خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

علت زرد شدن کابینت سفید چیست؟علت زرد شدن کابینت سفید چیست؟ علت زرد شدن کابینت های گلاس, دلیل زرد شدن کابینت هایگلاس

دلایل زرد شدن کابینت سفید

 

دلایل زرد شدن کابینت سفید چیست؟

تغییر رنگ کابینت های گلاس رنگ سفید این نوع از ام دی اف مشاهده می شود. زمانی که مدام و به صورت مرتب وسایل خانه خود را تمیز کنید، هیچ گاه با تغییر رنگ آنها مواجه نخواهید شد.

دلایل زرد شدن کابینت های سفید هایگلاس :

اگر دقت کرده باشید می دانید که بسیاری از لوازم سفید آشپزخانه، مانند وسایل برقی سفید استفاده شده، به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شوند، حال آنکه این وسایل عموما درون کابینت ها هستند و کمتر در معرض نور خورشید و جریان هوای چرب آشپزخانه قرار دارند، اما کابینت ها همیشه در فضای عمومی آشپزخانه قرار دارند و طبیعتا زودتر در معرض فرسایش و تغییر قرار می گیرند.

 

برای انتخاب کابینت هایگلاس سفید از کابینت های با کیفیت استفاده کنید تا دیرتر دچار مشکل شوید. در حفظ و تمیزی کابینت های سفید تلاش کنید.

 

بعد از نصب کابینت مخصوصا کابینت سفید باید به صورت مرتب تمیز شوند که لکه های چربی کابینت نچسبد و گرد و غبار روی آن ها قرار نگیرند. در این صورت علاوه بر سخت تمیز شدن کابینت ها سبب تغییر رنگ کابینت ها می شود.

 

تغییر رنگ و زرد شدن کابینت هایگلاس، در رنگ های بسیار روشن آن مانند سفید و یخی رخ می دهد و رنگ های دیگر آن، کمتر دچار تغییر رنگ شده و یا تغییرات آن ها محسوس نیست. راه حل ها و دلایلی وجود دارد که باعث می شود ما بتوانیم این واقعه را به تاخیر بیندازیم و یا به طور کلی از وقوع آن پیشگیری کنیم.

 

دلایل تغییر رنگ کابینت های گلاس

یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ کابینت هایگلاس تابش مستقیم نور است. تابش نور مستقیم بر کابینت های سفید، سبب زرد شدن و کابینت ها رنگی، سبب رنگ پریدگی آن ها خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور کافیست در محیط آشپزخانه خود از پرده ها نازک استفاده نمایید تا هم از نور برای روشنایی محیط استفاده کنید و هم از زرد شدن و تغییر رنگ کابینت های گلاس رنگی خود جلوگیری کنید.

 

روش جلوگیری از زرد شدن کابینت سفید

 

 گرما و حرارت آشپزخانه، سبب زرد شدن کابینت هایگلاس می شود.

عمده ترین دلیل زرد شدن کابینت هایگلاس، حرارت و گرمای ناشی از گاز است. بیشتر مواقع کابینت هایی که در زیر گاز و اطراف آن هستند و کابینت های اطراف هود، زرد می شوند. بنابراین می توان با اطمینان گفت که یکی از عوامل زرد شدن کابینت های هایگلاس، حرارت ناشی از آشپزی و بخارهای ایجاد شده از آن است. این بخارها به همراه ذرات معلق چربی و  حرارتی که دارند بر روی هایگلاس می نشینند و به مرور زمان، باعث تغییر رنگ و زرد شدن کابینت ها می شوند.

 

پیشنهاد می کنیم کابینت های اطراف گاز را به رنگ تیره انتخاب کنید. این روزها استفاده از کابینت های 2 رنگ مد شده است.

 

 تمیز نکردن کابینت ها و چوب های سفید: کابینت ها منبع رشد انواع باکتری ها هستند. از آنجایی که امکان دسترسی به درز کابینت ها دشوار است، تمیز کردن آن هم امری دشوار می شود. همین امر کافیست تا انواع باکتری ها و از همه مهمتر موریانه ها در آنجا لانه کنند و موجب کپک زدن کابینت شوند. کپک موجب می شود تا بافت کابینت نرم شده و همین امر رطوبت را به خوب بگیرد. رطوبتی که به مرور سبب زرد شدن رنگ آن قسمت از کابینت می شود.

 

 تمیز نکردن اصولی: استفاده از مواد شوینده نامرغوب و شیمیایی باعث می شود تا چوب های سفید به سرعت تغییر رنگ دهند. از این رو، توصیه می شود حتما از مواد شوینده باکیفیت استفاده کرده و نحوه تمیز کردن اصولی لوازم خانگی را نیز از کارشناسان بپرسید.

 

ذرات چربی و آلودگی و گرد و خاک تبدیل به یک ماده چسبناک می شوند که به این سادگی ها تمیز نخواهند شد. قبل از اینکه ذرات چربی و روغن همه سطح کابینت سفید را کثیف کنند، آن ها را تمیز کنید. باقی ماندن ذرات چربی و گرد و خاک، لکه های زشتی را به وجود می آورد. برای تمیز کردن کابینت از کمی آب گرم و مایع ظرفشویی هم می توانید کمک بگیرید. مایع ظرفشویی همانطور که برای تمیز کردن چربی روی ظروف تاثیر دارد موجب از بین رفتن چربی روی کابینت ها هم می شود.

 

تمیز کردن کابینت های سفید زرد شده

 

روش های از بین بردن زردی کابینت های گلاس

 اولین راه این هست که اصلا آشپزی نکنید! ولی اگر این روش امکان پذیر نیست، ابتدا نقطه ای از کابینتان که زرد شده است را انتخاب کنید و سعی کنید با روش های زیر تمیز کنید. در صورت عدم بهبود، ممکن است رنگ زرد به خورد کابینت رفته و همیشگی شده باشد.

 

 آشپزخانه خود را آماده کنید: زمان تمیز کردن کابینت هایگلاس آشپزخانه خود با توجه به اینکه می خواهید از محلول های ضد عفونی کننده و پاک کننده استفاده کنید بهتر است آنها را از هر نوع مواد غذایی و ظرف و ظروف خالی کنید.

 

 تمیز کردن کلی: به وسیله محلول زیر معجزه پاکیزگی را در کابینت های خود ببینید، 1/4 فنجان جوش شیرین، 4 فنجان سرکه سفید و 8 فنجان آب گرم را در یک سطل مخلوط کنید. سپس برای پاک کردن درب های کابینت از پارچه یا اسفنج تمیز استفاده کنید. با آب تمیز بشویید و با دستمال خشک کنید.

 

می توانید این محلول را داخل بطری بریزید و بر سطح کابینت ها اسپری کنید و مدت زمانی را صبر کنید و سپس سطح را با یک اسفنج نرم در یک حرکت دایره ای پاک کنید، اسفنج را بشویید، آن را بگیرید و مجدداً کابینت را پاک کنید تا لکه ها از بین بروند. کابینت را با یک حوله نرم یا دستمال خشک کنید.

 

 از بین بردن لکه های زرد سخت: 1/2 فنجان جوش شیرین را با 1/4 فنجان آب مخلوط کنید تا خمیری بوجو آید. سپس یک مسواک نرم یا برس تمیز را درون خمیر فرو ببرید و جوش شیرین را به مدت 5 دقیقه روی لکه ها قرار دهید. پس از 5 دقیقه، جوش شیرین را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید و دوباره کابینت های گلاس را با یک حوله نرم یا دستمال خشک کنید.

 

 از بین بردن لکه های روغنی زرد: برای از بین بردن لکه های روغنی زرد کابینت های گلاس یک اسفنج را با آب مرطوب کنید، تمام پنجره های آشپزخانه را باز کنید و اگر پنجره ندارید هواکش آشپزخانه را روشن و یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید.

 

مقدار کمی آمونیاک روی اسفنج بریزید، هرگز آمونیاک را با سفید کننده یا سایر پاک کننده ها مخلوط نکنید. از پایین به سمت بالا اسفنج را روی سطح کابینت ها حرکت دهید و به آرامی سعی کنید تا چربی ها را از بین ببرید. اسفنج را بشویید و آب اضافی را بگیرید و در نهایت آمونیاک را از روی کابینت پاک کنید. کابینت را با یک حوله نرم و دستمال خشک کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

فول فرنیش چیست و تکنیک های آن چیست ؟
قره قاط چیست؟ + خواص قره قاط
ساز یوکلِلی چیست؟
تخلیه چاه چیست؟
آیا می دانید خمیر مرغ چیست؟
دکوراسیون داخلی چیست ؟
کریسمس چیست و از کجا آمده است؟
ویژگی های فرش قشقایی چیست؟
ادویه ماهی چیست؟
مشخصات مرغ سالم چیست؟

   محصولات مشابه  

تحقیقاثر گلخانه اي چیست 25 ص تحقیقاثر گلخانه اي چیست 25 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر گلخانه ای31 ص تحقیقاثر گلخانه ای31 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق درباره گلخانه ، اجزای گلخانه ،‌ نگهداری گلخانه - 70 صفحه تحقیق درباره گلخانه ، اجزای گلخانه ،‌ نگهداری گلخانه - 70 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اثر گلخانه ای و گازهای گلخانه ای در 46 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اثر گلخانه ای و گازهای گلخانه ای در 46 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

جدیدترین طرح توجیهی توليد محصولات خارج از فصل در گلخانه صيفی جات گلخانه ای جدیدترین طرح توجیهی توليد محصولات خارج از فصل در گلخانه صيفی جات گلخانه ای
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر ازت بر خاك 12 ص تحقیقاثر ازت بر خاك 12 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر ازت بر خاك 12 ص تحقیقاثر ازت بر خاك 12 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر سموم بر بدن 16 ص تحقیقاثر سموم بر بدن 16 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر الكترونيك عمومي تحقیقاثر الكترونيك عمومي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر الكترونيك عمومي تحقیقاثر الكترونيك عمومي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر هارمونيك ها بر خازن ها تحقیقاثر هارمونيك ها بر خازن ها
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر بخشی و اهداف سازمان22 ص تحقیقاثر بخشی و اهداف سازمان22 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر شلاقي در زنجيرة تأمين 20 ص تحقیقاثر شلاقي در زنجيرة تأمين 20 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر جاويدان حكيم ابوالقاسم فردوسي15 ص تحقیقاثر جاويدان حكيم ابوالقاسم فردوسي15 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر توفان بر اکوسیستم و موجودات زنده 108 ص تحقیقاثر توفان بر اکوسیستم و موجودات زنده 108 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر فوتوالكتريك از ديدگاه الكترومغناطيس كلاسيك تحقیقاثر فوتوالكتريك از ديدگاه الكترومغناطيس كلاسيك
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر فوتوالكتريك از ديدگاه الكترومغناطيس كلاسيك تحقیقاثر فوتوالكتريك از ديدگاه الكترومغناطيس كلاسيك
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر عناصر آلياژی بر ميکروساختار و استحکام چدن خاکستری 27 ص تحقیقاثر عناصر آلياژی بر ميکروساختار و استحکام چدن خاکستری 27 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو تحقیقاثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاثر شوري بر گياهان زراعي و راههاي مقابله با آن 41 ص تحقیقاثر شوري بر گياهان زراعي و راههاي مقابله با آن 41 ص
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

قاب عکس چیست و چه کاربردی دارد
دیوارپوش چیست؟ مزایا و معایب آن !
نکات مهم در خرید تابلو فرش چیست؟
هدف از نوشتن طرح توجیهی (امکان سنجی) چیست؟
بهترین راهکارها برای افزایش رتبه الکسا سایت چیست؟
بهترین گزینه برای بطری آب از نقطه نظر علمی و زیست‌محیطی چیست؟
تابلو شاسی یا تخته شاسی چیست؟
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی