - در حجم 41 اسلاید، فرمت فایل pptx پاورپوینت کلاچ و تعمیرات و نگهداری آن - در حجم 41 اسلاید، فرمت فایل pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سیر تحولات نگرش به موضوع نگهداری و تعمیرات - در حجم 138 اسلاید, pptx پاورپوینت سیر تحولات نگرش به موضوع نگهداری و تعمیرات - در حجم 138 اسلاید, pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات (نت) در 143 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات (نت) در 143 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

ادبیات و تاریخچه اتوماسیون و نگهداری تعمیرات (به همراه منابع تحقیق) - 78 صفحه ادبیات و تاریخچه اتوماسیون و نگهداری تعمیرات (به همراه منابع تحقیق) - 78 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

دوره نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده با نگرش RCM مهندس شهریار حی شاد.PM&CBM&PDMB&PAM&RCM دوره نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده با نگرش RCM مهندس شهریار حی شاد.PM&CBM&PDMB&PAM&RCM
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

انواع پتو و راهنمای خرید و نگهداری از آن
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی