خانه چین

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

14مورد استفاده از مایکروویو که نمی دانستید

14مورد استفاده از مایکروویو که نمی دانستید تست كردن نان در مايكروفر,کارایی مایکروویو

کاربرد مایکروویو

 

بیشتر ما از مایکروویو تنها برای پختن غذا و یا گرم کردن آن استفاده می کنیم. اما آیا می دانستید که از این دستگاه استفاده های بیشتری نیز می توان کرد؟ ما در این مقاله به چند مورد از کاربردهای مایکروویو اشاره می کنیم.

ظروف آرکوپال، سرامیکی و پیرکسی که فاقد لبه های فلزی باشند برای استفاده در مایکروفر مناسب هستند. فقط آن دسته از ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکروفر ساخته شده اند برای استفاده در مایکروفر مناسب هستند. به هیچ عنوان از ظروف فلزی برای داخل مایکروویو استفاده نکنید.

 

مزایای استفاده از مایکروویو چیست؟

از جمله مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پخت سریعتر غذا

- با توجه به زمان کوتاهتر پخت مقدار بیشتری از موادغذایی مفید و ویتامینها در غذای پخته شده باقی خواهند ماند.

- صرفه جویی در هزینه و وقت

- نیاز کمتر به ظروف و در نتیجه شستشوی کمتر

 

آشنایی با کاربرد مایکروفر

 

آشنایی با انواع کارایی مایکروویو :

ضدعفونی کردن بعضی از وسایل آشپزخانه با مایکروفر یکی از کاربرد مایکروفر می باشد.

برای ضد عفونی کردن وسایلی مانند اسکاچ ظرفشویی و یا تخته گوشت می توان از مایکروویو استفاده کرد. اسکاچ و تخته گوشت را بعد از شستشو، می توانید به آبلیمو آغشته کنید و به مدت 1 دقیقه داخل مایکروویو قرار بدهید.

 

از بین بردن یخ مواد غذایی؛ پر استفاده ترین کاربرد مایکروویو

حتما بارها برایتان پیش آمده است که نیاز فوری به استفاده از مواد غذایی منجمد پیدا کرده اید و فرصتی برای باز شدن یخ ندارید می توانید برای باز شدن یخ در مدت زمان کوتاه از مایکروویو استفاده کنید.

 

تمام مواد غذایی شام تان را تنها در 10 دقیقه بپزید

می توانید ماهی را در مدت زمان بسیار کمی در مایکروویو آماده کنید. برای سرخ کردن، پختن، بخارپز کردن غذاهایتان از مایکروویو استفاده کنید. تنها باید برای هر نوع طبخ غذا مدت زمان دستگاه را تنظیم کنید.

 

با مایکروویو غذاهایتان را خیلی سریع بپزید

 

گرم کردن محصولات آرایشی

ممکن است بعضی افراد عادت داشته باشند کرم های آرایشی شان را داخل یخچال بگذارند. گرم شدن یک کرم آرایشی ممکن است 15 تا 20 دقیقه از وقت شما را بگیرید. اگر برای استفاده از کرم عجله دارید می توانید با استفاده از مایکروویو این زمان را به حداقل برسانید. برای اینکه مایکروویوتان کثیف نشود می توانید مقداری از کرم را داخل یک ظرف مخصوص مایکروویو بریزید. (البته قبل از زدن کرم روی صورت گرمی آن را با دست تان امتحان کنید تا صورت شما نسوزد.)

 

پختن سیب زمینی

درست است که مایکروویو نمی تواند سیب زمینی شما را کبابی و برشته کند ولی می تواند آن را درمدت 4 دقیقه به خوبی بپزد. می توانید باقی غذاهایتان را هم به طور همزمان در مایکروویو بپزید. با یک چنگال سیب زمینی را سوراخ کرده و به مدت دو دقیقه داخل مایکروویو بگذارید. بعد از 2 دقیقه آنها را بیرون بیاورید و باز به مدت 2 یا 3 دقیقه دیگر در مایکروویو قرار بدهید. برای درست کردن پوره سیب زمینی، سیب زمینی ها را یا رنده یا له کنید سپس شیر را گرم کنید و بعد از سرد شدن شیر و سیب زمینی آنها را با هم مخلوط کنید و بهم بزنید نمک و فلفل به آن اضافه کنید تا پوره سیب زمینی شما آماده شود).

 

کباب کردن جوجه، یک قابلیت در برخی مایکروویو ها

یکی دیگر از کاربردهای مایکروویوها، داشتن موتور جوجه گردان برای کباب کردن جوجه است. البته همه مدل های مایکروویو این قابلیت را ندارند. اگر این قابلیت برایتان مهم است حتما در زمان خرید مایکروویو، به آن دقت کنید.

 

کباب کردن غذاها

برای اینکه زمان پخت سبزیجات را کاهش بدهید، می توانید هر کدام را به صورت جداگانه در مایکروویو بپزید و بعدا آنها را روی کباب پز بپزید. سیب زمینی ها را به مدت 2 دقیقه در دستگاه حرارت دهید، سپس فلفل دلمه ای ها را برای 1 دقیقه در مایکروویو بگذارید. پس از آن، سبزیجات دیگر غذایتان را هم به صورت جداگانه در دستگاه بگذارید. با این روش غذاتان خیلی زودتر آماده می شود.

 

داخل مایکروفر غذای کباب شده بپزید

 

نرم کردن نان و شیرینی بیات شده؛ یکی از بهترین کاربردهای مایکروویو

برای اکثر افراد نان گرم نسبت به نان بیات شده اولویت دارد. با استفاده از مایکروویو می توانید نان های بیات شده را گرم و نرم کنید. برای این کار، نان ها را داخل یک کاغذ مرطوب بپیچید و برای چند دقیقه داخل میکروویو بگذارید.

 

 

نرم کردن شکر قهوه ای

شکر را در یک ظرف پلاستیکی قرار بدهید و کمی آب به آن اضافه کنید، و با حرارت متوسط 10 تا 20 ثانیه در مایکروویو قرار بدهید.

 

نرم کردن عسل

معمولا زمانی که عسل را برای مدت طولانی داخل یخچال قرار می دهید سفت و غیر قابل استفاده می شود. برای نرم کردن عسل می توانید آن را به مدت 30 ثانیه و یا یک دقیقه در مایکروویو بگذارید و بعد میل کنید.

 

با مایکروفر عسل داخل یخچال را گرم و نرم کنید

 

بخار پز کردن مواد غذایی

مواد غذایی که بخار پز می شوند طعم و رنگ و خاصیت غذایی آنها بیشتر حفظ خواهد شد. این مورد از سری کاربرد های مایکروویو است و به وسیله آن می توانید در مدت کوتاهی مواد غذایی را بخارپز کنید.

 

پختن سبزیجات

آیا می دانستید که می توانید سبزیجات تان را در دستگاه مایکروویو بدون آب بپزید؟ اگر می توانید سبزیجات تان را به صورت یک لایه داخل یک بشقاب پهن کنید، با پلاستیک بشقاب را بپوشانید و با حرارت بالا آنها را بپزید. البته زمان پخت سبزیجات مختلف، متفاوت است؛ اگر سبزیجات شما ترد هستند، مانند اسفناج، قارچ یا نخود فرنگی بعد از سی ثانیه آنها را از دستگاه بیرون بیاورید؛ اما برای سبزیجاتی مانند هویج این زمان 4 دقیقه می باشد.

 

راحت تر کردن گرفتن آب میوه

گرفتن آب میوه هایی مانند پرتقال یا لیموشیرین، زمانی که از یخچال بیرون آورده می شوند و سرد هستند، مقداری سخت است. مایکروویو برای این کار نیز کاربرد دارد. برای راحت تر شدن کار می توانید آنها را برای چند ثانیه داخل مایکروویو بگذارید و سپس به راحتی آب آن ها را بگیرید.

 

آب گرفتن راحت لیموترش و ... با مایکروفر

 

حرارت دادن خمیر

اگر عجله دارید و زمانی ندارید می توانید خمیر نان و یا خمیر غذایتان را در حدود 15 دقیقه داخل مایکروویو بگذارید و به سرعت غذایتان را آماده کنید. برای این کار به این صورت عمل کنید که خمیر را در یک کاسه بزرگ بگذارید و روی آن را با یک پلاستیک بپوشانید. 250 گرم آب در یک کاسه بریزید و در پشت کاسه خمیر بگذارید. حرارت مایکروویو را تا حد امکان کم کنید. (10 درصد قدرت مایکروویو). به مدت 3 دقیقه خمیر را حرارت دهید، سپس بگذارید به مدت 3 دقیقه دیگر هم داخل مایکروویو بماند. سه دقیقه دیگر هم آن را حرارت دهید، سپس دوباره بگذارید 6 دقیقه دیگر هم در دستگاه بماند. اکنون خمیر شما پف کرده و آماده است.

 

برشته کردن آجیل، نارگیل و تست كردن نان در مايكروفر

برای برشته کردن مواد غذایی تان هم می توانید از مایکروویو استفاده کنید؛ برشته کردن آجیل و نان و ... با استفاده از مایکروویو زمان زیادی لازم ندارد. اما اگر بخواهید این کار را با استفاده از یک ماهیتابه انجام بدهید باید سه برابر زمان بگذارید. برای برشته کردن به این صورت انجام بدهید که آجیل یا نان و ... را در یک بشقاب بریزید و آنها را پخش کنید به صورتی که بهم نچسبند و برای 2 یا 3 دقیقه در مایکرویو بگذارید. هر یک دقیقه بشقاب را از دستگاه بیرون بیاورید و بشقاب را تکان دهید. به یاد داشته باشید که بعد از اینکه بشقاب را از دستگاه بیرون آوردید، اجازه بدهید مواد داخل آن برای 1 دقیقه بمانند تا سرد شوند و سپس آنها را میل کنید.

 

دستور پخت نان در مایکروفر :

 

پخت انواع نان در مایکروویو

 

مواد اولیه لازم برای پخت نان در مایکروویو :

آرد   5 قاشق غذاخوری
 روغن  2-3 قاشق غذاخوری
 بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری 
شیر  2-3 قاشق غذاخوری 
آب   2 قاشق غذاخوری
 تخم مرغ 1 عدد 
 وانیل در صورت تمایل  1 قاشق چایخوری

 

طرز پخت نان در مایکروویو :

برای پخت نان در ماکروفر ابتدا آرد سفید را 2 بار الک کنید و داخل کاسه بریزید سپس بکینگ پودر و وانیل را اضافه کنید. می توانید وانیل را حذف کنید، وانیل برای خوش عطر شدن نان است. سپس آن را هم بزنید. تخم مرغ بزرگی را به آرد اضافه کنید. و به خوبی مواد را مخلوط کنید.

 

شیر و آب را اضافه کنید. اگر از آب استفاده نکنید نان شما خیلی خشک خواهد شد. سپس روغن اضافه کنید. و مواد را با قاشق با هم ترکیب کنید.

 

دست هایتان را بشویید و سپس خشک کنید و بعد چرب کنید و با دست هایتان خمیر را ورز بدهید. این ورز دادن باید حدودا 5 دقیقه طول بکشد تا خمیر شما منسجم شود و بافتی لطیف پیدا کند.

 

سپس به خمیرتان شکل بدهید و آن را داخل ظرفی مناسب مایکروویو قرار بدهید و به مدت 5 دقیقه با گرمای زیاد روشن کنید.

 

به صورت مرتب خمیر را از پنجره ی مایکروویو بررسی کنید تا مطمئن شوید که روند پخت مناسب پیش می رود. اگر خمیر شروع به خشک شدن، پوسته پوسته شدن  کرد یعنی رطوبت را از دست داده است. باید نان را خارج کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی

 

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

«سرزمین‌ خانه‌به‌دوش‌ها»، بهترین فیلم مستقل سال شد
تداوم انفجار دکل های برق در عراق
تاريخچه فرش ايران
آيين هاى قالیبافی در ايران!
طراحان قالي در ايران
جايگاه قالي در هنر ايران
تاريخچه و فرايند بافت فرش ايران
فرش ايران و چگونگي طبقه بندي آن
تداوم صدرنشینی لیورپول با وجود توقف مقابل وست‌بروموویچ
زالی: وضعیت کرونایی استان تهران شکننده است/ تداوم محدودیت‌ها در هفته آینده

   محصولات مشابه  

بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزيابي تداوم فعاليت بنگاه هاي اقتصادي در ايران 90ص بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل در ارزيابي تداوم فعاليت بنگاه هاي اقتصادي در ايران 90ص
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل درارزيابي تداوم فعاليت بنگاههاي اقتصادي در ايران بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل درارزيابي تداوم فعاليت بنگاههاي اقتصادي در ايران
مشاهده مشخصات و خرید

معرفي و ارزيابي معيارهاي بانك مركزي در راستاي اجراي سياست هاي پولي مستقل معرفي و ارزيابي معيارهاي بانك مركزي در راستاي اجراي سياست هاي پولي مستقل
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران بررسی ارزيابي فعاليت و كارايي واحدهاي تحقيق و توسعه (R&D) در صنايع ايران
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي‌ اثر‌ صادرات‌ غيرنفتي‌ بر رشد اقتصادي‌ در ايران‌ 19 ص بررسي‌ اثر‌ صادرات‌ غيرنفتي‌ بر رشد اقتصادي‌ در ايران‌ 19 ص
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي آثار بودجه در نظام هاي اقتصادي ايران و ترکيه 13 ص بررسي آثار بودجه در نظام هاي اقتصادي ايران و ترکيه 13 ص
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي روند تحولات اقتصادي صنعتي ايران و جهان بررسي روند تحولات اقتصادي صنعتي ايران و جهان
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي آثار بودجه در نظام هاي اقتصادي ايران و ترکيه بررسي آثار بودجه در نظام هاي اقتصادي ايران و ترکيه
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي اثرات سياستهاي مالي دولت برمتغيرهاي كلان اقتصادي ايران جنبه هاي مالياتي بررسي اثرات سياستهاي مالي دولت برمتغيرهاي كلان اقتصادي ايران جنبه هاي مالياتي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق معيارهاي حسابداري ارزيابي عملکرد تحقیق معيارهاي حسابداري ارزيابي عملکرد
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد روند تحولات اقتصادي وصنعتي ايران و جهان تحقیق در مورد روند تحولات اقتصادي وصنعتي ايران و جهان
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد بررسي الگوي سني ازدواج در ايران تحقیق در مورد بررسي الگوي سني ازدواج در ايران
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي تاثير صورتبندي قدرت سياسي بر توسعه سياسي و اقتصادي ايران طي سالهاي 1320 تا 1357 بررسي تاثير صورتبندي قدرت سياسي بر توسعه سياسي و اقتصادي ايران طي سالهاي 1320 تا 1357
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي تاثير صورتبندي قدرت سياسي بر توسعه سياسي و اقتصادي ايران طي سالهاي 1320 تا 1357 89 w بررسي تاثير صورتبندي قدرت سياسي بر توسعه سياسي و اقتصادي ايران طي سالهاي 1320 تا 1357 89 w
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي تحولات مورد نياز در بازارهاي مالي ايران بررسي تحولات مورد نياز در بازارهاي مالي ايران
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بنگاه اقتصادي تحقیق بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد بررسي علل مهاجرت نيروي كار از روستاها به شهرها در ايران تحقیق در مورد بررسي علل مهاجرت نيروي كار از روستاها به شهرها در ايران
مشاهده مشخصات و خرید

تأسيس و مديريت بنگاه اقتصادي تأسيس و مديريت بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بازاریابی ابزار مؤثر بنگاه اقتصادي تحقیق بازاریابی ابزار مؤثر بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

مدل سازي ارزيابي ريسك حسابرسي استفاده از يك مشتق ديگر بجاي استفاده از مدل پايگاه دانش مدل سازي ارزيابي ريسك حسابرسي استفاده از يك مشتق ديگر بجاي استفاده از مدل پايگاه دانش
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آنچه در مورد روفرشی نمی‌دانید؟
7 نکته در مورد انواع رومیزی که نمی دانستید!
۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی
نکاتی مهم در مورد بستنی خوردن کودکان
راهنمايي در مورد چگونگي انتخاب درست میز اداری
همه چیز در مورد نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب
محاسن استفاده از پمپ‌های مایع دستشویی
انواع استیکرهای دیواری و مزایای استفاده از آن‌ها
استفاده از شمع برای تزیین دکوراسیون خانه
نحوه استفاده از آینه در دکوراسیون [بهمراه عکس مدل های جدید]
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه لیدی مد کالا - فروشگاه رابوکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی